U20: A Honvéd, az NKA és a DEAC továbbra is veretlen

A Falco megszerezte első sikerét.

A Hunbasket összefoglalója:

Hat mérkőzéssel folytatódott a múlt héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportja, és a három, eddig veretlen gárda, a Honvéd, az NKA és a DEAC továbbra is veretlen - igaz, a végeredmények ellenére egyik együttesnek sem volt könnyű dolga a hétvégén. Lássuk, mi történt a múlt heti hat összecsapás során!

3. forduló

Szolnoki Olajbányász U20 (1-2) - DEAC KA U20 (3-0) 57-69 (15-17, 14-12, 14-22, 14-18)

Az első félidő után még egált mutatott az eredményjelző (29-29). A hajdúságiak Várszegi Ádám (20 pont, 6 pattanó, 5 szerzett labda) vezetésével a harmadik negyedben léptek meg ellenfelüktől, és nem is engedték már ki a vezetést a kezükből. A Szolnok legjobbja Horváth Ákos volt (15 pont, 6 pattanó).

NKA Universitas Pécs U20 (3-0) - Atomerőmű SE U20 (1-2) 87-81 (19-27, 21-15, 24-20, 23-19)

Pécsett a félidőben 2 ponttal még az Imre Milán (22 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) vezette Atomerőmű állt jobban. A leginkább a Mezőfi Márk (22 pont, 7 pattanó), Bor Gábor (13 pont, 10 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Kelemen Benjámin (15 pont, 9 pattanó) és Merkl Barna Márton (14 pont, 5 pattanó) jó játékára építő hazaiak aztán a második félidőben átvették a vezetést, és bár nem tudták lezárni hamar a meccs érdemi részét, a végjátékban nem forgott veszélyben a győzelmük.

Budapesti Honvéd SE U20 (3-0) - Szedeák U20 (1-2) 97-68 (18-24, 22-19, 33-6, 24-19)

Az első 20 percet követően itt sem a veretlen állt jobban, a Cohill Eric (22 pont, 10 pattanó, 4 eladott labda) húzta Szedeák 3 ponttal vezetett a nagyszünetben. A Honvéd aztán a harmadik negyedben megmutatta, miért számít bajnokesélyesnek, és a Dócs Benedek András (15 pont, 11 pattanó) fémjelezte, de nagyon sok hasznos teljesítményre alapozó fővárosi együttes el is döntötte ekkor a mérkőzés sorsát.

Egis Körmend U20 (2-1) - Sopron KC U20 (1-2) 79-76 (19-18, 23-14, 13-20, 24-24)

A félidőben 10 pont volt a Schmera Gergely (33 pont, 15 pattanó, 45 VAL) és Herczeg Kristóf (24 pont, 5 pattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda) vezette Körmend előnye. A Sopron KC a Keller Bendegúz (18 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda), Tallós Levente (11 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz), Palotai Máté (16 pont, 5 eladott labda) trió vezetésével visszakapaszkodott a meccsbe, a 39. percben pedig a vezetést is átvette 73-72-nél. Itt azonban hét körmendi pont érkezett, így Palotai három büntetőjével is a Körmend győzött.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (1-2) - Kometa Kaposvári KK U20 (0-3) 73-67 (13-13, 21-24, 20-12, 19-18)

Két, eddig nyeretlen együttes összecsapásán 20 perc után a Kaposvár vezetett, melynek legjobbjai Szőke Bálint (23 pont, 14 pattanó, 5 gólpassz, 3 blokk) és Halmai Dániel (9 pont, 9 pattanó, 7 gólpassz) voltak. A fordulás után fordított a Takács Zsolt (21 pont, 16 pattanó, 4 szerzett labda, 44 VAL), Hansen Daniel (18 pont, 7 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), valamint Németh Bálint Péter (19 pont) fémjelezte Falco, és bár a vendégek a negyedik negyedben egyszer még feljöttek 1 pontra, a záró szakaszban végig a szombathelyieknél volt az előny.

Alba Fehérvár U20 (1-2) - MVM-OSE Lions U20 (2-1) 66-79 (18-27, 14-15, 22-11, 12-26)

A félidőben még 10 pontos hátrányban, három negyedet követően viszont már 1 pontos előnyben volt a Kertész Dávid (18 pont, 11 pattanó), Párkányi Máté (12 pont, 8 pattanó) és Simon Dávid (15 pont, 8 pattanó) húzta székesfehérvári gárda. Volt azonban még egy fordulat a meccsben: az oroszlányiak Árva-File Balázs (21 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz) és Kristyák Viktor (11 pont, 5 pattanó, 6 szerzett labda) vezetésével, de mellettük is több hasznos egyéni teljesítményre alapozva váltani tudtak a negyedik negyedre, és végül 13 ponttal nyertek.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu; ratgeberakademia.hu