Szombathelyi tripla-dupla, DEAC-diadalmenet

A januári "vizsgaszünet" után teljes a nagyüzem az egyetemi és főiskolai bajnokságban (MEFOB). A hölgyeknél egy egészen extra egyéni teljesítményt, tripla-duplát regisztráltak a statisztikusok Szombathelyen, a férfiaknál a bajnok DEAC öles léptekkel, magabiztos sikerekkel halad a csoportgyőzelem felé, fölényesen nyerte a keleti csoport csúcsrangadóját. Nézzük a részleteket!

Nők, keleti csoport

USC Szeged - MEAFC 90-44 (27-13, 20-8, 15-11, 28-12)

Szeged: SZABÓ B. 17/3, KŐHÁZI 12, Martonosi 8, FÖLDI 14, TÓTH C. 16. Cs: Kecskés, MÉSZÁROS 7, Török 6, BARABÁS 10.

MEAFC: HÁJER 13/3, Veres 2, Gyürek 7/3, Kovács 2, ARAD 20.

A hazaiak egy 16-4-es első 5 perccel gyorsan megpróbálták a mindössze 5 játékossal érkező miskolciak tudtára adni: sok jóra ne számítsanak. A második negyed közepéig Hájer és Arad jóvoltából kiegyenlítetté tudták tenni a játékot a miskolciak, de a biztos szegedi vezetést semmiféle veszély nem fenyegette. A félidő végén még rátettek egy lapáttal a hazaiak, akik egy 14-2-es rohammal fejezték be az első 20 percet.

A sokat cserélő hazaiakkal szemben a harmadik negyedet kiegyenlítetté tudta tenni a MEAFC, ám a a záró szakasz megint egyoldalú játékot hozott. A végül 16 pontig, s sokoldalúan játszva 9 gólpasszig jutó Tóth Cecília, valamint a 12 pontja mellé 7 lepattanót is szerző Kőházi Fanni vezérletével a papírformának megfelelően magabiztos győzelmet aratott a Szeged. A miskolciaknál Arad Zsófia "izmos", 20 pontos és 15 lepattanós dupla-duplával zárt.

NKE KTK -DEAC 55-69 (10-06, 14-22, 13-20, 18-11)

NKE: Kokavecz 8, GLAVINICS 16/6, TARNAI 10, BENEDA 9/3, Karlóczai Zs. 5. Cs:Németh R. 5, Szabó N. 2, Urbán.

DEAC: Papp, Szabó R. 2, GÁL 10, GÖTTLINGER 18/9, FÖLDVÁRI 30. Cs: MÁRIÁSI 9/6, Jávor. Chvatal.

Kapkodó, alacsony színvonalú játékkal kezdődött a meccs, különösen a hazaiak játszottak elfogódottan. A negyed közepén 8-2-re vezettek a vendégek. A szakasz második felében Tarnai vezérletével kiegyenlítetté tudta tenni a játékot a hazai együttes. A második negyedben a vendéglátók képtelenek voltak féken tartani Földvárit, akit a debreceni mezőnyemberek rendre ügyesen játszottak meg a palánk alatt. A center eredményessége révén fokozatosan nőtt a DEAC előnye, amely szünetben 14 pontos lett.

Térfélcsere után Glavinics és Kokavecz betöréseivel, valamint Beneda villanásaival tartani tudta a lépést, sőt a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte fel magát az NKE csapata. A negyed közepén aztán a két kosár plusz büntetős akciót bemutató, s közben egy triplát is beemelő Göttlinger egy 13-0-s futást "vezényelt" a DEAC-nak, s ennek köszönhetően 20 pont fölé nőtt a tavalyi ezüstérmes előnye.

A záró szakaszban a hazaiak megmutatták, hogy van tartásuk. A DEAC zónáját a rövid idő alatt 3 triplát is beemelő Glavinics vezérletével egy 13-0-s rohammal 10 pontra jött föl a NKE. A szakasz közepén majdnem 2 percig mutatott 63-53-as DEAC vezetést a tábla. A holtpontról a DEAC mozdult el Földvári révén, s végül hozta a papírformát, s biztosan nyert, de a fejlődő NKE-t is dicséret illeti, amelynek volt tartása, s amely a mérkőzés egyes időszakaiban kifejezetten jól és eredményesen játszott.

