Kikaptak Finnországtól az U20-as fiúk

A második félidőben már komoly hátrányban volt a magyar válogatott, a 11. hely lehet a maximum a B-divíziós Eb-n.

U20-as Európa-bajnokság, B-divízió, 9-12. helyért

Magyarország - Finnország 78-56 (21-18, 23-18, 24-7, 10-13)

Magyarország: Kerpel-Fronius 11/6, Kucsora 20/3, Németh 1, Demeter 1, Fülöp 3
cserék: Pápai 6, Buzás -, Buzsáki -, Márton 1, Filipovic 2, Krnjajski 11

Az első percekben még érkeztek a magyar kosarak, de már az első negyed közepétől átvette a vezetést Finnország - 11-11 után végig az északiak jártak előrébb, igaz, látótávolságon belül maradtak a mieink. A finnek remekül dobtak, megvolt a tűzerejük kintről is, ezzel pedig most nem nagyon tudták tartani a lépést Kerpel-Froniusék, a második játékrész felénél elkerülte a különbség a tíz pontot - ugyan egy-egy dobással sikerült közelebb zárkóznia a magyar csapatnak, de egyértelmű fölényben volt Finnország. Ez nem is változott már a nagyszünetig, hiába parádézott támadásban Kucsora, a finn dobógépek is hozták magukat, a magyar hátvéd triplája ellenére is 44-36 állt az eredményjelzőn két negyedet követően.

A fordulás után ismét bekezdtek a finnek, rögtön produkáltak egy 10-0-s rohamot, amellyel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés, másfél negyede maradt arra a magyar csapatnak, hogy alapjaiban változtasson a találkozó képén és ledolgozza 18 pontos hátrányát. Ez viszont már nem sikerült, sőt, tovább nyílt az olló, még a harmadik negyedben átlépte a különbség a húsz egységet, innentől pedig nem nagyon volt miről beszélni. A vége 22 pontos vereség lett, amellyel eldőlt, hogy holnap a 11-12. helyért szállhat harcba válogatottunk.

fotó, slide: FIBA.com