Vegyes évkezdés külföldön

Légiós lányaink számára is megkezdődött az újév, kenyerüket külföldön kereső honfitársnőink vegyes mérleggel vágtak neki 2014-nek.

Nehézkes kezdés után - a félidőben még döntetlen volt az állás - Honti Kata csapata, a Famila Schio gond nélkül hozta a kötelezőt a nyeretlen sereghajtó Chieti otthonában, s nyert 81-63-ra. Kata 35 perces "bevetéssel" kezdte az évet, és 0/3-as dupla, 1/3-as tripla, valamint 2/2-es büntető mutatóval 5/3 ponttal zárta a mérkőzést. Volt még 5 lepattanója, 3 gólpassza s 2 eladott labdája.

Rasheed Rita csapata, a San Martino Katáék legnagyobb riválisát, a Ragusa együttesét fogadta, s állt helyt remekül - legalábbis erre utal a tisztes, 64-55-ös vereség. A magyar bedobó 19/9 pontjával csapata legeredményesebb játékosának bizonyult, igaz, ezt a szép pontszámot 18 mezőnykísérletből (2/11 dupla, 3/7 tripla) érte el, ugyanakkor mind a 6 büntetőjét értékesítette. Rasheed 37 játékperce alatt 6 lepattanót s 2 labdát szerzett, volt 1 gólpassza s 3 eladott labdája. Vida Pankáéknak a jövő hét végén folytatódik a bajnokság az olasz másodosztályban.

A román élvonalban még hosszabb a szünet, ott majd csak január 18-tól folytatódnak a küzdelmek a bajnoki pontokért.

Török földön az ünnepek között is rendeztek fordulót, sajnos mindkét magyar hölgy csapata vereséggel búcsúzott az óévtől. Horti Dóra alakulata, a Canik 77-64-re kapott ki az Antakya vendégeként. A vereség nem a 35 percet játszó magyar középjátékoson múlt, aki 14 ponttal (6/11 dupla, 2/2 büntető) 8 lepattanóval s 4 gólpasszal zárta a meccset. Volt még 1-1 blokkja és szerzett, valamint 4 eladott labdája.

Vajda Nusiék nem bírtak a kontinens egyik legjobb csapatával, 77-54-re kikaptak a Galatasaray együttesétől. Honfitársnőnk 0/1-es dupla, 2/3-as tripla, valamint 1/4-es büntető mutatóval 7/6 pontig jutott. Volt emellett 10 lepattanója (3 a Galata palánkjánál), 1-1 gólpassza s szerzett, illetve 4 eladott labdája.

A lengyel élvonalban megőrizte veretlenségét Allie Quigley csapata, a Wisla Krakkó. A bajnokság óesztendőben lezajlott szakaszában meccsenként átlagban 26 és fél percet a pályán töltő, a duplákat s a triplákat közel azonos, 47, illetve 46%-os hatékonysággal dobó, 16,6 pontot átlagoló hátvéd az "évnyitón" a sereghajtó Konin otthonában aratott 98-46-os győzelem alkalmával, 22 percet játszva 13/9 pontot (2/7 dupla, 3/5 tripla) dobott. Leszedett 8 védő pattanót, volt 4 gólpassza és 3 eladott labdája.