NCAA: Főszerepben a Balla nővérek

Újabb mozgalmas héten vannak túl az Egyesült Államokban kosarazó magyar hölgyek. Az egyetemi bajnokságban kosarazó lányaink s csapataik váltakozó sikerrel szerepeltek

Mindkét Balla nővér elérte a 10 pontot az Oral Roberts legutóbbi, a Central Arkansas ellen 70-60-ra megnyert mérkőzésen. Dorottya 2/6-os dupla. 2/4-es tripla, valamint 3/4-es büntető mutatóval 13/6 ponttal zárta a mérkőzést. Leszedett 1 lepattanót, volt 2-2 gólpassza s eladott labdája - 23 perc alatt igen jó. Bernadett is sokat tett a sikerért, 26 percet játszva 3/7-es dupla és 4/4-es büntető mutatóval 10 pontot tett a közösbe. Emellett lekapott nem kevesebb, mint 9 lepattanót, ötöt a támadó palánk alatt. Az ő statisztikai lapjára még 4 eladott labda került.

Nem túl kosárgazdag, összesen kerek 100 pontot hozó meccsen hazai környezetben 59-41-re kapott ki Lábady Zsófia és Hegedűs Janka csapata, a FIU a Rice együttesétől. A két magyar lány közül csak Zsófi játszott, méghozzá 38 percet. 0/7-es dupla és 2/5-ös tripla mutatóval 6/6-ponttal zárta az összecsapást, leszedett 7 lepattanót, volt 2 eladott és 1 szerzett labdája, valamint 1 blokkja. A műlt héten rendezett másik összecsapáson is csak Zsófi játszott, ezen hosszabbítás után 76-75-re kapott ki a csapat az East Carolina együttesétől. Zsófinak 15 játékperce alatt volt egy sikertelen kétpontos kísérlete, 6 lepattanója és 1 eladott labdája, fault problémák miatt nem játszott többet.

Két idegenbeli győzelemmel folytatta jó szereplését Szécsi Orsi és Szamosi Amadea csapata, a Duquesne. A Fordham otthonában, Bronxban kivívott 65-61-es siker alkalmával mindkét magyar lány 16-16 percet játszott. Orsi 5 sikertelen mezőnykísérlet után pont nélkül maradt, viszont 6 lepattanóval és 1 blokkal mezőnyben sokat tett a sikerért - egy labdát eladott.

Amadea 2/6-os dupla mutatóval 4 ponttal zárta a mérkőzést, volt 2-2 lepattanója és eladott labdája, valamint 1 blokkja. St. Louis-ban elsősorban hatékony védekezésének köszönhetően nyert az együttes 59-47-re. Orsi 29 perc alatt 3/5-ös dupla, 0/1-es tripla és 2/2-es büntető mutatóval 8 pontot dobott. Leszedett 6 lepattanót testvériesen, 3-3 védőt és támadót, volt 2-2 gólpassza s szerzett, illetve 5 eladott labdája. Amadea is bedobta mindkét büntetőjét, ugyanakkor mindhárom kétpontos kísérlete sikertelen volt, ám egyetlen triplájánál a célba, azaz a hazai kosárba juttatta a labdát. 5/3 ponttal zárta 12 perces bevetését.

Szabó Fanni csapata, a Dartmouth a neves Harvardot fogadta, s kapott ki tőle 73-63-ra. Szafi, 3/8.as dupla 0/3.as tripla és 464-es büntető mutatóval 10 pontig jutott 32 perc alatt. Volt még emellett 1-1 lepattanója, gólpassza és blokkja, valamint 4-4 szerzett és eladott labdája.

Csutorás Fanni 8 ponttal járult hozzá az Iowa Western Reimers 88-53-as Kansas elleni győzelméhez, a Connors State elleni 71-58-as diadal alkalmával 7, a Cowder College elleni 84-52-es sikerből pedig 11 ponttal vette ki részét.