Soproni bravúr Kassán

Remek győzelemmel zárta a Közép-Európai Liga alapszakaszát az Uniqa Euroleasing Sopron együttese. A sorozatban eddig egyetlen vereséget szenvedő Good Angels Kosice otthonában 77-69-re győzött a Hawkins, Ciglar és Krnjics vezette magyar bajnok.

Good Angels Kosice – Uniqa Euroleasing Sopron 69-77 (7-18, 25-19, 14-18, 23-22)
Kassa, Közép-Európai Liga, 22. forduló

A két Euroligás csapat már biztos KEL Final Four résztvevőként készülhetett, ám a soproniak a minél jobb helyezésért is igyekeztek nyerni a sorozatban egyetlen vereséget elszenvedő Kassa otthonában.

Kiegyenlített kezdés és 6-6-os állás után állva hagyta a kassaiakat a remekül védekező Sopron. A magyar együttes a negyed záró 4 percében nem engedett kosarat a hazaiaknak és egy 12-1-es szakasznak köszönhetően 18-7-re vezettek tíz perc után. Hawkins szokás szerint 10 pontjával vitte hátán övéit.

A folytatásban is tartotta tíz fölötti előnyét a Sopron, sőt Tetemondova és Fegyverneky tripláival a 15. percben már-már tetemes volt az előny (15-32). A hazaiak alig három perc alatt viszont visszajöttek tízen belülre, sajnos ezúttal a soproniak nem tudtak percekig a gyűrűbe találni, így aztán Krivacsevics és Perkins kosaraival a félidőre egészen 37-32-re zárkózott a Kassa.

Jókor jött a nagyszünet a Sopronnak, a pihenőt követően Hawkins triplájával ismét kilenc pontra nőtt a különbség (36-45). Igen hektikus volt az összecsapás, Hruscakova kosarával megint látótávolságon belül volt a Kassa, szerencsére Ciglar hűtötte a kedélyeket és ismét tíz pont körülire nőtt a különbség.

A záró szakaszban a sérüléséből visszatérő Fegyverneky hármasa nyugtatta ismét a soproniakat, a parádézó Perkins vezérletével mindent elkövetett a zárkózásért a Kassa, a 37. percben 64-68 volt az állás. Hawkins 2+1-e volt demoralizáló a hazaiaknak, a végjátékban pedig büntetőkkel biztosította győzelmét a Sopron.

A magyar bajnoknál többen is kiválóan teljesítettek, a 21 pontos (3/3 triplából) Hawkins mellett a 17 pontig, 8 lepattanóig és 5 gólpasszig jutó Ciglar is remekelt. De kiemelendő Krnjics Szara nagyszerű, 13 pontos, 15 lepattanós dupla-duplája is.

Kassa: Bojovics 9/3, Perkins 24/12, Kissova 2, Hruscakova 16, Krivacsevics 14. Csere: Abdi 2, Zietara 2, Balintova.

Sopron: Fegyverneky 8/6, Faris 5/3, Zsovár 4, Hawkins 21/9, Krnjics 13. Csere: Ciglar 17/3, Tetemondova 9/6, Licskai.

Fotó: Tóth Zsombor