Fiú utánpótlás bajnokságok: 207 pont az ASE-DEAC junior meccsen

Rengeteg jó egyéni teljesítmény volt a múlt héten.

A múlt héten újabb mérkőzéseket rendeztek a fiú serdülő, kadett és junior országos bajnokságokban, ahol talán még az eddigieknél is több volt a kiemelkedő egyéni produkció. Lássuk, mi történt a héten! - olvasható a hunbasket.hu-n.

Fiú serdülő

A serdülő fiúknál is rendeztek fordulót a hétvégén. A felsőház keleti csoportjában a Budapesti Honvéd SE/A pihent - a másik négy együttesből a Vasas Akadémia/A legyőzte a Zsíros Akadémia Kőbánya/A-t (84-80), majd a Cívis KK Debrecen/A-t is (95-55). A MAFC/A is felül tudta múlni a debrecenieket (83-79), a kőbányai gárda viszont a MAFC-t verte könnyedén (81-59). A nyugati csoport ezen a hétvégén lép pályára, ahogy a középházban is. A középház keleti csoportjában a SZEDEÁK U14A volt a pihenőnapos. A Kecskeméti KA/A nagyon simán verte a BASKETBAJA SE-t (85-40), majd egy kifejezetten pontszegény és szoros találkozón a MEAFC - Jezsuita/A-t is (46-48). A miskolciak kiütötték a Nyíregyházi Sportcentrumot (106-53), és a Baja is legyőzte a nyírségieket (67-63).

Az alsóházban a Budapesti régió nem lépett pályára egyedül, mindenhol máshol rendeztek meccseket. A Dél-Keleti régióban a Békéscsabai KK/B volt szabadnapos. A másik négy csapatból a Vásárhelyi Sólymok legyőzte a Szolnoki KA/A-t (74-56) és a Békési SZSK/A-t is (63-45). A Pityke KSE is felül tudta múlni a Békést (55-41), de a Szolnok könnyedén verte a Pitykét (83-45). A Dél-Nyugati régióban a PVSK NKA/A volt pihenőn. Az Atomerőmű GYKSE U14A-nak sikerült legjobban a hétvége a Dombóvári Kosársuli KE/A (76-52) és a Zalakerámia ZTE KK/B (76-61) legyőzésével. A másik két találkozón a Dombóvár (109-54) és a ZTE B (65-77) is két vállra fektette a Kozármisleny SE-t.

Az Észak-Keleti régióban az NYKK Eötvös U14 A volt szabadnapos. A MEAFC U14/B előbb a Cívis KK Debrecen/B (68-72), majd az Egri VSI KOK/A (55-90) ellen is nyerni tudott. A DSI Debrecen is legyőzte az egrieket (94-33), a debreceni derbin azonban a Cívis KK B csapata diadalmaskodott (81-91). Az Észak-Nyugati régióban a Soproni Tigrisek/A tarthatott pihenőt. Az Alba Fehérvár/A a Győri KC/A (60-95) és a Dávid Kornél KA/B (92-57) ellen sem izzadt meg, és hasonlóan könnyedén verte a két együttest a Soproni SI KA SMAFC/B is, amely előbb a DKKA B csapatát (50-90), majd a győrieket verte (72-96). A Pest megyei régióban a Százhalombattai KSE-nek nem kellett ezúttal játszania. A BL Basket óriási fölényben volt a Szentendrei KSE (41-102) és a BTDSE Taksonyi Ördögök (114-38) ellen is. A Pilis Basket a taksonyiak ellen jobban megizzadt (65-78), de a Szentendrét a Pilis is simán múlta felül (100-60).

A fiú serdülő országos bajnokság hétvégi eredményeit ezen a linken találjátok!

Fiú kadett

A kadett fiúknál az A csoportban három negyedig egyértelműen jobban játszott a Budapesti Honvéd SE/A, mint vendéglátója, a Zalakerámia ZTE KK/A. A negyedik negyedben mindent megpróbált a Ruzsics Barnabás vezette zalai együttes, de nem tudott fordítani (57-64). A Farkas Balázs Dániel és Kajtár Bendegúz Ferenc húzta Szedeák U16/A a két középső felvonásban nyerte meg a Vasas Akadémia/B elleni találkozóját (69-54). A KASI/A igazán csak a harmadik negyedben tudta felvenni a kesztyűt a MAFC/A-val (100-73), melynek legjobbjai Lestyák Benedek és Viola Dávid Zsolt voltak. A Teszárik Márton (31 pont, 8 pattanó, 42 VAL), Burony Bálint és Török-Papp Benedek fémjelezte NKA Pécs/A ellentmondást nem tűrő teljesítménnyel győzött a Dávid Kornél KA/A otthonában (46-112).