Edzőmeccs jellegű - edzőmeccs: NKE-MEAFC 20-0

Négy miskolci játékos Lőrincz István vezetőedző kíséretében rendben, bő fél órával a kezdés előtt megérkezett, ketten azonban közel háromnegyed órás késéssel "futottak be". A játékvezetők bő fél óra várakozás után döntöttek úgy, hogy nem lesz hivatalos meccs...

Lett viszont helyette edzőmeccs, amelyet a bírák levezettek, s amelyen a mérkőzésre hívott statisztikus is végig ott maradt, elismerés mindannyiuknak, szolgálták a sportágat.

Az edzőmeccset - amelyet 4-4 játékossal kezdtek a felek - a hazaiak komolyan vették, a vendég miskolciak viszont nehezen hangolódtak rá, hogy nem igazi mérkőzést játszanak. A MEAFC játékosai az első negyedben 15 alkalommal adták el a labdát, a nagy kedvvel, lendületesen játszó hazaiak tetszés szerint szerezték kosaraikat. A második szakasz elején - attól kezdve már 5-5 elleni játék zajlott - ugyan akadtak villanásaik a miskolciaknak, de a folytatásban is az NKE akarata érvényesült. A záró szakasz elején produkált egy 5-5-ös 5 percet a MEAFC, amely végül 28 pontig jutott, éppen annyit szerzett, mint a hazaiak legeredményesebb játékosa, Tarnai Kata.

Az edzőmeccs legfontosabb adatai: NKE KTK - MEAFC 107-28 (39-4, 22-7, 31-8, 15-9)
Legjobb dobók: Tarnai 28/6, Glavinics 21, Kokavecz 16, Karlóczai Zs. 14 ill. Kovács K. 10, Faragó 6/6, Hájer 6.

USC Szeged - NKE 73-43 (20-14, 15-8, 18-6, 20-15)

Szeged: SZABÓ B. 18/3, Barabás 2, Kőházi 9, KECSKÉS 12, FÖLDI 19. Cs: Kurityák 2, Zsíros, Boros 6, Mészáros 2.

NKE: Kokavecz 7, TARNAI 17/3, Urbán 4, Karlócai Zs. 11, Németh R. Cs: Radócz 2, Szabó N. 2, Bodnár.

Bár a Szeged kezdett jobban, az első negyedben Tarnai jóvoltából egyenrangú ellenfél volt a vendég fővárosi együttes. Az NKE egészen a második negyed közepéig tudta tartani a lépést az előző kiírás bronzérmesével. A félidő hajrája azonban a Földi-Szabó kettős vezette szegedi együttesé volt, amely a 15. és a 20. perc között egy 9-2-es rohammal szünetre 10 pont fölé növelte előnyét.

A második félidő elején lendületben maradt a Szeged, az NKE viszont visszaesett. Az első 5 percet 11-2-re nyerve a Szeged már több mint 20 ponttal vezetett, s ezzel el is döntötte a meccset a maga javára. A befejező negyedben mindkét szakvezető próbált lehetőséget adni csapata kevesebbet szereplő játékosainak.

Nők, nyugati csoport

UNI Győr - ÁOK Petőfi SE 63-32 (11-10, 16-11, 22-6, 14-5)

Győr: Erős 2, Sipos 10, Kiss, TÖRÖK 17, JAKUBOVICS 19. Cs: DOBRONYI 6, Lumnitzer 5/3, PAPP 2, Mádl.

ÁOK: Viena 7/3. Takács 7, Grijalvo 2, Hajnáczki 6, MOLNÁR 10.

Idegesen, lámpalázasan kezdtek a csapatok, a nyitó szakasz közepén 6-4-re a vendégek vezettek, de a negyed végére küzdelmes játék mellett fordítottak a hazaiak. A második negyedet lendületes, jó játékkal és egy 10-4-es futással kezdte a győri együttes, amely lényegében az ekkor szerzett előnyét tartotta meg szünetig.

Az öt játékossal érkező pécsi csapat elfáradt a második félidőre, a győriek Török és Jakubovics vezérletével egy 12-0-s rohammal kezdték a második félidőt. Szünet után már egyoldalú volt a játék, az egyre inkább fáradó vendégek támadásban nagyon pontatlanokká váltak, így sima győri győzelem született.

