Elképesztő végjátékkal nyert a Szekszárd

Elképesztő végjáték után 64-62-re nyert az Atomerőmű KSC Szekszárd a ZTE NKK ellen. A zalaiak a 38. percben még 12 ponttal vezettek, ám a szekszárdiak óriási hajrával végül fordítottak. A nap másik NBI-es mérkőzésén a rutinosabb MTK-Budapest 69-50-re nyert az MKB-Euroleasing Vasas otthonában.

Atomerőmű KSC-Szekszárd – ZTE NKK 64-62 (14-19, 16-17, 13-13, 21-13)
Szekszárd, NBI/A-csoport, vezette: Gorka, Gelencsér, Kovács.

A Szekszárd még győzelem nélkül állt az NBI-ben második körében, így igen fontos derbi várt a tolnaiakra a ZTE ellen.

A zalaiak jól kezdték a mérkőzést, Fuisz két távolijával 12-6-ra vezettek. A negyed második felében is folytatta eredményes játékát a ZTE-vel, Czukor is betalált távolról (14-19). A folytatásban Horváth Zsófia vezérletével biztosan tartotta előnyét a Zalaegerszeg. A hazaiak Scsekics triplája után lassan faragtak a hátrányukon. Dusanics 2+1-e után 28-31 volt az állás, de Horváth révén a nagyszünetben így is 30-36 állt az eredményjelzőn.

A térfélcserét követően is tartotta 8-10 pontos előnyét a ZTE, miközben a negyed derekán kipontozódott Varga Zsófia. Knezevics 2+1-e után Studer Zsuzsa dobott hármast, ám a játékrész végén még mindig hat ponttal mentek a zalaiak (43-49).

A záró szakasz elején minden jel arra mutatott, hogy Gáll Tamás csapata gyorsan lerendezi a találkozót. Horváth továbbra is ponterős volt, így a 33. percben 57-43-ra léptek el. Csupán három perccel a lefújás előtt Knezevics hármasával még mindig 62-50-re ment a ZTE, ám ekkor hihetetlen fordulatot vett a mérkőzés. A hazaiak innentől fogva nem engedtek már kosarat a vendégeknek, miközben a záró percbe fordulva 60-62-re zárkóztak. Hajdú triplájával a vezetést is átvették, amely döntőnek bizonyult és óriási hajrával nyert a Szekszárd.

Szekszárd: Scsekics 7/3, Studer Á. 10, Dusanics 10, Zele 19, Kovalcsik 2. Csere: Studer Zs. 5/3, Hajdu 4, Singleton 2, Tamis 2, Simon A. 5.

Zalaegerszeg: Török 8, Fuisz 11/6, Varga Zs. 2, Czukor 13/3, Horváth Zs. 16. Csere: Knezevics 10/3, Fritz 2, Vágvölgyi.

Kipontozódott: Varga Zs. (23. perc), Horváth Zs. (38. p.), Fritz (40. p.).

MKB Euroleasing Vasas – MTK-Budapest 50-69 (10-22, 12-12, 12-17, 16-18)
Budapest, Pasaréti út, NBI/A-csoport, vezette: Surányi, Menyhárt, Válé.

A rutinosabb MTK magabiztosan kezdte a fővárosi összecsapást. A 6. percben Medgyessy kosaraival már tíz pont felett vezettek (4-15). A hátvédhez csatlakozott Szvitlica is a pontszerzésben (8-22), aztán a második negyed elején Fejes triplájával visszajött tízen belülre a Vasas. Ekkor sokkal kiegyenlítettebb volt az összecsapás, ám a félidő előtt ismét Medgyessy majd Orsó talált be távolról, így a nagyszünetben 34-22-re vezettek a vendégek.

A fordulás után meglépett az MTK, Reiner révén az addigi legnagyobb, 17 pontos különbség alakult ki (27-44). A 34. percben Orsó és Reiner tripláival már tetemes volt a távolság (36-62). A záró öt percben viszont kozmetikázott az eredményen a Vasas, amelyben ismét jól teljesített a két fiatal magasember, Barnai és Határ is. A rutinos vendégek azonban összességében végig vezetve biztosan győztek.

Vasas: Pál 4, Süle 9, Fejes F. 5/3, Barnai 10, Határ 8. Csere: Aho 5, Szabó F., Müller 3, Farkas F. 4, Bajnóczi, Szalay V. 2.

MTK: Medgyessy 14/6, Orsó 13/6, Vukov 6, Szvitlica 15, Bagi 2. Csere: Reiner 9/3, Cymmer, Miháczi 2, Szabó V. 3, Varga B. 3, Zsilinszky.

Fotó: kscszekszard.hu (Jantner Fotó)