Megnyerte utolsó KEL-meccsét a PINKK-Pécs

Megnyerte utolsó Közép-Európai Liga mérkőzését a PINKK-Pécsi 424 együttese, amely 73-67-re győzött a Somorja otthonában. A fárasztó szlovákiai úttal tarkított összecsapáson Sarok Nikolett 18 ponttal volt a baranyaiak legjobbja.

Amúgy sem tekinthető könnyű kis túrának a somorjai „kirándulás”, de a kellemetlen időjárás miatt főleg hosszú út várt a PINKK-Pécsre. A baranyaiak utolsó KEL bajnokijukra készültek és céljuk nem lehetett más, mint 50%-osra hozni mérlegüket 20 összecsapás után.

SBK Samorin – PINKK-Pécsi 424 67-73 (12-15, 24-21, 15-21, 16-16)

Pascua duplájával indult a találkozó, majd Kováts gyűjtötte be korán a második személyi hibáját. Nem potyogtak számolatlanul a kosarak, a 7. percbe fordulva 7-5-re vezetett a PINKK. Vinuchalova pontjaival vette át a vezetést a Somorja, de a negyed végén Sarok révén így is a magyar csapat járt előrébb (12-15).

A második negyedben Bozóki Bettina öt pontjával alakította 17-17-re az állást a házigazda – továbbra sem tudott elszakadni a másiktól egyik fél sem. A negyed derekán szinte hazajárt a büntetővonalra a szlovákiai csapat. Eközben a túloldalon előbb Iványi majd a félidő előtt zsinórban hét pontot jegyző, a nagyszünetben összesen 13 pontnál járó Sarok talált be rendre (36-36).

A térfélcsere után magához ragadta a kezdeményezést a PINKK. Győri kosara után már többnyire a vendégek jártak előrébb, miközben a hazaiaknál feltűnő volt, hogy Amy Jaeschke mindössze két pontot tudott felmutatni. A 27. percben Győri büntetőjével a meccs addigi képét nézve már-már tetemesnek mondható 6 ponttal vezettek a pécsiek (41-47). Ekkor azonban az addig csupán két pontnál járó Sujova kezdett pontgyártásba. Szerencsére így is nőtt a PINKK-előny, Őri kosaránál kilencre (48-57), de a negyed Sujova triplájával zárult.

Az utolsó negyedben Tomlinson 2+1-ével 11-re nőtt a távolság (51-62), de Sujova fokozatosan csökkentette azt. Az irányító rendre a büntetővonal mögött találta magát, miközben előbb Ruják majd a pécsi kispad is technikai hibát kapott. Így aztán a 37. percben 64-66-ra közelített a Somorja. Tomlinson viszont ismét faulttal együtt talált be, Sujova újabb hármasa már későinek bizonyult. A találkozó a remekül játszó Sarok kosarával zárult – a PINKK pedig sikerrel fejezte be a sorozatot.

Somorja: Sujova 22/12, Slamova 12, Skorics 10, Vinuchalova 6, Jaeschke 2. Csere: Ivanova 4, Pindrochova 6, Bozóki 5, van Dalen.

PINKK-Pécs: Iványi 12, Ruják 1, Kováts N. 1, Tomlinson 12, Pascua 10. Csere: Adamecz 4, Sarok 18/6, Őri 7, Győri 5, Katona 3.

Kipontozódott: Vinuchalova (38. perc), ill.: Ruják (37. perc).