Tovább menetel a Kassa és a Rivas

A német és a lengyel női bajnokságban nem volt forduló, ám a többi olyan bajnokságban, amelyekben érdekeltek, pályára is léptek a légióskodó magyar kosaras hölgyek - több kevesebb sikerrel. Honti Kata spanyol, valamint Krivacsevics Tijana és Quigley Alexandria szlovákiai együttese továbbra is veretlen a bajnokságban.

Nem Kajdacsi Juditon múlt, hogy a Sepsiszentgyörgy hatalmas csatában 80-73-ra kikapott a bajnok Targoviste otthonában. A kitűnő középjátékos 38 percet a pályán töltve 5/8-as dupla, 0/1-es tripla és 2/4-es büntető-mutatóval 12 ponttal zárt. Szedett még 9 lepattanót, volt 2 szerzett s 1 eladott labdája, valamint 1-1 gólpassza s blokkja.

Szlimák Hajni csapata, a Szatmárnémeti fölényes 105-52-es győzelmet aratott a Rapid ellen. Hajni egy félidőnyit játszva 4/6-os dupla és 0/2-es triplamutatóval 8 pontig jutott, s volt 2 lepattanója s 4 szerzett labdája. Újabb nagy verésbe szaladt bele Vincze Viktória együttese, a Kolozsvár, amely Gyulafehérváron kapott ki 87-35-re. Vincze Andit nyilván nem nagyon vigasztalja, hogy 26 játékperce alatt 8 pontjával (3/5 dupla, 0/2 tripla, 2/2 büntető) csapata egyik legjobbja volt, s még 2 lepattanót is szedett. Nővérének, Viktóriának nem volt bajnok meccse, Németországban nem játszottak fordulót. Franciaországban a Lyon simán, 63-41-re verte a Tolouse csapatát. Németh Bernadett 13 percet játszott, szerzett 2 lepattanót s adott egy gólpasszt. A másodosztályban nagy verésbe szaladt bele Fritz Judit csapata a Dunkerque, amely 89-45-re kapott ki Angers-ben. A magyar bedobó 25 perc alatt nem túl jó százalékkal (3/7 dupla, 0/4 tripla, 2/2 büntető) 8 pontot dobott, s mellette volt 2-2 lepattanója s gólpassza.

Szlovákiában Szondy Dóra csapata, a Somorja 95-59-re nyert Léván, a Good Angels Kosice pedig a Petrzalka otthonában nyert 106-55-re. Quigley 11, Krivacsevics 10 pontot dobott a kassaiaknál. Lengyelországban sem volt női forduló.

Spanyolországban viszont igen, s Honti Kata együttese, a Rivas Ecopolis újabb magabiztos győzelmet aratott, 63-42-re verte a Bembibre csapatát. Kata 24 percet játszott s 1/2-es dupla és tripla, valamint 1/1-es büntető mutatóval 6 pontig jutott. Volt még 2 lepattanója és 1 szerzett labdája.