Szombathelyi ESE - Pannon Egyetem, Petőfi SE 103-49 (28-8, 19-20, 21-9, 35-12)

Szombathely: CZINDER 27/3, GYURICZA 19/3, HANDLER 23/9, Tóth T. 11, USZKAI 14. Cs: Vidóczi 9.

Pannon Egyetem: Krámli 4, Nándori, STIER 18, Gutai 10, Vass 2. Cs: Kacskó 11/9.

Kiegyenlített, színvonalas játékkal indult a meccs, Stier vezérletével az első percekben tartani tudta a lépést a veszprémi együttes a hazaiakkal. Az első negyed második felében átszaladt a szombathelyi csapat riválisán, a nyitó negyed második felét Czinder és Handler vezérletével 17-0-ra hozták a vendéglátók. A második negyedben szárnyra kaptak a vendégek, akiknél Kacskó triplái beestek, és Stier mellett ekkor Gutai is eredményes volt. A negyedet "elvitték" a vendégek, de igazán közel nem tudtak kerülni a hazaiakhoz.

Térfélcsere után próbálták gyorsan döntésre vinni a dolgot a hazaiak, s ez a pontszerzés mellett a társak kiszolgálásában is jeleskedő Czinder vezérletével sikerült, a második félidő elején egy 13-2-es 5 percet "repesztve" a 3. negyed közepén 60-30-ra vezettek a szombathelyiek. A folytatásban a védekezéssel már nem nagyon törődtek a felek, a SzOESE alaposan "megszórta" veszprémi riválisát, s végül fölényesen győzött.

Czinder Adrienn extra teljesítményt nyújtott, tripla-duplát ért el 27 pontjával, 12 lepattanójával és 13 gólpasszával. Mivel még 9 labdát is szerzett, egyetlen labdaszerzésre volt a az egészen ritka quadriple-double-től, azaz hogy négy statisztikai kategóriában is két számjegyű teljesítményt mutasson fel...

Közgáz - ÁOK Petőfi SE 101-28 (26-4, 26-6, 22-10, 27-8)

Közgáz: LÉGRÁDI 9, Filipowicz V. 12/3, GYIMESI 16, HOFFMANN 30, VÁSÁRHELYI 8. Cs: SHIRIAN 12, Péter 8, Kovács D. 6.

ÁOK: Viana, GRIJALVO 10, Hornivius 8, Molnár 8, Varga. Cs: Hajnáczky 2, Papp.

A nagy kedvvel játszó Közgáz egy végig igen egyoldalú meccsen fölényes győzelmet aratott. A nem igazán összeszokott pécsi együttes játékosai a mérkőzés folyamán nem kevesebb mint 50 labdát adtak el, így a hazaiak az egész ellenfélnél egymaga több pontot jegyző Hoffmann Flóra vezérletével nagy különbségű győzelmet arattak. Shirian 12 pont, 12 lepattanós dupla-duplát ért el, Vásárhelyi Kinga pedig amellett, hogy jó hatékonysággal dobta 8 pontját, a mezőnymunkában jeleskedett 6 lepattanójával, valamint 10 szerzett labdájával. Érdekesség, hogy a lepattanóharcot viszont 37-36-ra a vendégek nyerték.

Férfiak, keleti csoport

MEAFC-DMSE 113-79 (34-20, 27-26, 29-12, 25-21)

MEAFC: KISS B. 19/3, NÁDASI 20/6, SZEPESI 34, TAKÁCS 12/3, Tamás 9. Cs: Horváth M. 6, SÖRLEI 11/9, Jurányi 2, Nagy Zs.

DMSE: PALI 20/12, HANZEL 17/6, Dajka 4, Oláh 9, VARNYÚ 17. Cs: Máté 2, Bartus 6.

Lendületesen, jól kezdett a miskolci gárda, a kezdő ötös tagjai kitettek magukért, A nyitó szakasz közepén 17-8-ra vezetett a MEAFC. A szakasz második felében is "termelt" a miskolci gépezet, de ekkor már a vendég medikusok is "felpörögtek", látványos, kosarakban igen gazdag volt a játék az első félidőben - más kérdés, hogy a védekezés egyik oldalon sem volt dicsérhető.

