Az U16-os lányok 13 ponttal kaptak ki a spanyoloktól

Az U16-os A-divíziós Eb-n lány válogatottunk az éremesélyes spanyolokkal kezdett - 13 ponttal, 59-46 arányban bizonyultak jobbnak a hispánok.

U16-os A-díviziós Európa-bajnokság, A-csoport, 1. forduló
Spanyolország - Magyarország 59-46 (17-10, 19-12, 13-12, 10-16)

Magyarország: Angyal 12/3, Dúl -, Farkas 5, Wentzel 2, Horváth 6.
Csere: Fülöp 7, Varga 2, Tóth O. 1, Tóth F. -, Mányoky 11/3, Kovács - Balogh -.

A spanyolok legjobb dobói: Piera 11/3, Wone 11, Lacorzana 10/3.

A meccs teljes statisztikája

A spanyolok jobban kezdtek, de eleinte Horváth Fruzsina révén tartottuk jól magunkat, 11-4 után pedig Fülöp Kata és Angyal Barbara találtak be a negyed felénél, így mindössze 3 pont volt a különbség 5 perc játék után (11-8). A gondok itt kezdődtek, Wentzel Nóra ugyanis a negyed végét jelző dudaszó pillanatában talált a gyűrűbe, a közte lévő 5 percben nem esett magyar kosár, így a hispánok 17-10-re elhúztak. A második felvonásban Mányoky Réka kosaraival négy pontra is feljöttünk (20-16), a játékrész második öt percében viszont visszaütött a sok beütött fault. Ellenfelünk sokszor volt eredményes büntetőből, illetve kezdték kihasználni, hogy az első félidőben majdnem kétszer annyi lepattanójuk volt, a mi palánkunk alatt pedig gyakorlatilag ugyanannyi támadópattanót szedtek, mint amennyi védőt nekünk sikerült - Mészárosné Kovács Andrea az Eb előtt említette is a magassági hátrányt, sajnos ez meglátszódott. A második negyed utolsó három percét 13-4-re nyerték a spanyolok, így 36-22-re vezettek a nagyszünetben.

A fordulást követően Angyal Barbara indult be leginkább a mieinktől, ő dobta a magyar csapat első tripláját a meccsen, de a spanyolok nem akarták, hogy megint szoros legyen a találkozó, Aixa Wone vezetésével álltak a rohamokat, sőt, tovább növelték az előnyüket a 27. percre (47-30). Az utolsó 4 perc nem sikerült túl pontgazdagra, Mányoky és Horváth büntetőivel valamennyivel közelebb kerültünk, de 15 pont volt így is a differencia a két fél között (49-34). A negyedik negyedben Mányoky triplájával és Farkas Laura három büntetőjével sikerült visszajönni 11 pontra 5 és fél perccel a vége előtt (51-40). Angyal révén 10 ponton belülre is benéztünk még egyszer, viszont erre gyors 8 ponttal válaszoltak a spanyolok Ainhoa Lacorzana révén, így két és fél perccel a vége előtt eldőlt a találkozó (59-42). Az összecsapás utolsó pontjait Fülöp Kata (3) és Tóth Orsolya (1) szerezte, így végül 13 ponttal, 59-46-ra kaptunk ki Spanyolországtól a nyitányon.