Már négyes döntőben a TF-lányok és a Közgáz-fiúk

Zajlanak a negyeddöntők az egyetemi és főiskolai bajnokságban. Vannak párharcok, amelyek már befejeződtek. A TFSE női, valamint a Közgáz férfi együttese kettős győzelemmel jutott a négyes döntőbe. Érdekes csatára van kilátás Szombathelyen, ahol a férfi nyugati csoport győztese 7 pontos hátrányból kezdi a visszavágót a szegedi legénységgel szemben.

Nők

NKE - TFSE 64-75 (14-15, 15-25, 18-18, 17-15)

NKE: GLAVINICS 14/9, Kokavecz 7/3, Tarnai 12, Urbán 7, KARLÓCAI ZS. 16. Cs: Beneda 8, Szabó N.

TFSE: MIHÁCZI 15/3, Bodnár 11, KARLÓCAI J. 14/6, Sándorfi R. 6, Varga B. Cs: NÉMETH A. 12, BALSAY 9/3, Magyar B. 6, Czivinger 2.

Jól kezdett a Mányokyt és Vukovot is nélkülöző TF, amely Miháczi révén hamar ellépett 4-0-ra, majd Karlócai Zsófia jóvoltából kiegyenlítetté tette a játékot a hazai együttes. 6-4-es vezetése után Miháczi Dia, majd Karlócai Julianna és Balsay Anna is triplát dobott, s erre a 9 pontra Tarnai Kata révén egy duplával tudott felelni az NKE. 15-6 után azonban a negyed hajrája a hazai együttesé volt, amely egységes csapatmunkával egy 8-2-es szakaszt produkálva a szakasz végére 3 pontra feljött.

A második szakasz elején le is dolgozta hátrányát a NKE. Új erőre kapva 4 pontos előnyt szerzett a TF, de a szakasz közepén egy 8-2-es rohamot bemutatva Karlócai Zsófia büntetőivel át is vette a vezetést. A másik Karlócai, Julianna triplája a félidő hajrájában egy lehengerlő, ő és Németh Alma vezette 19-1-es TF "száguldás" kezdetét jelentette. A félidő Glavinics Judit triplájával és 13 pontos vendég vezetéssel zárult.

A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első véget ért: Glavinics triplájával. A szakasz közepén egyszer 10 ponton belülre kerültek a jól küzdő, s helyenként ügyesen kombináló hazaiak, ám a tapasztaltabb játékosokból álló TF utána 16 pontosra növelte előnyét. A vendég együttes a záró szakaszban végig tartani tudta 10 pont körüli előnyét, s kedvező pozícióból várhatta a visszavágót a dicséretesen küzdő NKE-vel szemben.

Nyíregyházi FSE - Közgáz 68-74 (20-18, 16-21, 18-18,  14-17)

Nyíregyháza: GÖMZE 19/9, Popenko 9, TAKÁCS 14/9, PÁLL 14, SÁNDORFI 12. Cs: Szabó.

Közgáz: SZAMOSI 16/6, LANTOS 8, SHIRIAN 20, Filipowicz 6/6, HOFFMANN 18. Cs: Kovács P., Imre 2, Szóráth 4.

Mindkét együttes ott volt a tavalyi négyes döntőben, a vendégek címvédőként utaztak a negyeddöntő első meccsére a szabolcsi lányokhoz. A bajnok kezdett jobban, a nyitó szakasz közepén 12-8-ra vezetett. A negyed második felében fordítottak a hazaiak, s 10 perc után 2 ponttal "mentek". A második negyedben végig fej-fej mellett haladt a két együttes, mind a két alakulat igazi csapatként működött, nem akadt extra egyéni teljesítmény, volt viszont több átlag fölötti produkció. A félidő vége a vendégcsapaté volt, szünetben 3 ponttal vezetett a bajnok.

A Nyíregyháza a harmadik negyed közepére ledolgozta hátrányát, sőt még a negyedik negyed közepén is döntetlen állást mutatott az eredményjelző. A végjátékban aztán nagy szerepe lett annak, hogy míg a hazaiak csupán egy mindössze 8 percet játszó, addig a vendég fővárosiak 3, egyenként közel egy félidőnyi időt a pályán töltő cserejátékossal játszották végig a találkozót. Az utolsó 5 percre frissebbek maradtak a Közgáz kulcsjátékosai, s a hajrát 11-5-re nyerve idegenben szereztek 6 pontos előnyt a budapesti visszavágóra - amely ennek ellenére izgalmasnak ígérkezik...

