A forduló válogatottja - alapszakasz - 16. forduló

Tegnap véget ért a magyar férfi A csoport alapszakaszának 16. köre - lássuk a forduló válogatottját a zalaegerszegi MVP-vel.

A korábbi forduló válogattak: 1. forduló3. forduló5 forduló6. forduló8. forduló9. forduló7. forduló4. forduló12. forduló10. forduló2. forduló11. forduló13. forduló14. forduló, 15. forduló

Irányító
Morris Curry - Naturtex-SZTE-Szedeák (1)

Curry nagy győzelmet aratott a Szedeákkal Kecskeméten, és a végjátékban történő fordításban is főszerepet vállalt. Az amerikai neve mellé 37 perc alatt 28 pont (2/4 dupla, 7/10 tripla, 3/3 büntető), 12 gólpassz, 2 pattanó, 1 szerzett és 3 eladott labda, illetve 4 kiharcolt fault, összesen 39 VAL került - egyetlen 1-gyel maradt el a heti legjobbtól.

Dobóhátvéd
Reggie Johnson - Zalakerámia ZTE KK (2)

A ZTE pontzáporos összecsapáson nyert Oroszlányban, ebben pedig Johnson oroszlánrészt vállalt 36 perc alatt szerzett 27 pontjával (7/11 dupla, 3/4 tripla, 4/4 büntető), 5-5 pattanójával, gólpasszával és szerzett labdájával, 4 eladott labdájával, valamint 7 kiharcolt személyi hibájával, összesen 40 VAL-jával. Ez volt a kör legjobb egyéni teljesítménye, a zalaegerszegi együttes is győzött, nem is mindennapi teljesítménnyel, így ő lett a forduló MVP-je.

Kiscsatár
Chris Smith - Pécsi VSK-VEOLIA (3)

A Pécs egy rendkívül szoros mérkőzésen kapott ki Székesfehérváron, de ez legkevésbé Smith-en múlott, aki 32 perc alatt 22 ponttal (7/8 dupla, 1/5 tripla, 5/6 büntető), 6 pattanóval, 4 gólpasszal, illetve 6 kiharcolt faulttal, összesen 32 VAL-lal segítette csapatát - ezúttal hiába.

Erőcsatár
Lóránt Péter - Atomerőmű SE (4)

Az ASE sokáig szoros meccset játszott Jászberényben, de végül diadalmaskodott, amiben Lóránt Péternek is nagy szerepe volt 29 perc alatt hozott 15 pontos (5/7 dupla, 0/1 tripla, 5/6 büntető), 12 pattanós, 2 gólpasszos, 4 kiharcolt személyi hibás, összesen 29 VAL-t érő teljesítményével.

Center
Tóth Ádám - DEAC (2)

A DEAC hatalmas leolvadást mutatott be a Sopron elleni harmadik negyedben. Utána mindent megtettek a hajdúságiak, hogy visszajöjjenek a meccsbe, de még Tóth Ádám 32 perc alatt jegyzett 23 pontja (8/9 dupla, 1/2 tripla, 4/7 büntető), 9 pattanója, 1 blokkja, 1 szerzett és 3 eladott labdája, valamint 6 kiharcolt faultja is kevés volt ehhez - összesen 32 VAL-t jegyzett a magyar center.

Legjobb hatodik ember
Eric Washington - OSE Lions (2)

A ZTE elképesztő dobóformáját az OSE bánta, így Washington hiába hozta számszakilag a legjobb teljesítményt a cserejátékosok közül, ez csapatsikerben nem mutatkozott meg. Az amerikai kosaras 20 ponttal (3/6 dupla, 2/4 tripla, 8/8 büntető), 3 pattanóval, 7 gólpasszal, 4-4 szerzett ls eladott labdával, illetve 6 kiharcolt személyi hibával, 24 perc alatt 31 VAL-lal zárt.