Női Eb: A spanyolok megvédték címüket

A hispánok 86-66-ra verték a franciákat, a bronzérmes a házigazda Szerbia lett.

Az MKOSZ hivatalos oldala, a hunbasket.hu számolt be a torna zárónapjáról:

Ma este lejátszották az idei szerbiai és lettországi női Európa-bajnokság bronzmeccsét és döntőjét.

A harmadik helyért rendezett találkozón a társrendező Szerbia az első, 25-16-os negyeddel megalapozta, a harmadik, 21-6-ra megnyert harmadik felvonással pedig bebiztosította sikerét, így a Szonja Petrovics (14 pont, 13 pattanó) vezette hazaiak végül izgalmak nélkül megszerezték a bronzot (81-55).

A döntőben a hetedik perc közepéig volt igazán szoros Spanyolország és Franciaország visszavágója (két éve is ez a két együttes játszotta a finálét). 19-18 után a hispánok lelépték a gallokat az első negyed hátralévő részében (32-21), ez pedig meghatározó volt a mérkőzés hátralévő részére. A 14. perc elején visszajöttek 5 pontra a franciák (34-29), de egy 12-0-lal végleg elléptek a spanyolok. 10 ponton belül sem sűrűn járt a Sandrine Gruda (18 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) játékára építő Franciaország, így a Marta Xargay (23 pont) és Laura Gil (9 pont, 10 pattanó, 5 szerzett labda) vezette Spanyolország megvédte címét, 86-66-os sikerével újra Európa-bajnok lett.