A harmadik negyedben végképp leszakította ellenfelét a MEAFC, amelynek játékát a 19 pontja mellé 10 gólpasszt kiosztó Kiss Balázs remekül szervezte. A 25. és a 30. perc között egy Szepesi Szabolcs vezette 17-6-os "száguldással"  döntötte el a mérkőzést a maga javára a MEAFC a jól küzdő, s helyenként ügyesen kombináló debreceniek ellen, akik közül Varnyú András 17 pontja mellé 12 lepattanót szerezve szintén dupla-duplát ért el.

MEAFC-DEAC 79-97 (17-31, 26-28, 22.25, 14-13)

MEAFC: KISS B. 10/6, Nádasi 16/3, Szepesi 17/3, TAKÁCS 19/6, Tamás 2. Cs: Sörlei 8, Horváth M. 7/3, Jurányi.

DEAC: NAGY BOTOND 21/9, NAGY BENEDEK 9/6, PÉK 17/9, Szarka 11/3, KISS L. 17. Cs: Gál K. 3, Szendrei 3, Lippai 7, BÁCS 9.

Jó iramú, színvonalas játékkal kezdődött a találkozó. A DEAC kezdett pontosabban, a két Nagy fivér amellett, hogy jól szervezte a debreceni együttes játékát, eredményes is volt. Az első negyed második felében egy 14-7-es "részhajrát" bemutatva a nyitó szakasz végére 10 pont fölé nőtt a DEAC előny.

Folytatódott a színvonalas, jó játék, amely a két középső negyedben óriási dobópárbajba ment át. A DEAC magabiztosan tartotta előnyét, visszaverve a lelkes és támadásban hatékony miskolciak összes felzárkózási kísérletét. A harmadik negyed végén közel 20 pontra nőtt a címvédő debreceni gárda előnye. A záró 10 percre esett a színvonal, több volt a hiba mindkét csapat játékában.

Jó kezdésének köszönhetően a DEAC magabiztos "rajt-cél" győzelemmel őrizte meg veretlenségét. Hazai részről Kiss Balázs (10 pont, 10 lepattanó), a DEAC-ból pedig Kiss Lajos (17 pont, 10 lepattanó) ért el dupla-duplát, a 21 pontja mellé 8 gólpasszt kiosztó Nagy Botond pedig csupán 2 assziszttal maradt el ettől.

ELTE-BEAC - DMSE 101-51 (25-20, 26-10, 21-12, 29-9)

ELTE: KERESZTI 15/6, FÖLDI 21/15, Jakucs 9/3, Szabari 10, MARJAY 12. Cs: VAJDA 12/3, GYURCSÁNYI 12/6, MOLNÁR 8, Mayer.

DMSE: Pali 17/6, Dajka 4/3, File 3/3, OLÁH 10, VARNYÚ 9. Cs: Kőrösi 8.

Fordulatos játékkal indult az ELTE csapatának debütálása új "otthonában", a Tüskecsarnok edzőtermében. Marjay vezérletével 6-0-lal indítottak a vendéglátók, ám Pali dupláival, Oláh 1 jó büntetőjével, valamint File triplájával erre zsinórban 10 ponttal feleltek a debreceni medikusok. Újabb 6-0-s ELTE roham következett - ezúttal Szabari vezetésével, majd egy ideig váltva vezettek a csapatok. A negyed végén, 20-20 után egy Földi-triplával, valamint egy Vajda-duplával 5 ponttal elléptek a hazaiak.

És lendületben is maradtak. A második negyedet elsősorban cserejátékosai, Gyurcsányi és Molnár villanásainak - no meg a vendégek pontatlanná váló játékának - köszönhetően egy 15-3-as első 4 perccel kezdték. Ez döntő fontosságúnak bizonyult, a mindössze 6 játékossal, tartalékosan érkező debreceniek ellenállását megtörte ez a roham, a folytatásban már egyértelműen a hosszabb kispaddal rendelkező hazai együttes akarata érvényesült, amely végül kerek 50 pontos diadallal köszöntötte új "otthonát". Földi Márton nagyon "belőtte magát" az új helyen, 6 triplakísérletéből 5 sikeres volt.

NKE - DEAC 66-118 (21-36, 22-30, 17-27, 6-25)

NKE: TULKÁN 17/9, MUZSIK 18/9, BALLA 16/6, Mérköly 5/3, Szakács Á. 8. Cs: Nagy J., Somodi, Fülöp 2.

