A törökök visszavágtak az U20-as fiúknak

A tegnapi győzelem után ma 36 pontos vereséget szenvedett U20-as fiú válogatottunk a törökök korosztályos csapata ellen.

Felkészülési mérkőzés, Székesfehérvár
Magyarország U20 - Törökország U20 61-97 (17-26, 15-21, 18-22, 11-28)

Magyarország: Pongó Marcell 11/6, Mócsán 5/3, Vágvölgyi - , Filipovity -, Olasz 1.
Csere: Boros 6, Hódi 3/3, Szabó 10/6, Peringer 4, Andrássy 12, Kis 6/3, Demeter 3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A találkozó elején Pongó és Mócsán tripláival még vezetett is csapatunk 6-5-re, de erre jött egy 17-2-es török szakasz, és lényegében végig jobban játszottak a félholdasok. A Yurtseven és Cevik által vezetett, de rengeteg lábon álló (9-en is eljutottak legalább 7 pontig) törökök végig kezükben tartották az irányítást - a 17. percben Pongó második hármasa után 6 pontra megközelítettük őket (30-36), de a félidőben már 15-tel vezettek (32-47). A fordulást követően 12 pont volt a legkisebb különbség, de 19 egység volt a hátrányunk 10 perccel a vége előtt, az utolsó negyedet ráadásul sokkal jobban bírta ellenfelünk, így 37 ponttal győztek 97-61-re.