Nagy csatában vérzett el a lány U16

A női U16-os válogatott ma nagy csatában maradt alul a csehek ellen a miskolci A divíziós Eb-n, s így a 7-8. helyért küzdhet majd a továbbiakban. A meccsen ellenfelünk kezdett jobban, de később fordítottak a mieink, a véghajrá azonban újfent a cseheké lett.

RÉSZLETES TUDÓSÍTÁS

A mérkőzés során a miskolci A divíziós Eb-n a magyarok az 5-8. helyért szálltak harcba, s tudták, ha sikerrel veszik szombaton a csehek jelentette első akadályt, akkor már biztos, hogy hatodiknál rosszabbak nem lehetnek. A másik ágon egyébként a franciák és a szlovákok reménykedtek hasonlóakban.

Az Andelová és Kraciková vezette csehek kezdtek jobban a mieink ellen. Vezettek 4-0-ra, majd a magyar egyenlítés után (Wéber Fruzsina és Dobos Ágnes révén) még jobban nekidurálták magukat, s már 12-4-re is vezettek. A magyar lányok azonban nem hagyták magukat, és újra Wéber, valamint Dubei Debóra kosaraival egy pontra közelítették meg vetélytársukat (12-11).

A lendület szerencsére kitartott a lefújásig, így Horváth Bernadett duplájával a legjobbkor, vagyis a negyed vége előtti pillanatokban a vezetést is megszerezte Mészárosné Kovács Andrea alakulata.

A második negyedben is szorosan hajszolták egymást a csapatok.  Dubei nagyon elkapta a fonalat, és hármasával már néggyel mentünk, sőt, két büntetőjével tovább vitte előre a mieinket. Igaz, közben a csehek sem csak Fülest olvastak, így nagyobb előnyt nem tudtak a magyarok összeszorgoskodni.

18-20 után, tehát a magyarok 2 pontos vezetésénél aztán egy négyperces kosárcsönd következett, amely végén cseh egyenlítés történt. Tóthék mégis tudták tartani kicsinyke előnyüket, ám hiába harcoltak, a nagyszünet előtt most a cseheknek jött ki jobban a véghajrá, és egy Andelová triplával visszavették a fórt. Igaz, a két pont mínusz még semmit sem jelentett (27-25).

A palánk alatt a lepattanók terén fölényben volt a cseh válogatott, ám bíztunk benne, hogy ezt kompenzálni tudja a magyar nemzeti együttes.

A harmadik negyedben a cseh válogatott megint ellépett picit, de Kuttor Enikő pontjaival már ismét nálunk volt a fór (31-32). Végig ment a gyürkőzés, ám annyi volt a két csapat közti különbség, hogy a csehek 3-4 pontokra el tudtak menni, mi viszont tapadtunk rájuk, és egyenlítettünk többször is. Sajnos s legvégén már nem tudtunk, így viszonylag nagyobb hátrányba kerültek a mieink (46-40). Ekkor azonban még egy negyed hátra volt.

Sajnos Mainclová s Andelová révén jobban startolt a vetélytárs a záró etapban (50-40). Horváth triplája és Dobos büntetői kellettek, mint a falat kenyér, hogy versenyben maradhassunk. Egy újabb hosszabb (majdnem 3 perces) kosárszünet következett azonban, ami nem jött jól nekünk (kísértetiesen hasonlított a szitu a fiú U16-osok déli derbijére – szintén Eb-n –, ahol ők is a legrosszabbkor, az utolsó negyedben ragadtak be nem kicsit. Más kérdés, hogy az ellenfél sem szerzett kosarat, de ha ők vezetnek, ez nekik kevésbé fáj.

Dobos és Horváth még egy utolsó kis reménysugárt nyújtott a magyar válogatottnak, amikor az utolsó két percbe lépve 56-51-re hozta fel együttesünket. Ám jöttek a meccs végi szokásos büntetők, s ezekből tartotta magát ellenfelünk. Horváth még egy triplával (ez volt a harmadik neki a találkozón) 5-re hozott fel minket, de ekkor már csak 17 másodperc volt hátra. Ez sokszor sok mindenre elég, most azonban már nem tudott bravúrt elérni a magyar csapat.

Nagyon szép lett volna, ha az 5. helyért játszhatnak a csajok, de a hetedikért sem lesz rossz.

A divíziós lány U16-os Európa-bajnokság, helyosztó az 5-8. helyért, első meccs

2012. július 21. Miskolc

Csehország U16 – Magyarország U16
60-54 (14-15, 13-10, 19-15, 14-14)

Csehország U16: Beránková 7/3, Andelová 12/6, Krivánková 9/3, Mainclová 7, Kraciková 4. Csere: Kopecková, Cervenková, Pracharová 6, Moucková 3, Veselá 12, Vezetőedző: Richard Fousek.

Magyarország U16: Horváth Be. 17/9, Weninger, Dubei 15/3, Wéber 7, Dobos 7. Csere: Kaposi 3, Tóth Tí. 3, Aho, Kuttor 2, Farkas. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.

Kipontozódott: Dobos

RÉSZLETES STATISZTIKA IDE KATTINTVA!

Fotó: Rébay Viktor, fibaeurope.com (a spanyolok elleni meccsen készült Horváth Bernadettről), nagyításért katt a képre