U19-es férfi vb: Nagy küzdelemben maradtunk alul Kínával szemben

A 9-16. helyekért Kína ellen lépett ma pályára U19-es férfi válogatottunk a debreceni korosztályos világbajnokságon.

A Hunbasket összefoglalója:

Mi Japántól kaptunk ki a szerdai nyolcaddöntők során, mai ellenfelünk pedig a 29. percben 59-58-ra még vezetett az USA ellen, végül 92-69-es vereséget szenvedett az amerikaiaktól,

Jobban kezdtek a kínaiak, akik Yang tempója, H. Wang ziccere és Zhang triplája révén gyorsan megléptek tőlünk (7-0). Mielőtt még felsejlett volna a japánok elleni 15-2-es negyedkezdés, Cseh Botond egy 2+1-es akcióval megszerezte első pontjainkat az 5. perc közepén, Csuti Kornél pedig egy szép tempóval jelentkezett egy perccel később, egy kínai büntető után (8-5). Ságodi Róbert ziccerére két kínai büntető érkezett, Csuti és Tóth Patrik pedig egyszer-egyszer voltak eredményes a vonalról, erre viszont Xie, Zhao és H. Wang révén három duplával is válaszolt ellenfelünk Yang büntetője mellett, így megint visszafogottabb támadójáték mellett 8 pontos hátrányban voltunk 10 perc játék után (17-9).

A második felvonásban teljesen másik arcukat mutatták a mieink. Csendes Péter triplával, majd egy szép tempóval nyitotta a felvonást, Csuti hármasával pedig már a 12. perc végére megvolt az egyenlítés (17-17). H. Wang révén reagált Kína, de Meszlényi Róbert előbb egy büntetőt rakott a helyére, majd a 15. perc közepén az ő ziccerével a vezetést is átvettük, először a mérkőzés folyamán (19-20). Sun ziccer, Meszlényi két büntető, Li zsákolás volt ezt követően a sorrend, fej-fej mellett haladtak a csapatok a félidő hátralévő részében (23-22). Li triplájával megint megpróbáltak meglépni az ázsiaiak, az ő büntetőjével lett megint közte 5 a 18. perc elején (27-22). Hajdu Péter azonban két triplával fogta közre Csuti egy büntetőjét, ezzel a 7-0-lal megint nálunk volt az előny. Wang duplájára Csátaljay Péter felelt kétszer a vonalról, majd Zhao két büntetőjét Hajdu ziccere követte, ezzel vezettünk a nagyszünetben (31-33).

A fordulást követően megint Kína játszott jobban. Csendes és Csuti kosaraira is volt válasza ellenfelünknek, H. Wang egyenlített, Zhao egy triplával pedig visszavette a vezetést hazájának a 24. percben (40-37). Meszlényi ziccere volt az egyetlen kosarunk ezekben a percekben, míg Kína néhány büntető után Zhao révén megint betalált kintről, időt kért Váradi Kornél a 27. perc kezdetén (46-39). Csátaljay tempójára Wan rádobott egy hármast, majd Wang ziccerezett, először lett meg a közte 10 (51-41). Hajdu és Csuti kosaraira mindkétszer Yang válaszolt, a ZTE centere azonban egy triplát is a helyére rakott, ezzel visszajöttünk 7 pontra 10 perccel a vége előtt (55-48).

Lendületben is maradtunk: Csendes duplája után Csuti megint beszórt egy triplát (55-53), igaz, utóbbira Wan azonnal válaszolni tudott. Csendes két pontjával még tartottuk magunkat lőtávolon belül, de ezt követően megálltunk támadásban, Zhao sokadik hármasa után pedig újfent magához kellett rendelnie övéit Váradi mesternek (64-55). Ságodi szerzett labdát, majd ebből sima ziccert, de Yang révén felelt Kína, aztán a kínai center és Cseh voltak egy-egy alkalommal eredményesek a büntetővonalról, miközben az utolsó 4 percbe léptünk (67-58). Hajdu újabb hármasa után időt kért a kínai szövetségi kapitány, de Yanggal és Zhaóval továbbra sem nagyon tudtunk mit kezdeni, az ő kosaraikkal beállt a 10 pontos differencia a 28. percben (71-61). Ez a távolság nem is nagyon változott már a hátralévő időben: Csendes és Hajdu szereztek még összesen 5 pontot a magyar csapat részére, de Kína 76-66 arányban legyőzte a mieinket.

A magyar csapat holnap a Madagaszkár-Korea találkozó vesztesével játszik majd a 13-16. helyekért.

Kína - Magyarország 76-66 (17-9, 14-24, 24-15, 21-18)