Vegyes hét Európában

Közeleg az év vége, s külföldön kosarazó honfitársnőink számára nincs megállás, sőt, vannak, akik a múlt héten is "dupla bevetésen" - bajnokság, nemzetközi sorozat - vettek részt. Lássuk, ki hogyan teljesített!

Kajdacsi Judit nélkül kapott ki a Montana 2003 a listavezető veretlen Haskovótól a bolgár bajnokságban - elég simán, 96-70-re.

Érdekes meccset játszott a lengyel bajnokságban az Euroligában a múlt héten szabadnapos Wisla Krakkó, amely szünetben 43-41-re vezetett az Artego Bydgoszcz ellen. A harmadik negyedet aztán - a szoros első félidő alapján különösen meglepő módon - 28-2-re nyerte a Wisla, a meccset pedig végül 88-62-re. Quigley Alexandria nagyot alakított, hiszen 27 perce játszva 26/12 pontig (5/7 dupla, 4/6 tripla, 4/4 büntető) dobott. Statisztikai lapját még 8 lepattanó, 5 gólpassz ékesíti, s volt 1 eladott labdája.

Horti Dóra a mezőnymunkában jeleskedett, amikor 20 percet játszott a Hatay ellen 65-61-re diadalmaskodó Mersin csapatában. A válogatott center 1/4-es mezőnymutatóval dobott 2 pontja mellé leszedett 8 lepattanót, 4-4 támadót és védőt. Volt még 1 eladott labdája. A múlt hét közepén is szoros török házi rangadót játszott a Mersin az Európa-kupában, s az Orduspor otthonában nyert 65-62-re. "Dodi" 23 percet játszva 2/6-os mezőnymutatóval 4 pontig jutott. Leszedett két lepattanót, s 3 gólpasszt is kiosztott társainak, valamint volt 1-1 blokkja és eladott labdája.

Olasz földön Honti Katáék csapata a hétközi törökországi Euroliga-bravúr után nem tudott újra felpörögni. A múlt hét közben a legrangosabb sorozatban 82-75-re nyert a Famila az Agü otthonában, Kata 15 perc alatt 2/2-es mezőnymutatóval 4 pontig jutott, 2-2 lepattanóval, gólpasszal, valamint 4 eladott és 3 szerzett labdával. Hét végén a Schio simán, 83-66-ra kikapott az Umbertide csapatától. A második negyed volt a döntő, ezt 31-19-re nyerte Katáék ellenlábasa. Válogatottunk csapatkapitánya ezúttal 8 percet játszott, pontot nem szerzett, volt 2-2 lepattanója és eladott labdája.

Továbbra is várat magára Vida Panka csapatának, a Triestina együttesének első győzelme. A trieszti hölgyek 74-65-re kaptak ki a La Spezia nevű alakulattól. A vereség legkevésbé a magyar bedobón múlt, aki 31 perc alatt 5/8-as dupla, 2/7-es tripla, valamint 3/3-as büntető mutatóval 19/6 ponttal zárta a találkozót. Leszedett 5 lepattanót, volt 1-1 gólpassza és szerzett, valamint 3 eladott labdája.

Hiába játszott jól hét közben, Prágában az Euroliga összecsapáson a Kassa magyar válogatott centere, Krivacsevics Tijana, a 16 pontja (6/14 dupla, 0/1 tripla, 4/6 büntető), 5 lepattanója, valamint 1-1 szerzett és eladott labdája nem volt elég az üdvösséghez, a 27-11-re elvesztett első negyed után nem volt esélyük a kassai "jó angyaloknak", az USK Praha 76-57-re nyert. Hét végén jött a szokásos sima bajnoki diadal, 91-56 Somorján, amelyből válogatott középjátékosunk 15 ponttal vette ki részét. Neki amúgy érdekes a helyzete, hiszen klubedzője a leendő Eb-csoportellenfél, a szlovák válogatott szövetségi kapitánya, Maros Kovacik.

Az Egyesült Királyságban nem Fritz Juditon múlt, hogy csapata, a Cardiff Archers nagy csatában, 73-66-ra kikapott Manchesterben. A magyar bedobó 30 percet játszva 20/3 pontot dobott (7/11 dupla, 1/2 tripla, 3/4 büntető). Leszedett 2 lepattanót, volt 2 gólpassza, valamint 3-3 szerzett és eladott labdája.