DKKA-MAFC és Debrecen-Vasas elődöntők a serdülő fiúknál

A fiúk U-14-es korosztályának országos döntőjében lejátszották a csoportmeccsek második napját - a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia a MAFC-cal, a házigazda Debrecen pedig a Vasas Akadémiával találkozik majd az elődöntőben.

Az A-csoport első két mérkőzésén eldőltek a legfontosabb dolgok. A házigazda Debrecen úgy győzte le 33 ponttal a Zsíros Akadémiát a 17 pontja mellett 9 pattanót, 4 gólpasszt és 7 szerzett labdát is jegyző Nemes Ákos vezetésével, hogy már a félidőben 25 egységgel jobban álltak. A második találkozó a továbbjutás szempontjából kulcsfontosságú volt. A Sopron 4 pontos előnyt szerzett a MAFC ellen a félidőre, ám a harmadik negyed után már csak 2 pont volt a különbség. A 37. perc elején még vezetett a nyugat-magyarországi együttes, de az óriásit játszó, 32 pontig és 16 pattanóig jutó Párkányi Ádám vezetésével fordított a fővárosi alakulat, 75-70-re nyert, ezzel eldöntötte a két elődöntős személyét - a MAFC és a Debrecen is 2-2 sikerrel állt már ekkor.

A csoport harmadik mai meccsén a Zsíros Akadémia és a Sopron azért lépett pályára, hogy eldöntsék, melyikőjük szerzi meg a csoport harmadik helyét - és ezzel együtt azt, ki játszhat majd a másik csoport negyedikjével a keresztjáték során. A két páratlan negyedben egy súlycsoport volt a két gárda, a két párosban viszont nem - a második felvonást 9, a negyediket pedig 10 ponttal nyerte meg a fővárosi alakulat, végül 21 ponttal győzött. A csoport első helyéért vívott Debrecen-MAFC csata három negyedig kifejezetten jó volt - a fővárosiak kezdtek jobban, aztán átvette az irányítást a házigazda, de komoly előnyt nem tudtak kiépíteni. A negyedik negyed volt a döntő, ezt nyerte 13 ponttal a hazai alakulat, így ők végeztek az A-jelű négyes élén.

A csoport

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - Debreceni Kosárlabda Akadémia - DSI 44-77 (12-23, 9-23, 12-16, 11-15)
Legjobb dobók: Semmelveis 12, Kolok 11, ill. Nemes 17, Somi 14, Neuwirth 11.

MAFC Kosársuli/A - Soproni Sportiskola/A 75-70 (19-20, 14-17, 17-15, 25-18)
Legjobb dobók: Párkányi 32, Herló 10/3, Szénási 8/6, ill. Gászner 17, Schöll 15, Bella 14.

Soproni Sportiskola/A - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 69-90 (18-18, 15-24, 22-24, 14-24)
Legjobb dobók: Semmelveis 21/9, Imolay 16, Kolok 15, Szük 15, ill. Schöll 18/3, Gászner 17, Bella 10, Csátaljai 10/3.

Debreceni Kosárlabda Akadémia - DSI - MAFC Kosársuli/A 86-69 (17-24, 20-12, 26-23, 23-10)
Legjobb dobók: Neuwirth 23, Varga 19, Somi 12, ill. Párkányi 31, Frey 10.

A csoport végeredménye

1. Debreceni Kosárlabda Akadémia - DSI  3gy - 0v
2. MAFC Kosársuli/A                                  2gy - 1v
3. Zsíros Akadémia Kőbánya/A                  1gy - 2v
4. Soproni Sportiskola/A                             0gy - 3v

A másik négyesben a lényegi dolgok tegnap eldőltek. Az első meccs nagyon fordulatosan alakult a Honvéd és a Szombathely között, az első negyedet 6-tal a fővárosiak, a másodikat 8-cal a szombathelyiek nyerték, az utolsó 10 percre pedig egállal fordultak a fele. A záró felvonást aztán 15 ponttal nyerte a Szombathely a 25 pontos Rédei Péter vezetésével. Az csoport utolsó meccsén az első hely volt a tét, de egy szorosabb első félidő után a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia 18 ponttal nyerte a második 20 percet, így a 30 pontos, 19 pattanós Seyi vezetésével győzték le a Vasas Akadémiát - utóbbi a második, előbbi az első helyen végzett ezzel a B-csoportban.

B-csoport

Budapesti Honvéd/A - Szombathelyi Kosárlabda Akadémia/A 67-82 (17-23, 18-10, 19-21, 13-28)
Legjobb dobók: Kármán 26, Erdei 13/6, Tóth 12, ill. Rédei 25, Kenéz 15, Nárai 14.

Dávid Kornél KA/A - Vasas Akadémia/A 99-76 (26-20, 20-21, 27-19, 26-16)
Legjobb dobók: Seyi 30/3, Somlai-Kiss 18/3, Ág 14, ill. Radics 30/3, Schafarek 13, Starosta 11/3.