Hazai részről Sándorfi Dóra 12 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát ért el, de valamelyest ront az összképen, hogy pontjait 4/17-es mezőnymutatóval hozta. A vendégeknél Shirian igen erős dupla-duplával vette ki részét csapata sikeréből, 20 pontja mellé 14 lepattanót (7-7 védő és támadó) szerzett. A lepattanózást 38-26-ra nyerte a Közgáz, amelynek játékosai - ellentétben a vonalról 50%-nál alig jobban (6/11) célzó hazaiakkal - hibátlanul büntetőztek (10/10).

TFSE - NKE 86-49 (22-16, 21-7, 25-13, 18-13)

TF: Miháczi 4, BALSAY 13, Bodnár 8, KARLÓCAI 7/3, NÉMETH A. 12. Cs: Sándorfi R. 2, Bíró, MAGYAR B. 6, Czivinger 7, VARGA B. 27.

NKE: KOKAVECZ 12/3, Glavinics 4, URBÁN 10/6, Tarnai 8, Horváth A. 13. Cs: Körtvélyesi 2.

Bár 11 ponttal idegenben is nyert, s egyértelmű esélyesnek tűnt, azért nem vehette félvállról a visszavágót a TF. Idegesen is kezdtek Mihácziék, ellenben a NKE játékosai bátran, felszabadultan. Az első percekben sikerült is ellensúlyozniuk a vendégeknek a TF játékosainak jobb egyéni képességeit, nagyobb tudását. A nyitó szakasz közepén 10-9-es TF vezetést mutatott az eredményjelző. Jelentős változást hozott a játék képében, menetében Varga Barbara megjelenése a játéktéren.

Az első és a második negyed közepe közötti időszakot 26-9-re nyerték a hazaiak. A két középső negyed egyértelműen a TF csapatáé volt, amely a 27 pontos, 14 lepattanós, "izmos" dupla-duplával záró Varga, valamint Németh és Balsay eredményessége révén a harmadik negyed végén már több mint 30 ponttal vezetett. A záró szakaszban az Amatőr NB I-ben is erőltetett menetben lévő TF-nél már pihentek a kulcsjátékosok, ekkor újra kiegyenlítetté tudta tenni a játékot az NKE ezúttal is dicséretesen küzdő csapata.

Továbbjutott: TFSE kettős győzelemmel.

Férfiak

Miskolci EAFC - Közgáz 75-98 (23-22, 17-22, 19-28, 16-26)

MEAFC: Kiss B. 8, Horvátjh M. 5, SZEPESI 22/3,  SÖRLEI 18/12, TAKÁCS. 20/3. Cs: Pavlik, Jurányi 2.

Közgáz: SZALAY 21/6, VÁGVÖLGYI 28/12, Sarp 3/3, Losonci, BÁNOS 10. Cs: TEREMY 13, Jurászik 5/3, SZATMÁRI 11/3, Tóth Sz. 4/3, Papp 3.

"Nekiesett" a MEAFC a Közgáz csapatának, Takács és Szepesi eredményessége révén gyorsan ellépett 9-1-re. A Közgázt Szalay triplája "ébresztette fel", bár azonnal érkezett a válasz miskolci részről Sörleitől szintén triplával. A szakasz közepéig tartották előnyüket a hazaiak. 19-12-es miskolci vezetés után a csereként beállt Teremy találataira építve egy 9-2-es futással ledolgozta hátrányát a Közgáz. A szakasz végén 1 ponttal a MEAFC vezetett.

A második negyedben szinte végig váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A szakasz közepén a Közgáz lépett el 4 ponttal, ám ezt követően a MEAFC Takács és Kiss révén egy 7-0-lal visszaszerezte a vezetést. A félidő vége Vágvölgyi vezérletével a vendégeké volt, a Közgáz 9-2-es rohama után 4 pontos vendég vezetéssel fordultak a csapatok.

Térfélcsere után hamar ledolgozta a hátrányt a MEAFC, ám ezt követően Bános lépett elő a Közgáznál, s találataira építve egy 16-6-os futással megugrott a vendég együttes. Bár triplákkal Sörlei, valamint Takács és Szepesi mindent megpróbált, kezdett érvényesülni, hogy a Közgáznak mind mennyiségben, mind minőségben "hosszabb" a cserepadja. A harmadik negyed hajrájában Vágvölgyi 2, Jurászik pedig 1 triplát emelt be, a záró szakasz előtt megnyugtató, 13 pontos előnyre tett szert a Közgáz.

