Osztálykülönbségek az amatőröknél

Akadtak szoros meccsek is a női ANB (Amatőr Nemzeti Bajnokság) legutóbbi mérkőzésein, de játszottak olyan találkozókat, amelyeken nem voltak egy súlycsoportban a csapatok. Akadt mérkőzés, amelyen 98 pontos s olyan is, amelyen 71 pontos különbség alakult ki a mérkőző felek között. Nézzük a részleteket!

A DEAC hozta a kötelezőt keleten Gödöllőn, ahol 84-47-re győzött. A nyeretlen hazaiaktól egyedül a dupla-dupla közelébe jutó Vereb Daniella (12 pont, 8 lepattanó) jutott 10 pont fölé, míg az összecsapást a harmadik negyedben eldöntő, azt 29-9-re nyerő DEAC-tól Göttlinger Anna (18/6 pont, 7 lepattanó), Gál Annamária (14/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Jávor Petra (12/6 pont, 6 lepattanó) emelkedett ki.

Veretlensége elvesztéssért a Kecskeméten vett elégtételt az ELTE-BEAC-Újbuda, amely 71(!) pontos verést mért riválisára (97-26). Hárman is - Szabó Flóra (15 pont, 14 lepattanó), Süle Krisztna (15/9 pont, 10 lepattanó) és Horváth Szilvia (11 pont, 10 lepattanó) - dupla-duplát értek el a hazaiaknál, a Kecskemét mindössze 8 pontot dobott a második félidőben, s 8/60-as, 13%-os pontossággal dobott mezőnyből.

Pár napra rá Szegeden már sokkal szebb arcát mutatta a kecskeméti együttes, és ez, ha a győzelemhez nem is, egy jó meccshez viszont elég volt. A Szeged a 21 pontot szerző, 8 faultot kiharcoló Mészáros Vivien, a 19 pontja mellé 6 lepattanót szerző Földi Alexandra, a 11/3 ponttal, 7 gólpasszal záró Szabó Bettina, valamint Jáhni Zsófia (10 pont 8 lepattanó) vezérletével 78-67-re verték a Kecskemét csapatát, amelyből Sipos Zsófia (14/6 pont) és Kuli Orsolya (11/3 pont) nyújtott átlag felettit.

Kosárszegény meccsen fájó vereséget volt kénytelen elkönyvelni a DEAC a két legjobbját, Dubei Debórát és Horváth Bernadettet ismét nélkülöző diósgyőri fiatalok ellen. Sikora Emőkét (23 pont 16 lepattanó) nem tudták tartani a debreceni lányok, akik közül több kulcsjátékos is gyenge napot fogott ki, így 58-48-ra a DVTK győzött.

Küzdelmes mérkőzést hozott a Kiss Lenke Kosársuli szolnoki fellépése, amelyen az összpontszám nem érte el a 100-at. A rutinosabb szolnokiak 53-42-es sikerével végződő találkozón Rátkay Kitti 12 pontos és 11 lepattanós dupla-duplát ért el, s Kányási Veronika sem állt távol ettől (14 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz). A fővárosiaknál Berényi Luca ért el 12/6 pontos, 11 lepattanós dupla-duplát, s a mezőny legeredményesebb játékosa is a vendégeknél játszott Nagy Zsófia (14 pont, 4-4 gólpassz és lepattanó) személyében. A szolnoki diadalban nagy szerepe volt annak, hogy a hazaiak "döntő fölénnyel", 59-33-ra nyerték a lepattanó harcot.

Nyugaton a Kanizsai Vadmacskák három negyeden át biztos győztesnek látszott a MAFC ellen, 30 perc elteltével 58-36-ra vezettek a kanizsaiak. Aztán talán azt hitték, már megvan a meccs, s a MAFC hosszú hajrát nyitva a végére szorossá tette a meccset, de csak "behúzták" a hazaiak (71-64). Fuisz Viktória nem túl jó hatékonysággal (mezőnyből 6/19, tripla 1/7) is vezére volt a hazai együttesnek (22/3 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz, 9 kiharcolt fault, 9/11 büntető), Nagy Dóra viszont jó százalékkal dobva (6/9 mezőnyből) tett sokat a nagykanizsai sikerért 13/3 pontjával. Az egyik legjobbját, Abaházy Annát nélkülöző MAFC-nál Szekeres Viktória 15, Tápai  Andrea pedig 11/6 pontig és 7 lepattanóig jutott.