DEAC: NAGY BOTOND 9, Nagy Benedek 6, Kaluha 4, PÉK 29/9, KISS L. 18. Cs: GÁL B. 8/6, SZARKA 18/12, GÁL K. 10, Bács 4, Lippai 13.

Balla, valamint a triplával nyitó Tulkán révén bátran, ügyes játékkal kezdve 9-4-re vezettek a hazaiak. Ezt követően azonban kezdetét vette a Pék-parádé: a DEAC bedobója első 10 mezőnykísérletét értékesítve 23/9 pontig jutott az első negyedben, s remek dobóformájának köszönhetően - no, meg annak, hogy a hazaiak több labdát eladtak a debreceni letámadás ellen - magabiztos vezetéssel zárta az első negyedet a címvédő.

A második elején Pék druszája, Szarka Dávid folytatta a kosárgyártást. Gyorsan beemelt két triplát, s Gál Balázs is ügyesen, eredményesen játszott, hamar 20 pontra nőtt a különbség. A hazaiak egyik legjobbja, Balla a negyed közepén megkapta a 4. hibáját. A félidő hajrájában Muzsik "muzsikált" ügyesen, eredményesen, s az ő jó játéka jóvoltából tartani tudta a 20 pont körüli hátrányt a hazai együttes.

Térfélcsere után folytatódott a nagy dobópárbaj, úgy tűnt, mindkét csapat játékosai élvezik a játékot. A fővárosiak a visszatérő Balla jóvoltából próbálták tartani a lépést a bajnokkal. A harmadik negyed közepétől megmutatkozott, hogy a DEAC kispadja jóval hosszabb, mind mennyiségben, mind pedig minőségben, mint a hazaiaké. A fővárosi csapat kulcsjátékosai fáradni kezdtek, Balla kipontozódott, a záró szakasz már nagyon egyoldalú volt.

USC Szeged - MEAFC 70-77 (18-17, 17-14, 18-21, 17-25)

Szeged: GYURICSKÓ 16/12, Masa 5, FEHÉR Á, 11, Simon B. 3, Jáhni 5. Cs: Horváth R., TAKÁCS G. 22/3, SZŐKE 7, Halász 2.

MEAFC: KISS B. 18, NÁDASI 7/3, Szepesi 16, TAKÁCS K. 21/6, Tamás. Cs: Sörlei 4, VERES 11.

A hazaiak kezdtek jobban, de a nagy tét érződött a két csapat játékosain, ügyeltek a védekezésre a csapatok. A nyitó szakasz közepén 8-4-re vezető Szegeddel szemben a szakasz második felében felzárkózott a MEAFC. A második negyed elején a szegedi Takács Gergely vezérletével ismét megugrottak a hazaiak, de a MEAFC egységes csapatmunkával próbált tapadni, a küzdelmes első félidő után 4 ponttal vezetett az USC.

Ahogy az első két, úgy a harmadik negyedet is a Gyuricskó "mozgatta" Szeged kezdte jobban, 7 ponttal ellépett. A szakasz második felében aztán a miskolci Takács, a dupla-duplával (21/6 pont, 11 lepattanó) záró Krisztián "lépett elő" csapata vezéréve, két triplát emelt be, majd Nádasi is egyet, s fordítottak a vendégek, de a szakasz végül minimális hazai vezetéssel zárult.

A harmadik negyed végén felzárkózó miskolci együttes játéka még pontosabbá, szervezettebbé vált a negyedik negyedre. A 18 pontja mellé 9 gólpasszt jegyző Kiss Balázs vezérletével egyre inkább a vendégek vették át a játék irányítását, s összességében egy remek, küzdelmes mérkőzésen végül a szegediek fölé kerekedve fontos idegenbeli győzelmet arattak.

DEAC - EKF Eger 96-67 (28-17, 19-18, 26-23, 23-9)

DEAC: NAGY BOTOND 22/9, NAGY BENEDEK 13/9, PÉK 13/6, Bács 4, KISS L, 16. Cs: LIPPAI 12, Gál K. 2, GÁL B. 5/3, Asztalos 4, Szendrei 2, Szarka 3.

Eger: Tóth Z. 13/9, PONGRÁCZ 28/15, KIS S. 6 FREY 7/3, Varga 5. Cs: Nemes 6, Gyurcsó, Tasnádi, Bürgés 2, Horváth, Fülöp.

