Légiós lányaink: Aki játszott - győzött

Jó hír a külföldön pattogtató kosaras lányokról: aki pályára lép(het)ett, meg is nyerte csapatával a múlt hét végi bajnokiját. Játékosaink ráadásul többnyire aktív részesei voltak csapatuk sikereinek.

A román női bajnokságban Szlimák Hajni mindössze röpke 5 percet játszott a Szatmárnéneti együttesében, ám nem tétlenkedett e röpke időszakban. A gyulafehérváriak ellen 76-65-re megnyert találkozón 4 távoli kísérletéből 2 sikeres volt, együttese három (összesen 22 próbálkozásból) értékesített hárompontos kosara közül 2 az ő nevéhez fűződött. Kajdacsi Judit csapatának, a Sepsiszentgyörgynek nem volt meccse a hét végén, Vincze Andrea pedig továbbra is sérült, nem játszott a kolozsváriak Brassóban 87-64-re elvesztett mérkőzésén.

Nővére, Viktória viszont egy küzdelmes meccsen kivívott győzelemnek volt részese a német bajnok Wolfenbüttel játékosaként. Csapata 74-64-reverte a Heli Girls együttesét. A magyar center 19 percet játszott - minden bizonnyal csak azért nem többet, mert ezalatt 4 személyit begyűjtött - s 6 kísérletéből 4-et sikeresen végrehajtva 8 ponttal zárta a meccset. Statisztikai lapja amúgy hármasokkal van tele, ez a szám került a lepattanó, a gólpassz valamint az eladott  labda rovatba egyaránt.

A spanyol pontvadászatban Honti Kata jelentős szerepet játszott csapata, a Rias Ecopolis nagy küzdelemben kivívott 63-61-es gironai győzelmében. Az irányító 31 percet játszott, s 1/4-es dupla, valamint kitűnő 2/3-as tripla mutatóval 8 pontot tett a közösbe. Emellett leszedett egy lepattanót, kiosztott társainak 3 gólpasszt, s 2 labdát eladott.

A lengyel labdarúgásban nagy múltra visszatekintő rangadó egy Widzew-Wisla meccs - női kosárlabdában más a helyzet. Horti Dóra krakkói együttese Lódzban is magabiztosan győzött, közel 40 pontos (85-48)  verést mérve a Widzew együttesére. Középjátékosunk csereként pályára lépve 22 percet játszott, s 3/6-os dupla, valamint hibátlan 6/6-os büntető mutatóval 12 pontig jutott. Emellett szerzett 2 lepattanót, volt 1 gólpassza s 3 eladott labdája.