A záró negyed elején folytatódott a Vágvölgyi-show, sőt Szatmári is meg-megvillant. A szakasz első felét 13-0-ra "hozva" a Közgáz vélhetően nemcsak a mérkőzést, a továbbjutást is eldöntötte. A kispadok csatáját "döntő fölénnyel", 36-2-re nyerték a vendégek, akik közül a 10 pontja mellé 11 lepattanót szerző Bános mellett a cserecenter, Teremy is dupla-dupláig jutott (13 pont, 10 lepattanó), Szatmári pedig (11 pont, 9 lepattanó) csupán 1 pattanóval maradt el ettől. A lepattanóharcot 60-35-re nyerte a fővárosi együttes.

USC Szeged -SzOESE 75-68 (24-15, 10-22, 31-15, 10-16)

Szeged: Gyuricskó, HORVÁTH R. 15/3,  Fehér 8/3, VARGA D. 14, SZŐKE B. 8. Cs: TAKÁCS 28/12, Halász 2, Masa, Jáhni, Szőke T.

Szombathely: TÓTH D. 5, Simon B. 7/3, MÉSZÁROS 12, Földesi 12/6, Szabó B. 7. Cs: SIMON K. 16/6, Perak 2, Horváth A. 7/3, Zsebe, Bereczki.

"Repülőrajtot" vett a Szeged, amely a negyeddöntő első perceiben szinte állva hagyta a nyugati csoport Karagityot nélkülöző győztesét. A nyitó szakasz közepén 20-8-ra vezettek Vargáék. A szakasz közepén rendezte védekezését a szombathelyi gárda, s ettől a támadójátékban is elkapta a ritmust. Az első percek - főleg szegedi - pontparádéját fogcsikorgató, kemény küzdelem váltotta fel. Egységes csapatmunkával fokozatosan faragta le hátrányát a SzOESE, amely szünetig át is vette a vezetést.

Térfélcsere után az ezúttal pazar dobóformát kifogó Takács Gergely vezetésével alaposan megszórta triplákkal a szombathelyi együttest a Szeged. A játékrészben 5 triplát dobott - hatból - a hazai együttes, amely 21-8-as száguldást produkált a harmadik negyed második felében, s a szakasz végére közel 13 pontos előnyt szerzett. Ez az előny megmaradt a záró etap közepéig, amelynek első 5 percét 3-3-ra adták a felek, ekkor tehát ismét a küzdő jelleg domborodott ki. A befejező 5 perc a vendégeké volt, akik Simon Kristóf vezérletével a lefújásig 7 pontosra faragták a hátrányukat. Igen érdekes, izgalmas visszavágóra van kilátás.

Közgáz - Miskolci EAFC 97-61 (31-18, 14-13, 15-15, 37-15)

Közgáz: SZALAY 17/3, Sarp, VÁGVÖLGYI 24/9, Losonczi 7, KARDOS 9. Cs:TEREMY 14, Tóth Sz. 7/3,  JURÁSZIK 6/6, Szatmári 5, PAPP G. 6/3, Németh 2.

MEAFC: KISS 13/3, Horváth M. 5/3, SZEPESI 25/3, Takács 12, Veres 2. Cs: Sörlei, Jurányi 4.

Formalitásnak tűnt a visszavágó, azok után, hogy az első meccsen, Miskolcon is fölényesen, 23 ponttal nyert a Közgáz. A "Kinizsi katlanban" sem akartak semmit a véletlenre bízni Vágvölgyiék, akik a nem igazán a védekezésről szóló nyitó negyed közepén 20-11-re vezettek, s a szakasz végére megnyugtató előnyt szereztek.

A folytatásban, hogy a továbbjutás végképp eldőlt, a Közgáznál többnyire a kiegészítő emberek kaptak lehetőséget. A lelkes és Szepesi, valamint Kiss vezérletével helyenként ügyesen, eredményesen játszó miskolciak a küzdelmes középső két negyedben kiegyenlítetté tudták tenni a játékot. A befejező negyedben, ahogy Miskolcon, most is elkészültek erejükkel a MEAFC játékosai. A Vágvölgyi vezette Közgáz pedig ebben a negyedben 5 triplát elhelyezve a miskolci kosárban hazai mérkőzésükön is fölényessé tették sikerüket.

Továbbjutott: Közgáz - kettős győzelemmel.