A Vasas és a KSC már az elődöntőben a serdülő lányoknál

A leány serdülő országos döntő első napján az A-csoportban a Csata DSE üzent a többieknek, a B-csoportban pedig a Vasas és a Szekszárd már tovább is jutottak az elődöntőbe.

Az A-csoportban két mérkőzést rendeztek. Az elsőn a Csata DSE 85 pontos győzelmet aratott a Török Flóris - Törekvés SE ellen (116-31) - a győztesnél Madár Eszter (24 pont, 9 pattanó), Krasovec Lili (20 pont, 9 pattanó), Rakita Lili (4 pont, 12 gólpassz, 8 szerzett labda, 4 pattanó), Boros Júlia (9 pont, 11 gólpassz, 7 pattanó), Habling Lara (20 pont) és Várszegi Réka (15 pont) is kitűnően játszottak, a túloldalon Kelemen Barbara (16 pont, 8-8 pattanó és kiharcolt fault) emelkedett ki. A másik meccsen a Sopron egy félidőn keresztül jobban játszott a DVTK-nál, 7 ponttal vezettek a nagyszünetben, de a fordulás után egyértelműen a miskolciak akarata érvényesült, így végül 12 ponttal ők nyertek (73-85). A DVTK-nál Kababik Bianka (16 pont, 15 pattanó) volt a legjobb, de mellette Szegeczki Nóra (14 pont, 6 pattanó, 8 kiharcolt fault), Bacsó Zsófia (15 pont, 8 kiharcolt fault), Bodrogi Éva (10 pont, 6 pattanó), Suhajda Vanda (12 pont) és Ocsenás Flóra (8 pont, 8 pattanó) is hasznosan játszottak, míg a túloldalon Karácsony Tamara (29 pont, 8 kiharcolt fault) egy kicsit egyedül maradt.

Az A-csoport eredményei az első napon

Csata DSE - Török Flóris - Törekvés SE/A  116-31
Soproni Darazsak Akadémia/A - DVTK-ÉLKSK  73-85

A B-csoportban sima meccseket játszottak ezen a napon. A Vasas előbb a győri Széchenyi Kosárlabda Akadémiát győzte le első félidejének köszönhetően (82-43) - a pasarétieknél Dombai Réka (27 pont, 11 pattanó, 9 gólpassz) és Mányoky Réka (17 pont, 6 pattanó) voltak a legjobbak, míg a győrieknél Rozmán Lilla Anna (8-8 pont, pattanó és kiharcolt fault, 7 eladott labda) volt a leghasznosabb. A KSC Szekszárd az első három negyedben fokozatosan lépett el az MTK-tól, ők is nagyobb izgalmak nélkül győztek végül (70-48) - a szekszárdiaknál Vincze Nikolett (17 pont, 15 pattanó, 6 szerzett labda) és Miklós Melinda (8 pont, 5 szerzett labda) voltak a leghasznosabbak, míg az MTK húzóemberei ezen a meccsen Dénes Diána (10 pont, 15 pattanó, 3 blokk) és Gróf Júlia (8 pont, 6 pattanó, 7 blokk) voltak.

A csoport harmadik meccsén a Vasas a páratlan negyedekben összesen 43 pontot vert az MTK Budapestre, így ezt a találkozót is könnyedén nyerték a pasarétiek (92-52), és megint a Dombai Réka (33 pont, 6 szerzett labda), Mányoky Réka (12 pont, 7-7 pattanó és szerzett labda páros emelkedett ki közülük - a túloldalon Dénes Diána (9 pont, 7 pattanó) mellett ezúttal Bojtár Boglárka (14 pont, 7-7 pattanó és eladott labda, 5 szerzett labda, 6 kiharcolt fault) volt a legjobb. A nap utolsó találkozóján a Szekszárd 27-5-re megnyerte az első negyedet, és ez meghatározta a Széchenyi KA elleni találkozót - hiába próbált meg visszajönni a meccsbe a győri alakulat a negyedik negyedben, végül a szekszárdiak nyertek (65-81) Vincze Nikolett (30 pont, 14 pattanó, 9 kiharcolt fault), Andi Hanna Emma (15 pont, 5-5 szerzett, eladott labda és kiharcolt fault), Haag Panna (6 pont, 8 pattanó) és Viszmeg Míra (11 pont) vezetésével. A Széchenyi Akadémia legjobbjai Kéita Aya Júlia (10 pont, 9 pattanó, 6 szerzett labda), Pénzes Alíz (15 pont), Rozmán Lilla Anna (16 pont, 10 kiharcolt fault, 8 eladott labda) és László Dóra (13 pont) voltak.

Ez azt is jelenti, hogy a Vasas és a KSC Szekszárd már továbbjutottak az elődöntőbe - holnap egymás ellen döntik el, hogy ki lesz a csoportelső és ki a második.