Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: bajnokot vert a BKG DSE

Vereséggel zárta szereplését a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság új aranyérmese, a Csata DSE, amely Szigetszentmiklóson maradt alul.

Vereséggel zárta szereplését a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság új aranyérmese, a Csata DSE, amely - egy számára már tét nélküli mérkőzésen, tartalékosan felállva - Szigetszentmiklóson, a BKG DSE csapatával szemben maradt alul. Színvonalas meccsen nyert a Vasas a TF otthonában, a Szeged biztosan verte a Tatabányát és az előző bajnok ELTE-BEAC-nak sem okozott nagy gondolt Kecskeméten nyerni. A középmezőnyben kosarakban gazdag, színvonalas mérkőzésen verték a pécsi fiatalok a győrieket. Az alsóházban az ELTE-Fortis bravúros győzelmet aratott a MAFC ellen. A héten befejeződik a bajnokság.

Az 1-9. helyért:
Ajka - Cserpes Trudi - Vasas Akadémia 65-96
Hiába bizonyult a mezőny legeredményesebb játékosának Fabini Borbála (24 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és ért el a pályára lépő játékosok közül egyedüliként dupla duplát Balsay Rita (12 pont - 14 mezőnykísérlet - 10 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) a hazaiak - akiknél Abaházy Anna 10 pontot és 3 lepattanót szerzett - csupán a két középső negyedben tudtak felnőni a feladathoz. A nyitó és a záró etapban nyomasztó fölényben játszó Vasas egységes csapatjátékot nyújtva Heljics Sara (20 pont, 9 lepattanó), Tóth Orsolya (19/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Mérész Beatrix (18 pont - 20 mezőnykísérlet - 7-7 lepattanó és gólpassz), Varga Alíz (13/3 pont - 16 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda), valamint Tóth Dorina (11/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) hatékony játéka révén fölnyes győzelmet aratott.

Kecskeméti KC - ELTE-BEAC Újbuda 51-80
Minden negyedet megnyerve, elsősorban a 30-13-ra hozott második 10 percre, valamint Pusztai Petra (21 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Szabó Dóra (12/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Gocsmann Ágota (12/6 pont 3 lepattanó) és Király Lili (10/6 pont, 4 lepattanó) eredményes játékára építve az előző évad bajnoka fölényes győzelmet aratott a Révész Luca (16/3 pont)-Burján Laura (12/3 pont, 6 lepattanó) kettős vezette kecskemétiek otthonában.

TFSE - Vasas Akadémia 80-85
Színvonalas összecsapáson a 25-17-re megnyert első negyed, valamint elsősorban a Mérész Beatrix (23 pont, 6 lepattanó)-Heljic Sara (21 pont, 9 lepattanó, 3-3 blokk, gólpassz, szerzett és eladott labda)-Dombai Réka (16/6 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett, 6 eladott labda, 2 blokk)-Varga Alíz (16 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) kvartett tagjainak jó játéka révén a Vasas nyerni tudott a Németh Alma (21/3 pont, 5 lepattanó), Varga Barbara (18 pont, 8 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Karlócai Julianna (16/9 pont - 18 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 6 gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda) és Miháczi Diána (13/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3-3 gólpassz és szerzett labda) találataira "támaszkodó" TF otthonában.

BKG DSE Szigetszentmiklós - Csata DSE 61-52
A 22-12-re megnyert 3. negyednek, Ruttner Réka (13 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Czirják Noémi (9 pont - 11 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz), Gundel-Takács Anna (8 pont, 10 lepattanó) és Ruttner Zsóka (8/6 pont 6 lepattanó) jó játékának, mezőnymunkájának, valamint a 47-36-ra nyert lepattanó harcnak köszönhetően a BKG legyőzte már bajnokként, tartalékosan a sérült Lelik Réka mellett Angyal Barbarát is nélkülöző, a Horváth Fruzsina (12 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda, 2 blokk)-Boros Dorka (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó és szerzett labda) duó vezette Csata DSE együttesét.

Szegedi KE - Tatabányai KC 74-55
Az első félidőben 20 pont fölötti előnyt szerezve Kecskés Fanny (18 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), Vári Zita (14 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Kőházi Fanni (11/3 pont, 3 lepattanó és Jáhni Zsófia (10 pont - 1 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz) vezérletével a Szeged biztosan verte a Kapornai Dóra (10 pont) és Horváth Szilvia (9 pont, 7 lepattanó) vezette Tatabányát.

