NCAA-s magyarjaink: Amikor nem nyerő a 21-es

Vegyes eredményekkel zárták a múlt hetet az Egyesült Államokban kosarazó magyar lányok. Szécsi Orsinak és Szabó Fanninak akadt egy-egy kiemelkedő mérkőzése

Mindkét Balla lány csereként lépett pályára az Oral Roberts hazai környezetben a New Orleans ellen fölényesen, 93-62-re hazai környezetben megnyert meccsen. Dorottya 9 perc alatt 1/2-es dupla és 0/1-es tripla mutatóval 2 ponttal zárt. Volt még mellette 1-1 lepattanója és eladott labdája. Bernadett 17 perc alatt 8 pontig (3/6 dupla, 2/2 büntető) és 6 lepattanóig jutott. Volt még egy blokkolt dobása és 2 szerzett labdája.

A Southeastern Louisiana ellen nagy küzdelemben 81-78-ra megnyert találkozón Dorottya 7 perc alatt 7/3 pontig (2/2 dupla, 1/2 tripla) jutott.  Statisztikai lapján még 2 eladott labda olvasható. Bernadett 17 percet játszott és 2/6-os dupla és 2/2-es büntető mutatóval 6 ponttal zárta ezt a szoros mérkőzést. Leszedett 5 lepattanót és eladott 2 labdát.

Az FIU San Antonio városában győzött 53-40-re, s ismét csak Lábady Zsófi játszott, Hegedűs Janka nevét nem leltük a csapatban. Zsófi 26 perc alatt 0/2-es dupla és 1/3-as tripla mutatóval 3/3 pontig jutott. Mezőnyben kifejezetten hasznos tagja volt csapatának, leszedett 7 lepattanót (3 támadó), volt 3 gólpassza és 1 szerzett labdája. Az El Pasóban simán, 83-62-re elveszített mérkőzésen Zsófi csapata második legeredményesebb játékosává lépett elő. 34 percet a pályán töltve 13/9 pontot dobott2/3-as dupla és 3/5-ös tripla mutatóval. Leszedett mellé 4 lepattanót (2-2 védő és támadó), volt 1 gólpassza és 3 eladott labdája.

Szécsi Orsi és Szamosi Amadea csapata, a Duquesne zsinórban 7 megnyert mérkőzés után a múlt héten mindkét meccsét elvesztette. A George Washington ellen 80-68-ra elveszített találkozón Orsi kitűnően játszott, 7/13-as dupla, 1/2-es tripla és 1/1-es büntető mutatóval 18/3 ponttal zárta  36 perces "bevetését". Leszedett 8 lepattanót (3 támadó), volt 2-2 gólpassza és blokkja, valamint 4 szerzett és 3 eladott labdája. Amadea ezúttal csupán 5 percet kapott, volt 1 sikertelen kétpontos dobása és 1 eladott labdája.

A Dayton 3 nappal az előző vereség után 87-77-re verte a Duquesne együttesét. Ezen a mérkőzésen Orsi fault problémák miatt mindössze 17 percet játszott. volt két sikertelen dupla, valamint egy sikeres triplakísérlete, így 3/3 ponttal fejezte be a találkozót. Leszedett 4 lepattanót (3 támadó) és volt 2 gólpassza. Amadea ezen a találkozón csupán 2 percet töltött a pályán.

Az elmúlt néhány mérkőzésen hullámvölgyben volt, a Yale ellen azonban újra kitett magáért a Dartmouth csapatában Szabó Fanni. Szafi azonban magára maradt, s bár csapata pontjainak csaknem a felét ő szerezte, együttese 86-52-re kikapott. A Dartmouth csapatából egyedül a magyar kosaras jutott 10 pont fölé - igaz ő jóval. 3/11-es dupla, 4/5-ös tripla és 3/4-es büntető mutatóval 21/12 ponttal fejezte be a találkozót. Leszedett 4 lepattanót (2-2 védő és támadó), volt 2-2 gólpassza és eladott, valamint 5 szerzett labdája. A Brown otthonában 71-55-re elveszített találkozón - vélhetően az előző meccsen jó találati aránnyal értékesített távoli dobások miatt - Szafi a triplákat erőltette. 1/2-es dupla és 2/9-es tripla mutatóval 8/6 ponttal zárta a meccset. 3 lepattanója közül kettőt az ellenfél palánkja alatt szerzett meg, eladott 3 és megszerzett 1 labdát.

Kikapott Csutorás Fanni csapatának, az Iowa Reimers. A Northeast otthonában a félidőben még 39-37-re vezetett a magyar lány együttese,  ám szünet után az ellenfél felülkerekedett és 83-69-re győzött. A magyar játékos 2 pontot dobott.