Magyar dupla-duplák török földön

Kifejezetten jó formában, dupla-duplákkal kezdték az évet a Törökországban kosarazó honfitársnőink

Horti Dóra parádézott a közelmúltban a győrieket verő Kayseri ellen, s bő 35 perc alatt 23/3 pontos 14 lepattanós dupla duplával járult a Canik bravúrjához. A magyar center 7/14-es mezőny, 1/2-es dupla, valamint 6/11-es büntető mutatóval érte el a szép pontszámot, lepattanói közül pedig kettőt kaparintott meg a csapata által 87-82-re legyőzött Euroliga-rivális palánkja alatt.

Vajda Anna is dupla-duplával járult csapata bajnoki győzelméhez. A Botas 80-69-re verte a Ceyhan csapatát, s Nusi 11 pontos (4/10 dupla, 1/3 tripla) és 11 lepattanós (2 támadó) teljesítménnyel járult a sikerhez, volt még 1-1 gólpassza s blokkja.

A Botas a kupaküzdelmekben is érdekelt volt. A négy közé jutásért a Konak csapatát magabiztosan verték Nusiék 74-61-re. A mérkőzésen honfitársnőnk bő egy félidőt töltött a pályán és 3/6-os dupla, valamint 1/2-es büntető mutatóval 7 ponttal zárta a meccset, leszedett mellé 5 lepattanót és volt 1 blokkja. A későbbi végső győztes Galatasaray elleni elődöntőben is dupla-duplát mutatott fel. A sztárcsapat ellen 63-54-re elveszített mérkőzésen a magyar kosaras hölgy több, mint 35 percet játszott. Nusi 13 pontig (2/6 dupla, 1/6 tripla, 6/8 büntető) és 11 lepattanóig jutott, ezúttal is volt 1-1 gólpassza és blokkja.