Horti, Krivacsevics és Quigley bajnoki döntőt játszhat

Három magyar válogatott játékos két csapata is beverekedte magát múlt héten a bajnoki döntőbe. Több honfitársnőnk ismét kitett magáért a külföldi bajnokságokban.

1-1-nél "búcsúztunk" egy hete a Wisla Krakkó - Artego Bydgoszcz lengyel női elődöntő párharctól.  A múlt héten Horti Dóra együttese kétszer is megverte az alapszakaszban előtte végző riválisát s bejutott a döntőbe. A magyar középjátékos - nyugodtan kijelenthetjük - főszerepet a két krakkói diadalban.

Az idegenbeli meccset 65-51-renyerte a Wisla. "Dodi" csereként beállva 24 perc alatt 12 pontot (5/8 mezőnyből, 2/2 büntető) és 4 pattanót szerzett. Volt még 1-1 gólpassza, szerzett illetve eladott labdája. A negyedik meccsen aztán hazai környezetben sima 22 pont különbségű (80-58) sikerrel beverekedte magát a fináléba a krakkói csapat. A magyar center szintén csereként pályára lépve 25 percet játszott. Mezőnyből s a büntető vonalról egyaránt 4/6-os mutatóval ismét 12 pontot tett a közösbe. Leszedett 6 pattanót, olt 2-2 gólpassza s eladott labdája, egyet pedig szerzett. A lengyel bajnokságban Wisla-Polkowice "álomdöntő" lesz.

Romániában is zajlik a rájátszás s a Sepsiszentgyörgy váratlanul sima hazai vereséggel kezdte a negyeddöntőt, hazai pályán 76-49-re kapott ki a gyulafehérvári csapattól. Kajdacsi Judit csereként 15 percet játszott s 2/3-as mezőnymutatóval, egyetlen büntetőjét elrontva 4 ponttal valamint 3 pattanóval s 2 eladott labdával zárta a meccset.

Szlimák Hajnalka csapata, a Szatmárnémeti a magyar bedobó jó játékának is köszönhetően küzdelmes meccsen 62-51-es győzelemmel kezdett az Alexandria ellen. Hajni 30 percet játszott, mind az 5 dupla kísérlete s mindkét büntetője sikeres volt s ehhez járult egy 1/5-ös tripla mutató 15 pontja mellé 3 lepattanót is megszerzett s 2 labdát eladott.

Szlovákiában is összejött a Kassa-Rózsahegy álomdöntő, mindkét csapat 3-0-lal jutott a fináléba. Iglón azért nem volt könnyű dolga Európa 4, legjobb csapatának, de 88-71-re így is nyert. Hazai környezetben aztán a 3. meccset 87-49-re győztek a kassaiak. Az idegenbeli meccsen Krivacsevics 25, a 3. kassai összecsapáson pedig az Iglón 19-ig jutó Quigley 15 ponttal lett a Good Angels legeredményesebb játékosa. Ez utóbbi összecsapáson az iglói együttesben Németh Bernadett 2 pontot dobott.

Fritz Juditnak nem volt jó meccse a francia másodosztályban a SIG-gel szemben 79-63-ra alulmaradó Dunquerque együttesében. 19 percet játszott, 8 alkalommal próbálkozott kosárszerzéssel ám pont nélkül maradt, volt 1-1 pattanója szerzett s eladott labdája.