U16-os fiú válogatottunk 44 ponttal verte a Cibonát

A mieink nagyon könnyed sikert arattak.

U16-os fiú válogatottunk ellenfele a horvát KK Cibona Zagreb volt az idei Szent István Kupa második játéknapjának első mérkőzésén. A mieink tegnap 7 ponttal kaptak ki a Stellazzurra Romától (81-88), míg a Cibona 73-56-os vereséget szenvedett a Real Madrid ellen.  - olvasható a hunbasket.hu-n.

Az első negyed első felében kiegyenlített játék folyt a pályán, a 6. percben 12-12-t mutatott az eredményjelző, ezt követően azonban robbantottunk. Lukácsi Gábor, Mezőfi Márk, Tallós Levente és Palotai Máté révén futottunk egy 11-0-t, Váróczy Gergő és Tallós kosarai után pedig 13 pontos előnyünk volt az első felvonás végén (14-27). Tallós nagyon elemében volt, az első negyed elején villogó Teszárik Márton is hozzászólt a tánchoz, Bartos Gergely hármasával pedig 24 pontos előnyben voltunk a második játékrész felénél (19-43). A horvátok egy 6-0-s rohammal rendezték a soraikat, de félidőben így is kerek 20 pont volt a két gárda közötti távolság (30-50).

A fordulást követően Teszárik lendületben maradt, de minden pályára lépő hozzá tudott tenni a meccshez. Flasár Zalán is több kosárral jelentkezett, Palotai újabb pontokat tett hozzá, a játékrészt pedig Nyikos Balázs triplája és Puskás Kadosa Kán két jó büntetője zárta magyar részről, 32 pontra nőtt az előnyünk (47-79). Az utolsó 10 percben már csak a különbség volt a kérdés, és a magyar csapat még egy lapáttal rá tudott tenni az eddigiekre. Minden pályára lépő kosarat szerzett, Hanzély Viktor és Demeter Levente is betaláltak - a végjátékban utóbbi, valamint Bartos és Nyikos szerezték pontjainkat. Faragó Péter együttese végül nagyon sima, 98-54-es sikert aratott.

KK Cibona Zagreb (horvát) - magyar U16-os fiú válogatott 54-98 (14-27, 16-23, 17-29, 7-19)