A forduló válogatottja - alapszakasz, 10. forduló

Az elmúlt héten lejátszották a magyar férfi A-csoport alapszakaszának tizedik körét - a forduló válogatottját olvashatjátok.

Az eddigi fordulóválogatottak:

Alapszakasz: 2. forduló4. forduló5. forduló7. forduló8. forduló9. forduló, 6. forduló

Irányító
Govens Darrin - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (4)

Govens a forduló (és az év) meccsének egyik főszereplője volt, a Pécs-Falcón a vendég oldal vezéreként láthattuk ezúttal is. Az 50 perces mérkőzés minden másodpercét a pályán töltötte, volt 24 pontja (5/10 dupla, 1/6 tripla, 11/14 büntető), 9 pattanója, 6 gólpassza, 2 szerzett és 4 eladott labdája, valamint 2 beütött mellett 11 kiharcolt faultja, ami 32 VAL-t ért - nem mellesleg a rendes játékidő végén ő egyenlített két büntetőjével, igaz, minden igyekezete ellenére vereséget szenvedtek a szombathelyiek.

Dobóhátvéd
Andre Hollins - Egis Körmend (1)

Hollins ezúttal is kifejezetten sokoldalú teljesítményt nyújtott szép csendben, a Körmend tegnap esti, Kecskemét elleni diadala során. 15 pontja (1/4 dupla, 1/2 tripla, 10/10 büntető) mellett volt 8 lepattanója, 5 gólpassza, 1 szerzett és 2 eladott labdája, illetve 2 beütött és 9 kiharcolt személyi hibája, ami alig több mint 25 és fél perc alatt is 30 VAL-t ért kereken, ezzel volt a körmendiek legjobbja az egyéni statisztika alapján.

Kiscsatár
James Thompson - KTE-Duna Aszfalt (1)

A túloldalon Thompson vitte a prímet, aki nagyon közel volt egy borzasztóan ritkán látható tripla-duplához. A KTE legjobbja támadásban is kifejezetten jól teljesített, hiszen 25 pontot szerzett (2/8 dupla, 5/8 tripla, 6/6 büntető), és emellett sokoldalú is volt - 10 pattanó és 4 gólpassz mellett 8(!!!) szerzett labda, 2 eladott labda, valamint 5 beütött és 6 kiharcolt fault került a neve mellé. A meccs végén, az odaütögetéseknél pontozódott ki, de kevesebb mint 33 és fél perc alatt így is elért 37 VAL-ig - nagy szerepe volt abban, hogy csapata fel tudott állni 21 pontos hátrányból, igaz, fordítani nem tudtak a kecskemétiek Körmenden.

Erőcsatár
Lóránt Péter - Alba Fehérvár (1)

Lóránt a Sopron ellen egészen kiemelkedő produkciót nyújtott, elég azt megemlíteni, hogy már félidőben 18 pontos, 10 pattanós dupla-duplánál, valamint 30 VAL-nál járt. Összességében 28 ponttal (11/16 dupla, 1/2 tripla, 3/3 büntető), 14 pattanóval, 4 gólpasszal, 1-1 szerzett és eladott labdával, illetve 3 kiharcolt személyi hibával zárta az összecsapást, ami 29 és fél perc alatt 43 VAL-t jelentett számára. Mivel ez volt a forduló legjobb egyéni mutatója, csapata pedig nyert, így ő lett a forduló MVP-je.

Center
Ivica Radic - Zalakerámia ZTE KK (1)

A ZTE még szerdán győzte le a DEAC-ot, amiben nagy szerepe volt a horvát középjátékosnak, aki 30 pontot (11/13 dupla, 8/13 büntető), 10 pattanót, 1 eladott labdát, valamint 1 beütött és 8 kiharcolt faultot jegyzett. Valamivel több mint 31 perc alatt 39 VAL-t hozott ezzel a konyhára a zalai együttesnek.

Legjobb hatodik ember
Horváth Ákos - Zalakerámia ZTE KK (1)
Will Neighbour - MAFC (2)

Meghatározó volt a ZTE-nél Horváth Ákos is, aki ezúttal csereként beszállva segítette együttesét 14 ponttal (2/6 dupla, 3/3 tripla, 1/1 büntető), 7 gólpasszal, 4 pattanóval, 1-1 blokkal, szerzett és eladott labdával, illetve 1 beütött és 2 kiharcolt személyi hibával - ez 27 és fél perc alatt 23 VAL-ra volt jó. Neighbour azonban csak a beütött faultok miatt maradt el tőle 1-gyel - a MAFC magasembere 22 VAL-ig jutott 25 és fél perc alatt a Szedeák ellen, de azt is érdemes nála kiemelni, hogy a második negyed elején lényegében egymaga szakította le a szegedieket egy 9-0-s rohanással, az a szakasz pedig meghatározta onnantól kezdve az egész meccs összképét. Neighbour végül 19 ponttal (4/7 dupla, 2/4 tripla, 5/6 büntető), 6 pattanóval, 3 blokkal, 1 szerzett és 2 eladott labdával, valamint 4 beütött és 5 kiharcolt faulttal zárt.