Jól hajrázott a BSE, de a Szekszárd nyert

Szekszárd együttesének kellett jobban a győzelem a mai meccsen, a rájátszás miatt. Ennek megfelelően játszottak a vendégek a meccs jelentős részében, míg a hazaiknál a kiválóan dobó Károlyi Andrea egyedül nem tudta kompenzálni a látogatók nagyobb tudását. Főleg úgy, hogy az ASE gárdájában Bálint Réka szintén remekül szórta a kosarakat. Kettejük dobópárbaját Károlyi nyerte végül, de a meccset a BSE így is elvesztette - igaz, a végén óriási hajrába fogott a fővárosi gárda, és az addigi magabiztos tolnai fór majdnem elolvadt.

Női NB I A (középszakasz az 5-10. helyért)
2013. február 7.
Vezette: Papp, Tőzsér, Minár (Görgényi)

BSE-FCSM – Atomerőmű KSC Szekszárd

83-85 (16-21, 21-25, 15-23, 31-16)

BSE: Katona 2, Orsó 9/3, Adamecz 10, Károlyi 40/9, Bagi 4. Csere: Sonyák 6, Tiba 12/6, Miháczi, Bodnár, Zsilinszky.

Szekszárd: Scekic 20/6, Szepsi, Bálint 25/6, Roglic 11, Svitlica 10. Csere: Zele 8, Theodorán 5, Tamis 3/3, Hajdú 3/3.

Kipontozódott: Tiba, ill. Zele, Svitlica

STATISZTIKA ITT!

A meccsen jobban kezdett a Szekszárd. Scekic és Bálint kosaraira támaszkodva 6-15-re is vezettek már a 7. perc elején. Ez a negyed a vendégeké lett, bár a hazaiak némileg zárkózni tudtak a hátralévő időben. A második negyedben Károlyi két triplát és egy duplát vágott, s kétszer (21-21-nél és 24-24-nél) is egyenlített a BSE, így semmissé vált a kezdeti vendégelőny. Sőt, ugyancsak a rutinos bedobó büntetőivel már a vezetést is megszerezte a hazai alakulat, ám Bálinték elég hamar visszavették az előnyt; nagyobb "szökésbe" azonban nem tudtak fogni. A félidő előtt azért meglódult a Szekszárd, amikor Roglic büntetőjével tízen kívülre került (33-44), de Károlyi rögvest pontos tudott lenni kétszer is, és ismét szorosabbá vált a meccs.

A harmadik negyed teljes mértékben a Szekszárd igényei szerint alakult. Többször is tartósan tíz pont fölé jutottak a vendégek, s apránként egyre inkább elhúztak. 45-61-nél már közte 15, később egy ízben pedig már 19 pontos űr is tátongott a csapatok között. A negyedik negyedben viszont hosszú hajrába fogott a BSE. A 37. percben pedig már ismét "csak" 10 ponttal mentek a látogatók, de azért ekkor még nem tűnt úgy, hogy hallatlan izgalmak és egymást követő időkérések zárják a csatát, amely során a BSE majdnem bravúrt ér el.

Aztán Adamecz Lilla hármasával 73-79-re jött fel a BSE a 38. percben, majd röviddel ezután időt is kértek, egy percen belül kétszer is. És mindig kicsivel közelebb került a fővárosi csapat ellenfeléhez. Károlyi tarthatatlanul játszott, és 78-83-nál már igencsak rizizhetett a Szekszárd, hogy netán kiéneklik a sajtot a szájukból. Büntetőkből tartotta előnyét a látogató, ám mivel mindkét együttesnél kigyűlt ekkorra az 5 csapathiba, a hazaiak is ki tudtak erőszakolni büntetőket "beüttetett" faultok által.

A 40. percnek 80-85-ös állással futottak neki a felek, ám Sonyák Zita - ahogy előtte is - ismét bedobott két büntetőt, majd Bagi Melinda is egyet (83-85), Többre azonban nem volt idő. A BSE hatalmas attakot vitt véghez a záró negyedben (15 pontot vert ellenfelére), de csak a bravúr kapujáig jutott, átlépni a képzeletbeli ajtón nem tudott.

Fotó: kscszekszard.hu (Bálint Réka látható a képen)