Zalakerámia ZTE KK/A - Budapesti Honvéd SE/A   57-64
SZEDEÁK U16/A - Vasas Akadémia/B   69-54
MAFC/A - KASI/A   100-73
Dávid Kornél KA/A - NKA Pécs/A   46-112

Az NKA Pécs u15 fiú/B minden negyedet megnyerve hozta a Szombathelyi Sportiskola U16 elleni meccsét (74-52). A szorosabb első félidő után a Rosta Péter és Vajda Zoltán Márk vezette Vasas Akadémia/A nem engedte vissza a DEAC KA U16/A-t még egyszer a meccsbe, és végül 11 pontos sikert aratott (53-64). A Nyikos Balázs (24 pont, 12-12 pattanó és gólpassz, 7 szerzett labda, 46 VAL), Palotai Máté és Flasár Zalán húzta Soproni SI KA SKC/A egy újabb nagyon sima sikert tudhat magáénak, ezúttal a Kecskeméti KA/A-t verték a soproniak (43-95). A Zsíros Akadémia Kőbánya/A a félidőben még 8 ponttal vezetett Szolnokon, leginkább Demeter Leventének köszönhetően. A Szolnoki KA/A a harmadik negyedben egyenlített, a záró 10 percet pedig 15 ponttal nyerve végül győzött is - a hazaiak legjobbjai Lőrincz Gergő és Nagy Ákos voltak.

NKA Pécs u15 fiú/B - Szombathelyi Sportiskola U16   74-52
DEAC KA U16/A - Vasas Akadémia/A   53-64
Kecskeméti KA/A - Soproni SI KA SKC/A   43-95
Szolnoki KA/A - Zsíros Akadémia Kőbánya/A   96-81

A D csoportban a Nyíregyházi Sportcentrum/A könnyedén verte a PVSK NKA/A-t a Lenka Benedek, Kassai Sándor, Mucsi Bulcsó, Szabados Zétény kvartett révén (58-95). A Hidvégi Gergő (44 pont, 8-8 pattanó és szerzett labda, 55 VAL), Lugossy Dávid és Jarkas Alex Richárd húzta Óbudai Kaszások/A pedig még nagyobb fölényben volt a Budafok ellenében (104-39).

PVSK NKA/A - Nyíregyházi Sportcentrum/A   58-95
Óbudai Kaszások/A - BUDAFOK   104-39

A D csoportban első félidei 8 pontos hátrányából 5 pontos előnyt csinált a harmadik negyed végére a Boldog Gergely vezette Zuglói Sasok/A. A MAFC/B azonban nem adta fel, 10 ponttal megnyerte az utolsó játékrészt, így végül 5 ponttal győzni tudott, leginkább Gyenes Ádám vezetésével (62-67). Az Oláh Sebestyén (27 pont, 13 pattanó, 6 gólpassz, 5 szerzett labda, 46 VAL), Orosi Nándor Bence és Frank Leo Noel fémjelezte NYKK Eötvös U16 végig jobban játszott, mint a DEAC KA U16/B (80-49). A Kiss Lenke KA/A az utolsó felvonásban tudta megnyerni az MVM-OSE Lions U16/A elleni összecsapását (77-63). A Budapesti Honvéd SE/B pedig Verasztó Vilmos, Németh Atilla Gergő és Kurfis Zétény Mihály vezetésével a második felvonástól kezdve nagy fölényben játszott a Gyuricza Márk húzta Újpest-MT/A vendégeként (54-98).

