Vajda Nusi játéka tovább javult

Újabb bajnokikkal teli hétvégén vannak túl külhon(ok)ban kosarazó lányaink. A múlt hétről a légióskodó magyar hölgyek közül kétségtelenül Vajda Anna teljesítménye kívánkozik az élre - más kérdés, hogy jó játéka ellenére ismét kikapott a csapata

Romániában rangadót játszott a Sepsiszentgyörgy, Déri Csaba együttese a listavezető Arad együttesét fogadta. Az éllovas 74-64-re győzött. Kajdacsi Juditnak a dobás nem ment, 3/10-es dupla, 0/2-es tripla és 1/2-es büntetőmutatóval elért 7 pontja mellé viszont két percenként lekapott egy lepattanót, s mivel 30 percet játszott, ez nem kevesebb, mint 15 (!) pattanót jelent, hatot ráadásul az aradi palánk alatt kaparintott meg. Szlimák Hajninak nem sok köze volt csapata a Szatmárnémeti meglepő vereségéhez. A magyar bedobó ezúttal csupán 6 percet kapott, ezalatt volt 2 sikertelen dobása s 2 eladott labdája a csapata által 70-65-re elvesztett összecsapáson.

Németországban a bajnok Wolfenbüttel simán 88-65-re verte a Hernert. Vincze Viktória 11 percet játszott s e rövid idő alatt kipontozódott. Volt 3 sikertelen dobása, leszedett 2 lepattanót s adott 1 gólpasszt.

Honti Kata csapata a Rivas Ecopolis hatalmas csatában őrizte meg veretlenségét a Caja Rural otthonában, ahol 71-66-ra nyert, úgy hogy a befejező negyed előtt 1 pont hátrányban volt. Kata 21 percet játszott, két dupla kísérletéből egyet bedobott, volt 2 sikertelen triplakísérlete, viszont mind a négy büntetőjét bedobta. Négy faultot harcolt ki, 2 lepattanót és 1 labdát szerzett.

Vajda Anna kezdi megtalálni néhány évvel ezelőtti önmagát, ám sajnos mostani jó játéka sem segített a Samsun csapatán. Nusi 31 percet játszott és kerek 20  ponttal (5/11 dupla, 3/6 tripla, 1/2 büntető) zárta a Kayseri elleni mérkőzést, amelyet az ellenfél 82-68-ra nyert meg. Nusi statisztikai lapjára a 20 pont mellé 9 lepattanó (3 támadó), valamint 3 gólpassz is felkerült. Reméljük, javuló játéka hamarosan győzelmekkel is párosul.

Szlovákiában Szondy Dóra csapata, a Somorja várakozáson felül jól tartotta magát Kassán, a Good Angels azért biztosan nyert, de korántsem kiütéssel, a somorjaiak részéről óriási eredmény, hogy 20 ponton belül tudott maradni, 73-56-ra nyert a Kassa. Quigley 9, Krivacsevics pedig 7 pontot dobott.

A francia másodosztályban a Dunkerque a Pau Orthez otthonában nyert 74-69-re. Fritz Judit 28 percet játszott és 7 pontig (3/8 dupla, 0/2 tripla, 1/2 büntető) jutott. Mezőnyben kifejezetten hasznosan játszott, szerzett 3-3 labdát s lepattanót és kiosztott 2 gólpasszt.