Universiade: A lányok újra győztek

A 29. nyári Universiade mai játéknapján női válogatottunk harmadik győzelmét is megszerezte, ezúttal az argentinokat múltuk felül, így holnap a 9. helyért játszhat a magyar csapat.

29. nyári Universiade, nők, 9-12. helyért
Magyarország - Argentína 68-54 (16-8, 14-10, 16-12, 22-24)

Magyarország: Szücs 6, Raus -, Szabó 13, Barnai 7, Kaposi 21/6.
Csere: Miháczi 7/3, Karlócai -, Pap 11, Vukov 3/3

Az argentinok legjobb dobói: Ale 12, Mungo 10/6, Leiva 10.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Nagyon kevés kosárral indult a találkozó, az első pontokat a 4. perc elején írhatták fel a statisztikusok, és 0-4-gyel kezdtünk, de ezt követően csapatmunkával csináltunk egy 16-2-es szakaszt, és az első 10 perc után 8 ponttal álltunk jobban (16-8). A második felvonásban próbált ragadni Argentína, de a félidő második fele egyértelműen a mieinké volt - Szabó Fanni, Szücs Réka és Pap Regina kosaraival 15 pontos fórra tettünk szert, és 12-vel vezettünk a félidőben (30-18).

A fordulás után sem csökkent előnyünk, Kaposi Pálma révén 17 ponttal is vezettünk - a negyed végén megint ő került főszerepbe, és 16 ponttal álltunk jobban 10 perccel a vége előtt, magabiztosan vezettünk (46-30). Az utolsó játékrész elején semmi gondunk nem volt, de 52-35 után futott egy 10-1-et a dél-amerikai alakulat, két és fél perccel a vége előtt pedig 7 pont volt az előnyünk (59-52). Mielőtt azonban még túl közel került volna ellenfelünk, Kaposi vezetésével jól zártuk a meccet, 68-54-re, lényegében végig vezetve győztünk, így holnap a portugálok ellen játszhatunk a 9. helyért.