Jól helytállt a Diósgyőr a Kassa ellen

A miskolciak végig tartották magukat, de a negyedik negyedben már megléptek a szlovákok a losonci felkészülési tornán.

Good Angels Kosice – Aluinvent DVTK Miskolc 69-56 (12-12, 18-17, 15-9, 24-18)
Losonc, 100 néző. Játékvezető: Kukulcik, Tomasovic, Hatescik

Good Angels Košice: Bálintová 14, Žirková 13, Oblak 17/12, Stehlíková 4, Jurčenková 1. Csere: Kiššová 5, Hruščáková 10, Lukačiková 3, Blanárová 2, Flešárová. Vezetőedző: Maroš Kováčik.
Aluinvent DVTK Miskolc: Horváth B., Rasheed 9/3, Bálint 9/3, Brewer 9/3, Horti 8
Csere: Szécsi 5, Szabó P., Lihtarovics 7, Jovanović 9. Vezetőedző: Maikel Lopez.

A wbasket.hu tudósítása:

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Rasheed triplájával 7-6-nál, majd Bálint Réka duplája után 11-10-nél vezetett a magyar csapat. Az első szakasz hajrájában Likhtarovich büntetőből megszerezte első pontjait a DVTK színeiben. Végül 10 perc után 12-12 állt az eredményjelzőn.

A második etapban is kiegyenlített játék folyt a pályán, de Tina Jovanovic remek megmozdulásaival 18-12-re ellépett a DVTK. 20-20-nál azonban egyenlített a Kassa. A félidő hajrájában Bálint Réka triplájával és Horti ziccerével újra a miskolci együttes került előnybe. A félidő végén büntetőkkel viszont fordított a szlovák bajnok.

A 30-29-ről induló harmadik negyedben 8-0-val kezdett a Kassa. Ezt követően még 41-36-ra felzárkózott a DVTK, de a játékrész hajrájában a 9 pontot is elérte a szlovák előny. A záró szakasz 45-38-ről indult. Ekkor Likhtarovich duplájával 45-40-re feljött a DVTK, de a folytatásban 10 pont fölé nőtt a különbség és végül érvényesítette fölényét a kassai együttes.