Kilencedik helyen végeztek a lányok az U19-es vb-n

U19-es lány válogatottunk zsinórban harmadik győzelmét aratta ma, Lettországot 75-61-re verte Balogh Judit együttese, ezzel megszerezte a 9. helyet a korosztályos világbajnokságon.

Női U19-es világbajnokság, Udine, 9. helyért
Magyarország - Lettország 75-61 (16-24, 18-14, 27-11, 14-12)

Magyarország: Lelik 2, Gereben 8, Pusztai 6/3, Török 13, Juhász 14.
Csere: Czukor 2, Kányási 14, Boros -, Varga -, Karagits -, Dúl -, Mérész 16.

A lettek legjobb dobói: Hudjakova 17/3, Strautmane 14/6, Rozentale 12/3.

A meccs teljes statisztikája!

Az első negyed kifejezetten rosszul indult a mieink számára, hiszen 0-5 után ugyan egyenlítettünk, de megint megléptek a lettek, a 8. perc végén már 12 pont volt az előnyük (10-22), így a 8 pontos hátrány nem tűnt olyan nagynak 10 perc játék után. A második felvonásban már csavartunk egyet a fordulatszámon, méghozzá leginkább védekezésben. Előbb főleg Kányási Veronika vezetésével közelítettük meg ellenfelünket, de a 17. percben így is Lettország állt jobban 9 ponttal (26-35). Kányási, Juhász Dorka és Török Ágnes pontjaival azonban már csak 4-gyel voltunk lemaradva a nagyszünetben, a fordulás után pedig jött tőlünk a henger. Török büntetőjével előbb egyenlítettünk a 25. percben (44-44), majd Pusztai Petra duplájával már nálunk volt az előny. Juhász és Mérész kosaraival állva hagytuk a letteket, 12 pontot vertünk rájuk bő négy és fél perc alatt, ennyi volt az előnyünk a záró 10 perc előtt (61-49). Az utolsó felvonás már örömjátékot hozott, 22 ponttal is megléptek a mieink (75-53), és bár a végére kiengedtünk, így is nagyon simán, 75-61-re győztünk, ezzel megszereztük a 9. helyen a világbajnokságon.