Legyőztük a szerbeket, negyeddöntőben az U20-as lányok

Bár a 10-0-s kezdés ellenére az első félidőben szoros csata alakult ki a mieink és a szerbek között, a második félidő elején végleg ellépett ellenfelétől a magyar női U20-as válogatott a korosztályos, A-divíziós Európa-bajnokságon, 86-72-re győzött, így bejutott a kontinenstorna negyeddöntőjébe.

A-divíziós, U20-as női Európa-bajnokság, Matosinhos, Nyolcaddöntő
Magyarország - Szerbia 86-72 (16-10, 16-21, 23-15, 31-26)

Magyarország: Studer 24/12, Aho 12/6, Dubei 12/6, Török 8, Kuttor 18/3.
Csere: Weninger 8/3, Kiss 2, Markó -, Bach 2.

A szerbek legjobb dobói: Nogic 21, Bogicevic 20/3, Katanic 11/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Egészen kiválóan kezdődött a mérkőzés számunkra, az eddig mindenki ellen jól nyitó szerbeket a 3 perc alatt 8 pontot szóró Studer Ágnes vezetésével leléptük az első percekben (10-0), ezt követően azonban nagyon megállt a támadójátékunk az első negyedben. Kuttor Enikő és Dubei Debóra révén szereztünk pontokat, de az egyébként szintén pontatlanul játszó szerbek 6 pontra csökkentették hátrányukat a nyitó felvonás végére (16-10). A második játékrészben próbáltuk tartani fórunkat, de az egyre jobban belelendülő szerb válogatott Nogic és Bogicevic révén egyetlen pontra zárkózott a 15. perc kezdetére (21-20). Studer és Török Ágnes révén megléptünk egy kicsit, de Zec és Nogic három gyors kosara után a 17. percben a szerbek először vezettek a találkozó során (25-26). Nogicot nem nagyon tudtuk ekkor tartani, de Aho Nina, Dubei és Török révén azért így is előnnyel vonulhattunk a nagyszünetre, még ha minimálissal is (32-31).

A fordulást követően megismétlődött az első negyed forgatókönyve - a bő négy perc alatt 7 pontot szerző Kuttor vezetésével 9-0-val nyitottuk a szakaszt (41-31), és a szerbek a 26. percben találtak be először a kosarunkba a második félidő során. Bogicevic és Nogic próbálkoztak most is csapatuk talpra állításával, de ezúttal Aho, Studer és Weninger Virág is triplákkal (utóbbi 3+1-es akcióval) válaszoltak, így Nogic parádés sorozata ellenére is maradt előnyünk, pontosan 9 pont az utolsó negyed előtt (55-46). A negyedik negyed aztán nem hozott újabb szerb feltámadást, Bogicevic minden próbálkozása ellenére is könnyű szerrrel lépett el Cziczás László együttese ellenfelétől, a 34. perc közepén már 19 pont volt a differencia a javunkra (70-51). A szerbek nem adták azért fel, többször is visszajöttek innen 8 pontra Nogic és Bogicevic kosaraival, de ennél közelebb már nem kerültek. Végül 86-72-re győzött a magyar együttes, így bejutott a negyeddöntőbe.

A mérkőzés legjobb magyar játékosa ezúttal Studer Ágnes (24 pont, 8 gólpassz, 6 pattanó) volt, aki ponterősen, emellett hatékonyan és sokoldalúan is kosarazott. Mellette nagyon kellett Kuttor Enikő (18 pont, 5 pattanó) jó produkciója is, ráadásul neki köszönhetően ugrott meg a magyar csapat a második félidő elején. Dubei Debóra (12 pont, 4 pattanó, 5 szerzett labda), Weninger Virág (8 pont, 3 pattanó) és Török Ágnes (8 pont, 6 pattanó, 3 blokk) is megtették a magukét, de gyengébb dobóteljesítménye ellenére Aho Nina (12 pont, 2/8 tripla, 8 gólpassz, 3 szerzett labda) is hasznosan kosarazott ezúttal is.

A legjobb nyolc között a Litvániát simán legyőző Spanyolország lesz az ellenfelünk.