Veretlenül jutottak a legjobb nyolc közé az U16-os lányok

Negyedszer is könnyed győzelmet aratott a magyar válogatott, ezúttal Fehéroroszország hajtott fejet.

U16-os női Európa-bajnokság, A-divízió, nyolcaddöntő

Magyarország - Fehéroroszország 64-41 (15-6, 22-8, 14-17, 13-10)

Magyarország: Angyal 5/3, Wentzel 6, Dombai 4, Varga 6, Budácsik 4
cserék: Mányoky 4, Vári 8, Madár 11, Boros 7/3, Vincze 6, Szirony 3/3

Gyakorlatilag egy percig sem forgott veszélyben a mieink győzelme ezen a találkozón, a veretlenül csoportgyőztes magyar válogatott mindenben ellenfele fölé nőtt. Ugyan az első öt percben nem találták még a ritmust Angyalék, de 4-4 után állva hagyták a fehéroroszokat, Boros triplája után 15-6-ról indult a második negyed, itt pedig már nem volt pardon: a különbség hamar elkerülte a tíz egységet és nem is tért már vissza ez alá. Ezt a tíz percet 22-8-ra nyerte válogatottunk, amely amellett, hogy közel 50%-kal célzott mezőnyből, teljesen elszívta a levegőt ellenfele elől - Fehéroroszország csak 15,6%-kal (!) értékesítette mezőnykísérleteit és kapott négy blokkot is. Mindennek eredménye magabiztos, 23 pontos magyar vezetés volt a nagyszünetben.

A második félidőben nem történt fordulat, kényelmesen tartotta csapatunk a húsz-huszonöt pont körüli előnyét és végül különösebb megerőltetés nélkül hozta az összecsapást - a harmadik negyedet ugyan megnyerte Fehéroroszország, de ez érdemben nem számított. Az együttes így továbbjutott a legjobb nyolc közé, méghozzá veretlenül!

fotó, slide: FIBA.com