A 10-18. helyért:
PEAC-Pécs Pingvinek - Széchenyi KA Győr 90-82
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben még 11 ponttal a Biczó Laura (28 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda)-Nagy Rebeka (17/3 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz)-Szirony Dorina (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet - 5-5 lepattanó és eladott labda) trió vezette, nem mellesleg a lepattanózást 51-31-re megnyerő győri együttes állt jobban. A második félidőben Szűcs Réka (20 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Tenyér Zsófia (16/3 pont, 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Hegedűs Rebeka (16 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével magához ragadta az irányítást a hazai együttes, s a duplákat közel 60%-os pontossággal (31/52) dobva fordított a 2 pontot erő dobásait 50% alatti "találati aránnyal" (29/59) értékesítő vendégekkel szemben.

DEAC-DSI - PEAC-Pécs Pingvinek 68-51
A hibátlan 7/7-es mezőnymutatóval és 6/7-es büntetőzéssel igen "izmos"  dupla-duplát elérő Foltin Blanka (20 pont, 17 lepattanó, 6 eladott labda, 2 blokk), valamint Göttlinger Anna (12/6 pont, 8 lepattanó), Gál Annamária (12 pont, 8 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 9 eladott labda) és Szabó Réka (10/6 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) eredményességére építő, lepattanózásban ellenfelét 50-33-ra felülmúló debreceni együttes három negyeden át kézben tartva a játék irányítását győzte le a Sellei Dalma (15/6 pont - 20 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Szűcs Réka (13/3 pont - 22 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott, 8 szerzett labda)-Hegedűs Rebeka (10/3 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda) trió vezette pécsi fiatalokat.

Tatai SE - PINKK SE 70-76
A nyitó és a záró 10 perc jó játékának, valamint főként Raus Vivien (31/12 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Zsilinszky Lilla (17 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), csapata játékát ügyesen szervező Sánta Petra (12/3 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 10 gólpassz) és Benke Sára (11/6 pont, 11 lepattanó) hatékonyságának köszönhetően fordulatos mérkőzést nyert meg a PINKK s két középső negyedet irányító, a Takács Emese (19/3 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz)-Lendér Lilla (18/3 pont, 9 lepattanó)-Gusztafik Lilla (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda)-Kiss Judit (11/9 pont, 5 eladott labda) ponterősségére alapozó Tata otthonában

Tatai SE - Dávid Kornél KA 87-67
A 27-14-re megnyert második negyed, valamint főként Takács E. (28/3 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett, 7 eladott labda), Gusztafik L. (24/3 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) és Lendér L. (14/3 pont, 20 lepattanó, 4 eladott labda) jó és eredményes játéka, továbbá az 51-37-re megnyert lepattanózás révén a tataiak simán verték a 10 perc után még 2 ponttal vezető, Rozsics Teodóra (18 pont - 19 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 3 szerzett labda), Fekete Csilla (13 pont - 17 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda, 9 gólpassz), Laufer Gabriella (12 pont - 15 mezőnykísérlet - 7 lepattanó) és Orsó Viktória (10/6 pont, 5 gólpassz) találataira alapozó fehérváriakat.

A 19-26. helyért:
ELTE-Fortis - MAFC 58-56
Ellentétes félidők mérkőzésén szünetig Hizsnyik Dóra (19/6 pont, 10 lepattanó, 6 eladott. 5 szerzett labda) és Galli-Horling Borbála (18 pont, 15 lepattanó, 2 blokk) ponterős játékára építve 12 pontos előnyt szereztek a hazaiak. Szünet után Gorácz Eszter (16 pont, 10 lepattanó) és Fülep Csilla (14/3 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) vezérletével a MAFC ledolgozta hátrányát, ám a mérkőzés végét jelző dudaszó pillanatában Hizsnyik egy duplával megszerezte a bravúrosnak mondható győzelmet az ELTE-Fortis javára.

Szombathelyi ESE - Bajai NKK 94-53
Minden negyedet megnyerve Szabó-Haklits Zsuzsanna (24/6 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Jakubovics Dóra (19/9 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Fekete Tünde (13/3 pont) és Plózer Petra (12 pont, 7 lepattanó) vezérletével fölényes győzelmet arattak a szombathelyiek a Szöllősy Boglárka (16/15 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Hilcz Alexa (16/12 pont) vezette bajaiak ellen.

MAFC-MTK 69-62
Ellentétes félidők mérkőzésén Fülep Csilla (14/6 pont, 5 gólpassz) és Tarnai Kata (11 pont - 12 mezőnykísérlet - 3 lepattanó) vezérletével szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve győzött a MAFC a második félidőre a Gróf Tímea (24 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda)-Budai Zsófia (21/3 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) jóvoltából  magára találó, s végül 10 ponton belülre kerülő MTK ellen.