Győzelemmel kezdett U18/U19-es lány csapatunk Olaszországban

Horvátország nem jelentett akadályt, 27 ponttal győzött Völgyi Péter együttese.

Horvátország - Magyarország 42-69 (13-13, 8-26, 11-18, 10-12)

Horvátország legjobb dobói: Poljac 9/3, Juric 8, Sevic 6.

Magyarország: Angyal 5/3, Vári 5, Mányoky 9/3, Szirony 10/6, Budácsik 4. Csere: Juhász 11, Keita -, Horváth 4, Boros 3/3, Dombai 8/6, Madár 10, Vég-Dudás -.

A wbasket.hu összefoglalója:

Az első negyed kiélezetten alakult, 10 perc után 13-13 állt az eredményjelzőn. A második szakaszban azonban egyértelműen fölénybe került válogatottunk. Ebben a periódusban a magyar lányok mind a négy triplakísérletüket értékesítették. A duplákat tekintve pedig 12 vállalásból 7 utat talált a gyűrűbe. A félidőhöz érkezve 39-21-es előnyt építettünk fel.

A harmadik negyedben 20 pont felett állandósult a differencia a felek között. Az utolsó 10 percnek 57-32-ről futottak neki a csapatok. A szakmai stáb bő rotációt alkalmazva minden játékosnak lehetőséget adott. Végül 69-42-es sikert arattunk. Juhász Angéla 11, Madár Eszter és Szirony Dorina 10-10 ponttal zárt. Folytatás szombaton 18 órától Hollandia ellen.