Ifjúsági BL: A Tenerife is jobbnak bizonyult

14 pont volt ezúttal a különbség.

A Debrecenben zajló Ifjúsági Bajnokok Ligája második napjának zárómeccsén a Team Debrecen a spanyol Lenovo Tenerifével csapott össze. A vendégek tegnap 87-41-re verték a görög Promitheas Patrast, míg U18-as fiú válogatottunk a Rytas Vilnius ellen maradt alul (77-66). - olbvasható a hunbasket.hu-n.

Norgaard ziccerére Tallós Levente még felelt egy hármassal a 3. perc elején, de nagyon kevés pontot dobtunk az első negyedben, a dánt pedig nem nagyon lehetett megállítani. Nálunk Tallós dobott egy floatert, de ez volt az összes kosarunk az első 8 percben, így Lipasi két büntetőjével már 13 ponttal vezettek a spanyolok (5-18). Kékesi Kolos talált a gyűrűbe, majd Flasár Zalán és Mezőfi Márk is a vonalról voltak eredményesek, kezdtük felvenni a ritmust az első negyed végére (11-23).

A második felvonás sokkal jobban kezdődött: Lukácsi ziccer után triplát dobott, majd Kékesi is betalált kintről, a 12. perc közepén időt kért a Tenerife (19-25). Lukácsi újabb hármasával még közelebb férkőztünk, és Rosta egy gyönyörű lefordulást mutatott be, amivel alig voltunk hátrányban a negyed felét elhagyva (24-28). Sangare két büntetőjével és Martell triplájával került megint nagyobb előnybe a Tenerife, Flasár 2+1-e után pedig megint Norgaard volt eredményes. Rafael Rodriguez állította be a félidei 10 pontos különbséget közvetlenül a nagyszünet előtt (27-37).

A fordulást követően Norgaard és Rodriguez megint betaláltak, Lukácsi 3+1-es akcióval felelt a 23. perc végén (31-42). Megint nagyon beálltunk támadásban, a spanyol együttes pedig a Norgaard-Sangare duónak köszönhetően közel 20 pontosra duzzasztotta előnyét a 28. perc végére (31-50). Szita Márton egy büntetője után Kékesi és Tallós is betaláltak kintről, visszajöttünk 12 pontra a harmadik negyed végére (38-50).

A záró felvonás elején Sangare, Lipasi és Martell vezetésével gyorsan futott egy 7-0-t a Tenerife, végleg eldőlt a találkozó (38-57). Angyal Medárd 2+1-e után Márkus Balázs talált be triplából, Sangare duplája és Kékesi egy büntetője után pedig megint kevés volt a pont. Mezőfi is egyszer volt pontos a vonalról, Delgado hármasa után pedig Flasár is (47-62). Grima betörése után Rosta összesen három büntetőt küldött a helyére, ez be is állította a végeredményt, 14 ponttal győzött a Tenerife (50-64).

Team Debrecen - Lenovo Tenerife (spanyol) 50-64 (11-23, 16-14, 11-13, 12-14)