Zuglói Sasok/A - MAFC/B   62-67
NYKK Eötvös U16 - DEAC KA U16/B   80-49
Kiss Lenke KA/A - MVM-OSE Lions U16/A   77-63
Újpest-MT/A - Budapesti Honvéd SE/B   54-98

Fiú junior

A junior fiúknál az A csoportban a Dobos Máté vezette Kecskeméti KA a harmadik negyedének köszönhetően verte a Pleesz Gergő húzta Vasas Akadémiát (69-58). A Hőgye Patrik, Debreczeni Olivér és Varga Boldizsár fémjelezte DEAC KA U18/A ledolgozta első félidőben összeszedett hátrányát az Atomerőmű SE U18A otthonában, a negyedik negyed viszont megint a Kékesi Kolos (39 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda, 45 VAL) és Géringer Gergő vezette paksiaké volt, akik egy rendkívül pontgazdag mérkőzést nyertek meg (106-101). A Budapesti Honvéd SE/A gyakorlatilag ugyanezen forgatókönyv mentén nyert a Kecskemét ellen Major Bulcsú (37 pont, 12 pattanó, 44 VAL) és Karda Dominik Krisztián vezetésével (78-63). A kecskemétiek legjobbja Gera Ferenc volt. A Bérczes Dániel és Pleesz Gergő húzta Vasas pedig a két páros negyednek köszönhetően győzött a Zalakerámia ZTE KK otthonában (64-80).

Kecskeméti KA - Vasas Akadémia   69-58
Atomerőmű SE U18A - DEAC KA U18/A   106-101
Budapesti Honvéd SE/A - Kecskeméti KA   78-63
Zalakerámia ZTE KK - Vasas Akadémia   64-80

A B csoportban a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U18A már az első félidőben döntésre vitte a dolgot a Szolnoki KA ellen Pallak Márk, Pesti Péter és Arnóczi Áron vezetésével (84-55). A Flasár Botond, Gadácsi Dávid és Bősze Gergő mellett is több jó egyéni teljesítményre építő Soproni SI KA SKC/A pedig újabb kiütéses diadalt aratott, ezúttal a Denk Norbert fémjelezte Dávid Kornél Akadémia/A volt az áldozat (121-48).

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U18A - Szolnoki KA   84-55
Soproni SI KA SKC/A - Dávid Kornél Akadémia/A   121-48

A C csoportban a Bohdan Korszunszkij és Antal Donát Gergő vezette NKA Pécs u17 fiú/B az első félidőben eldöntötte a MAFC elleni találkozóját (57-85) - a fővárosiak legjobbja Takács Bálint volt. A pécsiek pár nappal később még simábban verték Antal vezetésével a Budapesti Honvéd SE/B-t (83-47). A Nagy Péter (26 pont, 10 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda, 42 VAL) húzta AKMÉ Körmendi Törpördögök az első három felvonást uralta a MAFC otthonában (32-75). A Czermann Máté, Kristyák Viktor és Szűr Balázs fémjelezte MVM-OSE Lions U18 minden játékrészt megnyert a Kiss Lenke KA ellen (78-55). Az újfent Nagy Péter (31 pont, 5-5 pattanó és gólpassz, 4 szerzett labda, 40 VAL) és Tóth-Erdei Máté vezette Körmend pedig a két páratlan szakaszával tudta felülmúlni a Honvéd B-t (55-72).

MAFC - NKA Pécs u17 fiú/B   57-85
NKA Pécs u17 fiú/B - Budapesti Honvéd SE/B   83-47
MAFC - AKMÉ Körmendi Törpördögök   32-75
MVM-OSE Lions U18 - Kiss Lenke KA   78-55
Budapesti Honvéd SE/B - AKMÉ Körmendi Törpördögök   55-72

A D csoportban a Simonics Levente Dávid (41 pont, 8 pattanó, 42 VAL) és Hudák Levente Balázs fémjelezte Zsíros Akadémia Kőbánya/A az első két negyedben előkészítette sikerét, a negyedik negyedben pedig nagyarányúvá tette a Horváth Zoltán és Márton Boldizsár húzta Alba Fehérvár ellen (105-70). Az Antalics Dániel, Szőke Bálint, Pucz Zalán és Fehérvári Csegő fémjelezte KASI/A megerőltetés nélkül verte az Óbudai Kaszások/A-t (100-39). A Budafok az első félidőben kialakított előnyét végig megőrizte Tóth Mózes (36 pont, 7 pattanó, 43 VAL) és Lucey Ciarán József vezetésével, így nem kellett izgulnia a DEAC KA U18/B ellen (81-58). Fordított felállásban aztán a Csécsei Gergő, Adrian Kapic és Seszták Miklós vezette debreceniek győztek rettentően simán (90-45).

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - Alba Fehérvár   105-70
KASI/A - Óbudai Kaszások/A   100-39
BUDAFOK - DEAC KA U18/B   81-59
DEAC KA U18/B - BUDAFOK   90-45

Fotó, slide: hunbasket.hu; kosarlabdaakademia.deac.hu