Jól kezdett a PINKK - Simán nyert a PEAC és a BEAC

Magabiztos győzelemmel kezdett a rangos trutnovi nemzetközi felkészülési tornán a magyar bajnok PINKK-Pécs. A Sió Kupán könnyedén nyert a házigazda ellen a PEAC, míg kisebb meglepetésre verte a BEAC a Vasast.

Győzelemmel kezdte meg a trutnovi nemzetközi Mekr’s Kupát a magyar bajnok PINKK-Pécs. Roberto Hernandez együttese már az első negyedben kezdett meglépni szlovák ellenfelétől. A baranyaiak a harmadik játékrész derekáig tartották 10 pont körüli előnyüket, majd Key triplája után 17 ponttal is vezettek. A Közép-Európai Ligából is ismert Pöstyén ekkor ledolgozott valamennyit hátrányából, de a záró negyedben hengerelt a PINKK és végül magabiztosan győzött. A magyar csapatban minden pályára lépő betalált.

A PINKK-re szombaton kemény nap vár, hiszen 12:30-tól az orosz Dinamo Kurszkkal mérkőznek (az oroszok csütörtökön 83-53-ra verték a Pöstyént), majd 19:30-tól a cseh Sokol Hradec Králové ellen lépnek pályára.

PINKK-Pécsi 424 - Piešťanské Čajky (szlovákiai) 79-58 (17-10, 25-21, 15-15, 22-12)
Trutnov, Mekr’s Kupa

PINKK: Faulkner 19/3, Ruják 4, Key 13/3, Nagy D. 4/3, Stewart 15. Csere: Gémes-Sarok 5, Őri 7/3, Sánta 3/3, Domokos 2, Katona 5, Adamecz 2.

Pöstyén, ld.: Stehlikova 13/3, Felixova 12/3, Dudasova 11/3.

A Sió Kupa két fővárosi résztvevőjének mérkőzésén némi meglepetésre a másodosztályú BEAC szinte végig vezetve, biztosan nyert a Vasas ellen. A nyáron rutinos játékosokkal is erősítő, az élvonalat megcélzó BEAC az éppen a Vasasból érkező Süle Krisztina vezetésével győzte le Krivacsevics Dragoljub fiatal együttesét. A Balogh Judit irányította BEAC az első percekben 6-0-áig volt hátrányban, ezt követően fokozatosan gyűrte maga alá a Vasast.

MKB Euroleasing Vasas – ELTE-BEAC Újbuda 50-67 (13-18, 12-23, 14-13, 11-13)
Budapest, Pasarét, 45. Sió Kupa

BEAC: Pusztai 10/3, Pál 3/3, Süle 24/15, Szabó F. 6, Horváth Sz. 2. Csere: Reiner 3, Szörényi 7/3, György 10, Horváth E. 2.
Vasas: Aho 7, Cymmer 2, Bajnóczi 14/6, Farkas F. 3, Bagi 10. Csere: Bach 6, Tóth T. 2, Szalay K., Gocsmann, Solymosi 2, Gundel-Takács 4, Wéber.

Hengerelt a házigazda ellen a tavalyi kupagyőztes PEAC-Pécs. A baranyaiak a felkészülés során másodszor találkoztak a Szekszárddal és alaposan "visszavágtak" a korábbi 72-69-es vereségért. A 23. születésnapját stílszerűen 23 ponttal ünneplő Raksányi Krisztina vezérletével a harmadik negyedben állva hagyta ellenfelét a PEAC és végül nagyon magabiztosan, a várakozásoknál is simábban 28 ponttal győzött.

Atomerőmű KSC Szekszárd – PEAC-Pécs 61-89 (17-17, 16-22, 10-27, 18-23)
Szekszárd, 45. Sió Kupa

Szekszárd: Scsekics 8, Studer Zs. 2, Hajdu 7/3, Sztjepanovics 8, Kovalcsik 5. Csere: Fejes 9/3, Boskovics 6, Simon 6, Studer Á. 4, Theodoerán 4, Lénárt 2, Tamis.
PEAC: Szücs 2, Raus 6, Raksányi 23/9, Kaposi 6, T. Jovanovics 23. Csere: Orozovis 10, Kiss V. 17, Sellei, Zólyomi 2.

A Sió Kupa szombati játéknapján 16 órakor a PEAC a BEAC ellen, míg 18 órakor a Vasas a Szekszárddal mérkőzik meg.