U18 Eb: Bravúrgyőzelemre ítélve

A magyar U18-as fiú válogatott utolsó csoportmeccsét játssza ma 21 órakor a finnek ellen. Mivel eddig 1 siker és 2 vereség a mérlegünk, az egyébként egyelőre eggyel kevesebb mérkőzésnél járó északiak ellen (1 siker, 1 vereség az ő mutatójuk) mindenképpen nyerni kéne, hiszen akkor lehetne bízni abban, hogy az ötcsapatos csoportunkban végül legalább két vetélytársat megelőzünk, és a középszakaszban a 9-16. helyekért harcolhatunk tovább. Ennél édesebb álmaink nem igen lehetnek pillanatnyilag - ám ez is veszélyben lehet, mivel Finnország alakulata egyáltalán nem gyenge, sőt, papíron tán erősebb is nálunk.

Aki követné az eseményeket, IDE KATTINTVA megteheti online statisztika formájában.

Ha netán kikapnának a mieink, akkor is még játszanak, ám az esetben csak a 17-22. helyekért.

Mindent bele, fiúk, hajrá magyar U18!

Zsoldos András vezetőedző előző napi összefoglalója (a meccs tudósítása pedig IDE kattintva): - "Szombat délben a csoport és a végső győzelemre is esélyes lengyel válogatottal játszottunk. A mérkőzés célja számunkra, az előző napi győzelem után, ami sokat kivett kulcsjátékosainkból az volt, hogy mindenkinek játéklehetőséget adjunk és próbáljunk néhány dolgot jobban csinálni, amivel problémánk volt az utóbbi időben, például lepattanózásban.

Stabilan kezdtük az első negyedet védekezésben, nem kaptunk sok pontot, de a saját dobásaink sem ültek. Az utolsó percben elkövetett hibák miatt alakult ki a 7 pontos hátrány.

A második negyedben feljavultunk támadásban, volt néhány szerzett labdánk, indítás kosarunk, de védekezésben könnyen beengedtük a lengyel hátvédeket ziccerbe, ezért sok pontot is kaptunk, félidőben15 ponttal vezettek a lengyelek.

A harmadik negyed elején kimondottan szépen támadtunk, jól hoztuk helyzetbe Golománt, aki ügyesen megverte 1-1-ben az emberét. Ebben a szakaszban sikerült 10 pontra fel is zárkóznunk. Néhány eladott labda és védőhiba után azonban visszaállt a korábbi különbség.

A záró negyed elején sem csökkent a hátrány, eldőlt, hogy nincs reális győzelmi esélyünk, az eddig kevesebbet játszók kaptak lehetőséget. Az utolsó 5 perc az időkérések ellenére is katasztrofális lett, eladott labdák, kihagyott dobások, és a legyelek 17-2 rohanással állították be a végeredményt.

A védő lepattanók megszerzésére ugyan a korábbiaknál jobban koncentráltunk, de 1-1 védekezésben, főleg mezőnyben gyengék voltunk. Elöl közelről és távolról is kimondottan rosszul dobtunk, amit megtetéztünk 26 eladott labdával, amit a végeredmény hűen tükröz.

Este a házigazdák meglepetésre kikaptak az addig nyeretlen dánoktól.  Ez azt jelenti, hogy az utolsó, finnek elleni csoportmeccsünket meg kell nyernünk ahhoz, hogy elkerüljük az alsóházat, és jó helyről kezdhessük a folytatást."

A meccs statisztikáját közvetlenül ezen a linken éritek el!
(csak a meccs előtt kezd majd el működni)

Fotó: marcaliportal.hu