Egyetemi bajnokság: A hazaiak lettek az alsóház legjobbjai

Sopron adott otthont a férfi egyetemi bajnokság helyosztóinak a 9-12. helyekért. Az alsóházban a házigazdák két fölényes győzelemmel bizonyultak a legjobbaknak. Nézzük a részleteket!

Veszprémi Egyetem - Miskolci EAFC 48-81 (12-17, 11-28, 18-20, 7-16)

A két erősen tartalékos csapat találkozóján a veszprémiek érezték meg jobban - méghozzá sokkal jobban - kulcsjátékosaik hiányát. A dunántúli alakulat Pintér Ádám jó dobóformája révén az első negyedben még tartotta a lépést a miskolciakkal, ám a második 10 percben a Baptiszta-Szepesi kettős vezette MEAFC lényegében eldöntötte a mérkőzést.

A harmadik negyed kiegyenlített játékot hozott, a záró szakasz pedig ismét a 6 játékossal érkező miskolci gárdáé volt.

Legjobb dobók: Pintér Á. 21/18, Horváth O. 10 ill. Baptiszta 28/3, Szepesi 24/6, Sörlei 16/12.

SMAFC-NYME - DMSE 83-40 (17-8, 17-9, 25-12, 24-11)

Lámpalázasan, idegesen kezdtek a csapatok, az első negyed közepén 7-2 volt az állás. Ezt követően a komplett csapatával, a legerősebb összeállításában játszó soproni csapat végig irányította a játékot. Lepattanók tekintetében a SMAFC messze (57-37) felülmúlta lelkes s helyenként ügyesen játszó ellenfelét, és végig vezetve, magabiztos győzelemmel jutott az alsóház döntőjébe.

Ld: Bencsik 19, Karácsonyi G. 15/3, Jávor 11/3, Berneczei 10/3 ill. Pali 11/9, Hanzel 9/3, Dajka 8/6.

A 11. helyért:
Veszprémi Egyetem - DMSE 55-66 (15-17, 8-18, 11-14, 21-17)

Az első negyed küzdelmes, kiegyenlített játékot hozott. A másodikban aztán a szervezettebben játszó és jobban dobó debreceni csapat elhúzott. A Veszprém szünet után sem találta a ritmust, a két távolról gyengén dobó (Veszprém 1/12, DMSE 3/24) csapat küzdelmében tovább nőtt a debreceni előny. A záró szakaszban jóval pontosabb lett a dunántúli együttes támadójátéka, a szakasz első felében feljöttek 10 pontra a veszprémiek, de ezzel lényegében el is lőtték a puskaporukat.

Ld: Csaba T., Horváth O. 16-16, Bagó 13 ill. Pali 15/9, Hanzel, Kőrösi 14-14, Dajka 11.

A 9. helyért:
SMAFC-NYME - MEAFC 100-54 (24-12, 29-9, 23-13, 24-20)
A hazaiak voltak frissebbek az országot mindössze 6 játékossal átutazó miskolciakkal szemben a két testvéregyetem csapatának összecsapásán. A soproniak remek dobóformát fogtak ki, ennek köszönhetően már az első félidőben eldöntötték a meccset. A MEAFC-os fiúkból érezhetően sokat kivett az előző összecsapás. A jelentős előnye birtokában a záró szakaszban a SMAFC-ban a sorozatban kevesebb lehetőséget kapó játékosok szerepeltek, a soproniak fölényes sikerét nem fenyegette veszély, sőt, Karácsonyi Gergely remek sorozata révén a 100 pontot is elérték a hazaiak.

Ld: Karácsonyi 26/18, Berneczei 14/9, Herczeg 13/9, Nagy G. 12/3, Bencsik 10 ill. Szepesi 18, Baptiszta 13.