U18 Eb: Az 50 megvolt, de a 100 nem

Golomán György megszerezte ötvenedik lepattanóját is a kontinensviadalon, de a századik pontját nem (99-nél megállt). Persze ez mellékes, de az biztos, hogy egy-két pont hiányzott ahhoz, hogy bravúrt elérve legyűrjük a németeket. U18-as fiaink ugyanis nagy csatában maradtak alul Németországgal szemben, így még nem tudjuk most sem, hogy a 9-12. vagy a 13-16. helyekért folytatjuk. Tudtuk, ha nyerünk a németek ellen, mindegy mit játszik Finnország és Norvégia a csoport másik meccsén, mi a 9-12. helyért folytathatjuk az Eb-t. Ám ha nem, akkor remélnünk kell, hogy az utánunk következő derbin a norvégok nyernek.

A mieinknél eleinte Benke vitte előre a csapatot, majd Golomán a maga szokásosan eredményes produkciójával szintén húzóemberré vált, akárcsak Velkey. Bár az első negyedben nagyon szépen megleptük a németeket, s vezettünk sokáig, utána fokozatosan jött fel ellenfelünk, és a véghajrá már fej-fej mellett zajlott. A negyedik negyedben jobban indult meg a német válogatott, de visszavettük a vezetést, aztán ez ment a lefújásig. Ekkor Benke Szilárd tartotta versenyben leginkább a magyar együttest, de 69-66 után Ferner triplája nagyon rosszkor jött (72-66).

Ám nem adták fel a mieink, de a végén nem nagyon tudtuk kihasználni, hogy bő egy perccel a lefújás előtt megkapta 5. csapathibáját Németország, s így minden faultjuk után büntetőzhettünk volna. 73-70-re így is felzárkóztunk, de Bán közelije nem ment be, majd bár Golomán támadólepattanót szedett, ami után faultolták, ő azonban kihagyta mindkét büntetőt. Ekkor már csak 3 másodperc volt hátra, odaütöttünk, a németek egy büntetőt bedobtak, mienk lett a lepattanó, Velkey még eldobta a labdát, de ha bemegy akkor is kevés lett volna, viszont ki is maradt. Nagyot küzdöttek a srácok a nemrég még "A" divíziós németek ellen, de a végjáték most nem a mienk volt.

A magassági fölényben lévő németek ellen nagy eredmény, hogy a lepattanóharcban eleinte partiban voltunk, de a második félidőben ez sajnos változott, s egyre többet jutott német kezekbe a lecsorgó labda.