Rajt - cél győzelmet aratott a Sopron Basket Rigában

Korán megszerzett előnyét gyakorlatilag a mérkőzés egészében megőrizte Roberto Iniguez alakulata, nem férhetett kétség a győztes kilétéhez.

Két biztos továbbjutó, a 8-5-tel álló lett Riga, valamint a 7-6-os mérleggel bíró Sopron Basket csapott össze a női Euroliga B csoportjának 14. fordulójában.

Dupree duplájával indult a mérkőzés, majd Crvendakic szerzett hat pontot, 8-4-re vezetett a Sopron az első percekben. Basko vezérletével zárkóztak a lettek, de a jatékrész felénél a mieink tartottak előrébb - öt légiós volt ekkor pályán Roberto Iniguez csapatában (11-17). 18-nál már utol is érte a házigazda a soproni lányokat, de Casas 2+1-es játékának hála továbbra sem tudta átvenni a vezetést a Riga - a kosarakban gazdag játékrészt végül három ponttal nyerték honfitársaink (27-30).

A Casas-Dupree duó vezértletével továbbra is tartották előnyüket a zöld-sárgák, az amerikai 11, a spanyol hölgy 10 pontot tett már közösbe (29-35). Felváltva estek a kosarak a második játékrészben, bár korántsem annyi, mint az elsőben (37-44). Crvendakic büntetőjével tízre hízott a magyar csapat előnye, nyolc perc alatt mindössze 10 pontot engedélyeztek a letteknek - összerántotta a első percek szellősebb védekezését Iniguez mester, ennek köszönhetően kétszámjegyű előnnyle mehettek nagyszünetre Honi Katáék (38-48).

Zahui trojkával nyitott a fordulás után, de nem hagyta magát a Riga - 47-53-ig zárkózott a házigazda az etap közepéig. 6-8 pontos előnyével megint csak jól sáfárkodott a Hűség városának csapata, sőt még növelni is tudták a fórt - bár Peddy bevágott egy triplát két másodperccel a játékrész vége előtt, így is 11-gyel jobban állt a Sopron (56-67).

A záró felvonásban az eddig látottak folytatódtak, néha ellépett a magyar együttes, de visszajött 10 alá a Riga. Az utolsó 5 percnek 66-73-as állással vágtak neki a felek. Megtorpant a Sopron, 3 perc alatt mindössze egyetlen pontot tudtak dobni Casasék - szerencsére a lettek sem szórták meg magukat, ők két egységet tettek fel a táblára. A végjáték gyakorlatilag már csak soproni büntetőket tartogatott, különösebb izgalmak nélkül - a Sopron Basket néhol akadozó, de összességében meggyőző játékkal verte idegenben a TTT Rigát.

TTT Riga - Sopron Basket 71-79 (27-30, 11-18, 18-19, 15-12)

Riga, női Euroliga, B-csoport, 14. forduló.

Sopron: Turner 14/3, Fegyverneky 5/3, Crvendakic 12/6, Dupree 23, Zahui 5/3.
Csere: Jovanovic 6, Casas 14/3, Határ -, Honti -, Dubei -.

Riga: Basko 7/3, Peddy 12/6, Pulvere 2, Vitola 18/3, Brumermane 16.
Csere: Eglite -, Pilabere 6, Kreslina 10/9.