Simán nyert a PEAC-Pécs

A második negyedtől szigorítva védekezésén könnyedén, 87-52-re győzött a Közép-Európai Liga utolsó fordulójában a PEAC-Pécs a szlovákiai Igló csapata ellen.

PEAC-Pécs – SKBD Rücon Spisska Nova Ves 87-52 (24-21, 25-7, 19-12, 19-12)
Pécs, Közép-Európai Liga, 22. forduló, vezette: Cziffra, Bognár, Kovács N.

A KEL Final Fourjának minél jobb pozíciójáért küzdött az Igló ellen a PEAC. A baranyaiak szűkös magas rotációval készültek, a távozott Williams és az U16-os válogatottnál szereplő Kiss Virág hiányában. A vendégeknél is akadt hiányzó, Whitcomb és Palusna személyében két legjobbjuk nem lépett pályára.

Kiegyenlített játékot hozott a nyitó játékrész, ugyanakkor a PEAC rendre előrébb járt a pontszerzésben. A megszokottnál halványabban védekezett Zseljko Djokics csapata, így az első negyedben 21 pontot dobott az Igló – Raksányi triplájával így is 24-21-re vezetett a házigazda.

A folytatásban aztán alaposan szigorított védekezésén a Pécs. A különbség növeléséhez kellettek persze Reid és Jovanovics kosarai is. A negyed derekán Nagy-Bujdosó lépett előre támadásban, zsinórban dobott 11 pontjával alaposan állva hagyta az Iglót a PEAC, a félidőben már közte 21-et lehetett feljegyezni (49-28).

A fordulás után sem csökkent a pécsi védekezés hatékonysága, miközben Orozovics és Jovanovics pontjaival nőtt tovább a különbség (62-35). A 30. percben Fűrész távolijával már közte harmincat lehetett számolni. A záró szakaszban sem változott semmit a játék képe, Zseljko Djokics a fiataloknak is lehetőséget biztosított, Raus pontjaival 85-50-et mutatott az eredményjelző. A PEAC a várakozásoknak megfelelően biztosan győzött és sikerével biztosan elkerüli a Final Fourb elődöntőjében a Kassát.

PEAC: Reid 11/3, Fűrész 8/3, Jovanovics 19/6, Nagy-Bujdosó 11/6, Kaposi 5. Csere: Horváth L., Orozovics 11, Raksányi 9/3, Szűcs 4, Raus 4, Pap 5, Nagy D.

Igló: O’Rourke 10/3, Slimakova 3/3, Baletics 17/3, Holmqvist 7, Surkusa 1. Csere: Benuskova 2, Lewis 12, Rehakova, Muchova.