Női U20-as Eb: Csehország jobbnak bizonyult

A két középső negyed nem sikerült a magyar válogatottnak.

Ma este megkezdte szereplését U20-as női válogatottunk a korosztályos A divíziós Eb-n, Sopronban. A mieink első ellenfele Csehország volt, írta a Hunbasket.hu.

Boros Júlia duplájával indult a mérkőzés, majd Keita Aya kétszer, Madár Eszter és Krasovec Lili pedig egy-egy alkalommal talált a kosárba a magyar csapat részéről. Az első 5 percben mindenre volt válasza a cseheknek, így nem tudtunk ellépni a pirosmezes ellenféltől, nem úgy az ezt követő percben. Sitku Zsuzsanna előbb egy tempóból volt eredményes, majd a büntetővonalról is betalált kétszer, Szerencsés Tamara labdaszerzése után pedig Boros Julcsi csinált egy 2+1-et gyorsindításból, időt is kért Csehország a 7. perc legelején (17-10). Sajnos ezt követően nagyon megálltunk támadásban - igaz, az első negyedben még a csehek sem parádéztak, de két pontra így is visszajöttek a felvonás végére (17-15).

A második szakasz Boros duplájával, majd Dombai büntetőjével kezdődött, miközben két percig nem kaptunk kosarat (20-15). Kadlecova és Fucikova két támadás alatt egyenlítettek, majd miután Brejchova duplájával a vezetést is átvették a csehek (a találkozó folyamán először), időt kért Cziczás László (20-22). Sajnos csak részben tudtuk megtörni Csehország lendületét, a magyar válogatottnak pedig támadásban továbbra sem nagyon jött össze semmi. A 18. percben 10 pont fölé nőtt a különbség (20-31), újabb hazai időkérés következett, és bár Madár és Krasovec révén sikerült megtörnünk a közel 7 percig tartó kosárcsendünket, 12 pontos hátrányban voltunk a nagyszünetben (24-36).

A fordulást követően egyik gárda sem sziporkázott, de a csehek így is szépen lassan növelték előnyüket, ami a 24. perc végére 18 pontra nőtt (24-42). Madár szerezte az első kosarunkat a felvonás során, de ellenfelünk leginkább triplákkal és büntetőkkel döntő sorozatot vezetett: a 28. perc végén már 28 pont volt a különbség, eldőlt a találkozó (26-54). Rozmán Lilla két kosarával, Krasovec duplájával és Salamon Zsófia büntetőjével kozmetikáztunk az eredményen, de így is 23 pontos hátrányban voltunk 10 perccel a vége előtt (33-56).

Krasovec, Dúl Terka és Salamon révén tovább faragtunk a különbségen, 20 pontra is visszajöttünk. A csehek nagyon leálltak, mi pedig mindent megpróbáltunk: Sitku két büntetőjével, Madár ziccerével és Rakita Lili hármasával még tovább közelítettük őket (45-61) - ez volt az első bedobott triplánk a meccs során, a 19. próbálkozásra. Madár újabb kosarával elérte a 10 pontot, egyedüliként a magyar együttesből, majd dobott még egy kosarat, a végeredményt pedig Szerencsés büntetője állította be: cseh győzelem született (50-63). A mieinknek nem fért bele az 1/20-as triplamutató (Csehországnál ugyanez 5/18) és az sem, hogy a csehek jóval több büntetőt értékesítettek (9/15 - 16/22).

Magyarország U20 - Csehország U20 50-63 (17-15, 7-21, 9-20, 17-7)