Rangadóhoz méltó játékkal kezdődött a keleti csoport két élovasának összecsapása. Az első percekben Tóth, Pongrácz és Frey is "bevert" egy-egy triplát, az "ütközet" elején vezettek a vendégek. 12-12 után a negyed közepén elsősorban Nagy Botond két triplájára építve egy 12-0-s rohammal ellépett ellenlábasától a címvédő, s ezt az előnyét meg is tartotta a negyed végéig. A második negyed kiegyenlített játékot hozott. Amíg hazai oldalon szépen megoszlottak a terhek, addig az egriek Pongrácz remek dobóformájának köszönhetően maradtak versenyben.

A második félidő nagy dobópárbajjal kezdődött, amelyben Kiss Lajos hasznos, eredményes játéka révén nőtt a különbség. A második félidőben az egriek legjobbja, Pongrácz sajnálatos térdsérülést szenvedett egy rossz lépés után, be kellett gipszelni a kosarast - mielőbbi felépülést kívánunk neki. A záró szakaszban egyértelművé vált a bajnokcsapat fölénye, amely ezzel a győzelmével nagyot lépett a keleti csoport ismételt megnyerése felé.

USC Szeged - NKE 87-71 (21-14, 18-12, 26-25, 22-20)

Szeged: MASA 11/6, TAKÁCS 20, FEHÉR 18/6, Halász, Szőke 9. Cs: Verba 4, JÁHNI 24, Simon B., Marok 1, Kéri.

NKE: Tulkán 6, MUZSIK 11/9, BALLA 36/6, Fülöp 2, SZAKÁCS 12. Cs: Mérkőly, Mikecz 4, Horváth L., Somodi.

A vendégek kezdtek jobban a kissé lezseren, tompán játszó hazaiakkal szemben, és a nyitó szakasz közepén 10-7-re vezettek. Nagy fordulatot hozott a játékban Jáhni Bence "színre lépése", a szegedi center érkeztével felpörgött az első számú irányítóját, Gyuricskót nélkülöző USC játéka, s a szakasz második felét 14-4-re "hozva" átvette a vezetést. Lendületben maradtak a hazaiak, s jó csapatmunkával a második negyed első felét 12-6-ra nyerve 10 pont fölötti előnyt állandósítottak, viszont Balla Somát nem tudták tartani. Az NKE bedobója szinte egymaga tartotta versenyben csapatát. Küzdelmes játékkal és 13 pontos szegedi vezetéssel ért véget az első félidő.

Ahogy a meccset, a második félidőt is az NKE csapata kezdte jobban. Balla mellé ekkor felnőtt a triplákat beemelő Muzsik, valamint Szakács, és kosarakban roppant gazdag játék mellett a szakasz közepén 10 ponton belülre kerültek. A hazaiak azonban, bár távolról gyengén dobtak, tudtak újítani és a záró szakasz előtt ismét megnyugtató, 10 pont fölötti előnyük volt.  A szívósan játszó, jól küzdő NKE csapata azonban nem tört meg, volt tartásuk a vendégeknek, akik a szinte tarthatatlan Balla eredményességére építve a negyedik negyed közepén 7 pontra zárkóztak fel. A Jáhni vezette Szeged azonban ismét tudott újítani, a végjátékra elkészültek erejükkel a vendégek, így egy látványos, jó mérkőzésen biztos hazai siker született, de a vendégek emelt fővel térhettek haza: mindent kiadtak magukból.

Jáhni Bence 24 pontos 16, lepattanós, Takács Gergely pedig 20 pont, 10 lepattanós dupla-duplával zárt, a 18 pontig jutó Fehér Ádám pedig egyetlen lepattanóval maradt el ettől. A túloldalon a mezőnyből közel 60%-os pontossággal célzó Balla 36 pontja mellé 10 lepattanót is szerzett, és Szakács Ádám is dupla duplát ért el a 12 pontja mellé lekapott 16 pattanóval.

Férfi nyugati csoport

Széchenyi Egyetem - ÁOK Petőfi SE 84-44 (24-7, 10-8, 29-17, 21-12)

Győr: Palavics 10/3, ERDÉSZ 11, HLINYÁNSZKY 12/6, BARUTA 12, Horváth Á. 6. Cs: BOSNYÁK 16/6, Horváth M. 2, Fodor 4, Bartalus 5/3, Kovács 5.

