A franciák ellen biztatóan játszottak az U16-os lányok

U16-os lány válogatottunk a nizzai emléktorna második játéknapján a franciák ellen biztató játékot nyújtottak - 54-44-re kaptak ki végül a házigazdától.

A wbasket.hu beszámolója:

"Az első negyedben nem alakult ki nagy különbség a két együttes között. Végül 10 perc után 17-17 állt az eredményjelzőn. A második etap elején 17-15-ös vezetésünk után a hazaiaknak volt egy 11-0-s sorozatuk, de 26-17 után erre 7-0-val válaszolt a magyar válogatott és innentől ismét fej-fej mellett haladt a két együttes. A szünetben 29-26-os hazai előnyt regisztrálhattunk.

A harmadik negyedben 33-29-es francia vezetés után 7-1-s sorozattal zárta le a magyar válogatott a játékrészt. Ennek megfelelően 36-34-es vezetésünkről érkezett el az utolsó 10 perc. Figyelmezett védekezéssel a magyar csapat egészen az utolsó percekig szorossá tette a mérkőzést. A hajrában egy-egy extra pont, köztük egy tripla is utat talált a gyűrűbe hazai oldalról, így éppen a lefújás pillanatára alakult ki a legnagyobb különbség.

Összességében minden dicséretet megérdemel a magyar csapat, várakozást felülmúló helytállást hozott a házigazda elleni összecsapás. A tornát a szintén két vereséggel rendelkező Csehország ellen zárják a mieink vasárnap 18 órától.

„A tegnapi védekezésünk hibáit kijavítva a mai mérkőzésen győzelmi esélyeink voltak, azonban a francia csapat egyik erőssége extra távoli dobásaival eldöntötte a mérkőzést. A továbbiakban a mai védekezésünkre építhetünk. Gratulálok lányainknak a mai teljesítményükhöz.” – értékelte az összecsapást Mészárosné Kovács Andrea vezetőedző.