Universiade: A fiúk a 18. helyen végeztek

Az Universiade kosártornájának zárónapján férfi válogatottunk hiába dolgozta le első negyedben összeszedett 15 pontos hátrányát és hiába fordított, végül kikapott az oroszoktól, így a 18. helyen zárta tornát Berényi Sándor csapata.

29. nyári Universiade, férfiak, 17-18. hely
Magyarország - Oroszország 67-74 (9-24, 21-18, 27-14, 10-18)

Magyarország: Wirth 3/3, Polyák 3/3, Vágvölgyi 11/3, Kovács 11, Kővágó-Laska 4.
Csere: Tóth -, Bus 13/6, Keller 8, Peringer 9, Garamvölgyi 5, Kósa -.

Az oroszok legjobb dobói: Mitusov 21/9, Kurbatov 12, Arhipov 12.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Gyengén kezdtük a találkozót, Mitusov és Kurbatov vezetésével 13-3-mal nyitott ellenfelünk kevesebb mint 3 perc alatt. Peringer Balázs két kosarával kaptunk kicsit lábra, de a negyed hátralévő része is az oroszoké volt, akik 15 ponttal vezettek 10 perc játék után (9-24). A második negyed első felében Vágvölgyi Ákos egymaga 9 pontot szerzett, az ő vezetésével visszajöttünk 3 pontra a 15. perc végére (22-25), de az oroszok nagyon lábra kaptak a félidő utolsó öt percére, Mitusov még a félidő végét jelző dudaszóra is dobott egy hármast, így 12 pontra visszatornázták a differenciát (30-42).

A fordulás után Bus Iván, Kovács Ádám és Polyák László kosaraival gyorsan megfeleztük a távolságot (38-44), de sokáig 6-10 pont között mozgott innentől kezdve a differencia. A fordulat a negyed utolsó két percében következett be 47-56 után, amikor Peringer, Keller Iván, Bus és Garamvölgyi pontjaival csináltunk egy 10-0-s futást, így az utolsó játékrészre már mi fordultunk előnnyel (57-56). Itt Bus és Garamvölgyi révén még 6 pontra is megléptünk (62-56), viszont a meccs utolsó öt és fél perce Arhipovról és az oroszokról szólt - 66-61 után egy 13-1-es szakasszal zárták le a mérkőzést, amelyet így 74-67 arányban nyertek meg. A mieink így az Universiade 18. helyén végeztek.