ÁOK: SASHEGYI 15/6, Gustavson 4/3, Ragán 6, Klein 2, Reitschuster 5. Cs: Cambellin, Schmidtbauer 5, Schönborn 7.

A győri csapat határozott, fegyelmezett védekezésével hamar próbálta ellenfele tudtára adni: sok jóra ne számítson. A több külföldi hallgatóval felálló ÁOK csapatán érződött az összeszokottság hiánya, sok labdát adtak el a vendégek. A második negyedben a nagy előnye birtokában több cserejátékosának is lehetőséget adott a hazaiak szakvezetője, Csaplár-Nagy Ervin, elég alacsony színvonalú, ugyanakkor kiegyenlített volt ekkor a játék.

Térfélcsere után nagy dobópárbaj alakult ki, s ebben is a szervezettebben játszó hazaiak voltak pontosabbak, s végül megérdemelt, magabiztos "rajt-cél" győzelmet arattak.

Közgáz-ÁOK Petőfi SE 110-51 (26-5, 19-19, 41-18, 24-9)

Közgáz: SZALAY 11/6, VÁGVÖLGYI 18/9, KORZITSKA 14/6, LOSONCZI 16, Kardos 4. Cs: SARP 13/9, PAPP 11/9, TEREMY 9, Fazekas 6/3, Szatmáry 6, Orbán 2.

ÁOK: SASHEGYI 21/3, Cambellin, Czétány 7, KLEIN 13/3, Gustavson 6. Cs: Scönborn 4, Schmidbauer.

Parádésan kezdett a Közgáz, sziporkázott a hazai kezdő ötös, amelynek tagjai remek dobóformát mutatva lényegében az első negyed végére el is döntötték a meccset. Szalay remek ritmust adott a hazai csapatnak, Vágvölgyi és Korzitska pedig szinte nem is rontott dobást. A második szakaszban elsősorban Sashegyi és Klein a vendégeknek is révén voltak ügyes felvillanásai.

Térfélcsere után a Közgáz cserejátékosai is bizonyították, hogy számíthat rájuk a Kováts-Vladár edzőkettős. Ez a szakasz kosarakban roppant gazdag volt, Sarp, Papp és Teremy jóvoltából tovább nőtt a különbség. Bár védekezésben nem igazán tudtak ellenállni a hazai rohamoknak, támadásban ezúttal is mutattak be pár ügyes dolgot a pécsi vendégek.

Összességében a szédületesen dobó (14/24, 58%-os triplamutató) Közgáz ilyen különbséggel is megérdemelten nyert.

TFSE- SMAFC 95-59 (30-18, 16-17, 26-10, 23-14)

TFSE: JÓKAI 15, BOGNÁR 9/3, BÓDI 14, Világi 4, MÁCSAI 26. Cs: HARIS 16/6, Palánk 9, Baksa, Oláh 2.

SMAFC: Szekeres Z., Bali, JÁVOR 16/6, BERNECZEI 29/6, Czeller 4. Cs: Szála, Forrai 6/3, Szabó N. 4, Gaál.

Első számú irányítója és centere, Nagy és Török nélkül érkezett a SMAFC TF otthonába, az Alkotás utcába. Az első percekben még partiban voltak a vendégek a TF csapatával, amelyből szintén hiányzott az első irányító, Szollár. A nyitó negyed második fele kosarakban roppant gazdag, "védekezésmentes" játékot hozott. Mácsai vezérletével a szakasz végére megnyugtató előnyt szereztek a hazaiak. Ez az előny a második negyed közepére kerek 20 pontosra nőtt, de a félidő végén "lefagytak" a hazaiak. Ezt kihasználva a SMAFC a félidő utolsó 5 percét 11-2-re hozva a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte fel magát.

Térfélcsere után alaposan "bekezdtek" a hazaiak, s szinte állva hagyták ellenfelüket. A 20. és a 25. perc közötti jó csapatjátékkal elért 12-3-as TF roham az egész mérkőzés végkimenetele szempontjából döntő volt. Ez ugyanis megtörte a soproniak ellenállását, szünet után már egyértelműen a TF akarata érvényesült, mely a 26 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát elérő Mácsai vezetéséével fölényes győzelmet aratott.