U20-as Eb: A meccs elment - a tartás megmaradt

"Nyeretlenhez méltó" kezdése miatt a hatodik meccsét is elveszítette női U20-as válogatottunk a törökországi A-divíziós női Európa-bajnokságon. A litvánok ellen 19-2-re elvesztett első negyed után lányaink mindent megpróbáltak, de csupán szorossá sikerült tenni a mérkőzést. Csapatunk 6 meccs után is nyeretlen, s az esti középdöntők után derül ki, kivel játszik majd a folytatásban a sorsdöntő pénteki meccsen. Ha ezt megnyeri, feledtetheti eddigi vesszőfutását a társaság, mert egy esetleges bravúr után már biztos bent maradóként a 9-12. helyért játszhatnának majd a lányok. Ha viszont hetedszer is kikapnak a lányok, a 13-16. helyért küzdhetnek a bent maradásért, s itt már mindkét meccset nyerni kéne, majd az üdvösséghez...

Magyarország-Litvánia 44-48 (2-19, 11-11, 17-8, 14-10)

Rémálom! Nincs jobb szó arra a kezdésre, amit nyeretlen együttesünk produkált a mindössze egyetlen meccset nyerő litvánok ellen. Rosszul, igen rosszul indult a meccs, 6-0-lal kezdtek a baltiak. Amikor azonban a mieink Licskai Zsófi által megszerezték első kosarukat a 3. percben, nem gondoltuk, hogy az egyben a negyed utolsó magyar találata is lesz... Pedig így történt, hihetetlen görcsös, ideges csapatunk hibát hibára halmozott, a nyugodtan, könnyedén kosarazó litvánok pedig zsinórban 13 pontot dobtak meg. 19-2-re nyerték az első negyedet - innentől a csapat sportemberi tartása volt a tét.

A második negyed már kiegyenlített játékot hozott, végig maradt a 15 és 20 pont közötti litván előny. A különbséget lényegében a festékből dobott pontok jelentették, e tekintetben 20-4-re múlták felül a mieinket a baltiak. A mieink az első félidőben 5/41-es mezőnymutatóval dobtak. Ennél csak jobb lehetett a folytatás!

Kicsivel jobb is lett. Böröndy Vivien ponterőssége révén hosszú idő után sikerült 15 ponton belülre kerülni. Aztán a negyed második felében összeállt a védekezés s felpörgött a csapat. Vágvölgyi Petra hármasával 6 pontra közelítették meg lányaink a litvánokat, kár volt a 6 másodperccel a negyed vége előtt kapott kosárért.

A záró szakaszban közel 2 percig nem esett kosár, ekkor sajnos ellenfelünk talált be, s a 32. percben a 30-40-es tenisz-állás nem kecsegtetett túl sok jóval. Három és fél perc elteltével Horváth Bernadett szerezte a negyedben első kosarunkat. Igenis volt tartás a csapatban! Fuisz Viktória, majd Licskai Zsófi szerzett kosarat, s a negyed közepén ismét 6 pontra zsugorodott a litván előny. 99 másodperccel a befejezés előtt a jól játszó Böröndy újabb kosarával 5 pontra közelítették meg lányaink ellenfelüket. 5 másodperccel később Horváth szerzett labdát, sportszerűtlen hiba árán akadályozták meg a litvánok - sajnos bejött nekik.  Horváth egy büntetőt dobott be, s a dobások után járó akciót nem sikerült kosárral befejezni. Ekkor már ellenfelünk is rettentő ideges volt, többször eladták, elvesztették a labdát a litván lányok. A végjáték nagy büntetőpárbajt hozott, mindkét csapat részéről több rontással. Szamosi 18 másodperccel a vége előtt mindkét dobását értékesítette -ezzel 4 pontra jöttünk föl. Ennél közelebb azonban nem sikerült...

A magyar válogatott az első csoportkör után nyeretlen együttesek csoportjában sem tudott győzni, így itt is utolsó lett a lengyel-ukrán meccs eredményétől függetlenül. Lányaink a legjobb nem negyeddöntős csapattal játszanak majd pénteken.

Magyarország: Czirják, Fuisz 4, Katona 2, Szamosi 6, Licskai 6. Cs: Böröndy 12, Barnai 3, Horváth 6/3, Vágvölgyi 3/3, Koch 2., Vukov.

A litvánok legjobb dobói: Cerneckyte 14, Preskienyte 12.