Küzdelmes mérkőzésen győztek a győri fiatalok a BKG ellen, elsősorban annak köszönhetően, hogy sokkal pontosabban céloztak a gyűrű közeléből (20/33 61%), mint ellenfelük (10/34, 29%). Török Ágnes 15 pontos 11 lepattanós dupla-duplával volt vezére a győri együttesnek, és sokat tett a sikerért Kovács Vanessza (11 pont 6 lepattanó), Nagy Rebeka (9 pont, 6 lepattanó), valamint László Boróka (6 pont 9 lepattanó) is. A vendégektől senki nem jutott 10 pont fölé, leginkább Gyimesi Krisztina dicsérhető, aki mezőnyből jó  hatékonysággal (4/6) célozva végül 9 ponttal és 6 lepattanóval lett csapata legjobbja.

A Tatabánya a papírformának megfelelően biztosan verte a MAFC-ot 82-41-re úgy, hogy félidőben 40-11-re vezetett. A hazaiaktól egyedül Rozsics Lilla érte el a 10 pontot, s még Gorácz Eszter emelhető ki (6 pont, 7 lepattanó). A Tatabányában Fülöp Klaudia igen szép dupla-duplával (15 pont, 16 lepattanó) segítette újabb magabiztos győzelemhez csapatát, Ruttner Réka 13, Fekete Anett pedig 10 ponttal zárt. A meccs érdekessége, hogy nem született hárompontos kosár, igaz, mindkét csapat csak 6-6 alkalommal próbált ilyet szerezni.

Úgy tűnik "beindult" a Vadmacskák együttese, amely Baján is fölényesen győzött (68-92), méghozzá úgy, hogy minden negyedet megnyert. Fuisz ismét dupla-duplát ért el (21 pont, 11 lepattanó), s Bernáth Réka is csatlakozott hozzá (14 pont, 11 lepattanó). Egyetlen pattanóval maradt el ettől Fekete Csilla (17 pont, 9 lepattanó). Hazai részről Kajtár Dóra (19/3 pont), Kucsora Réka (15 pont, 7 lepattanó), Kovács Dóra (13 pont) és Krasznai Nikolett (8/3 pont, 9 lepattanó) nyújtott átlag fölötti teljesítményt. A lepattanó labdák tekintetében azonban nyomasztó volt a kanizsai fölény (62-33), ez is kellett a vendég csapat magabiztos sikeréhez.

A győri fiatalok a megyei derbin nagy fölénnyel verték a SMAFC-ot (94-61). Hazai részről László Boróka (22 pont, 5 lepattanó), Koch Dóra (14/3 pont, 7 gólpassz) és Török Ágnes (15 pont, 7 lepattanó) emelkedett ki. Simon Cintia úgy jutott 10/3 pontig, hogy nem hibázott dobást, nála az 5 eladott labda ront az összképen. Hiába játszott a mezőny legeredményesebb játékosa a soproniaknál Szőke Szilvia (26/6 pont) személyében, s jutott 10 pont fölé Locsmándi Lilla is (13 pont, 3 szerzett labda), a lepattanózásban 53-16-ra a gólpasszok tekintetében pedig 27-10-re alulmaradó soproniaknak nem volt esélyük.

98 pontos verést mért a TF a tataiakra Tatán (29-127). A tataiaktól Kisznér Piroska (11 pont 9 lepattanó) közel állt a dupla-duplához, a TF részéről ezt Karlóczai Julianna (11 pont 15 lepattanó) és Németh Alma (13 pont, 10 lepattanó) el is érte. A TF-től 8 játékos szerzett legalább 10 pontot, Bodnár Fanni volt a legeredményesebb 23-mal, és Mányoky Judit (20/12 pont, 9 gólpassz) is elérte a 20-at.

Hazai pályán sikerült nyernie a BKG-nak, amely 64-43-ra verte a Szombathely csapatát. Shirian Fatima volt a 23-11-es első negyeddel indító szigetszentmiklósiak vezéregyénisége 15/3 pontjával s 9 lepattanójával, Nyulasi Barbara 11, Gyimesi 10 pontig jutott. A szombathelyiektől Czinder Andrienn (12/3 pont, 12 lepattanó, 5 gólpassz) messze kiemelkedett, de egyedül nem ment túl sokra.