Micsoda hosszabbításos győri siker!

A hazai pályán esélyesebbnek számító Wisla jobban kezdte a meccset, de az első negyed végére felzárkózott a Győr. A második etapban tartotta a frontot Füzy Ákos együttese, majd a harmadikban robbantott, és átvette a vezetést, sőt, már 9 ponttal is mentek Hursték. A negyedik negyed hallatlan izgalmakat hozott, a Krakkó nagyon hajrázott (53-54 1:44-gyel a lefújás előtt),  s végül egy utolsó másodperces triplával kiharcolta a hosszabbítást. Ebben azonban jobban küzdött a remek Győr, és nagy-nagy sikert elérve kicsikarta a győzelmet!

Euroliga, 2. forduló

2012. október 31. Krakkó

Wisla Can-Pack Krakow – Hat-Agro UNI Győr
62-67 (19-16, 8-12, 13-19, 18-11, hosszabbítás: 4-9)

Krakkó: Pawlak 13/3, Ouvina 2, Krezel 4, Zurowska 11, Horti 23/3. Csere: de Mondt 5/3, Stampalija 2,

Győr: Rasheed 8, Hurst 14/6, Simon Zs. 6, Nagy-Bujdosó 9, Shegog 12. Csere: Raksányi 7, Semsei, Kublina 11, Laklóth.

Kipontozódott: Zurowska, ill. Shegog

ELSŐ NEGYED

A Győr egy sikerrel a tarsolyában futott neki a meccsnek. Ugyanakkor a lengyel gárda így is nagy falatnak számított, ám nem legyőzhetetlen ellenfélnek. Jól is kezdtek a hazaiak, és például a magyar válogatott Horti Dóra kemény centerteljesítményével elszökkentek 11-6-ra, majd 17-8-ra. A győriek azonban nem adták olcsón a bőrüket, és sorozatos büntetőkkel felzárkóztak a negyed végére három pontra. Raksányi négyszer, a rutinos Kublina kétszer célzott pontosan (19-16).

MÁSODIK NEGYED

Kublina gyorsan 1 pontra faragta kezdésként a magyar hátrányt, de a hazaiak nem engedtek fordítani minket. A sok kihagyott dobást, szoros védekezést hozó negyed végén aztán Rasheed révén mégis megszerezte a Győr az előnyt (25-26), amire Nagy-Bujdosó még rápakolt egy duplát, ám Pwlak minimálisra csökkentette a Wisla hátrányát a nagyszünetre. Mindenesetre ez biztató volt, gondoltuk, akár még...

HARMADIK NEGYED

A triplavonal mögül egyik gárda sem brillírozott, de a mieink többet hibáztak. Közelről már szinte tökéletesen egál volt a helyzet (ahogy a meccs is itt körül mozgott), a lepattanókban pedig kicsivel "előzött" minket a hazai alakulat. Horti Dóra egyébként igen erős dupla-duplával zárt (23 pont, 13 lepattanó), de egyébként nem volt tarthatatlan embere a Krakkónak. A harmadik játékrész sokáig úgy pergett le, hogy fej-fej mellett loholtak a csapatok, ám a 24. percbe lépve megugrott a Győr! A szép Kublina támadólepattanót követően talált be (előtte eggyel ment a Győr), majd Hurst végre hármast dobott, amit Kublina is megtoldott egy távolival (38-47). Szuper! A legvégén még kozmetikázott picit a Wisla, de ez már egyre jobb volt...

NEGYEDIK NEGYED

Kublina és Rasheed révén már 11 ponttal is vezettek a csajok, de aztán megrázta magát a hazai gárda, és mindenféle kosárral közelítettek Pawlakék (ő éppen egy hármassal szontyolított el minket). Amikor aztán 51-54-nél a mieink nyakára hágott a Krakkó, kezdett forró lenni a helyzet. Sőt, Zurowska egy pontra hozta föl övéit, de ezután (az utolsó percen belülre kerülve lassan), ám Raksányiék még tudtak erre felelni (53-57). Aztán jött Horti, majd nálunk Raksányi, de csak egy bedobott büntetővel, s a 10. lepattanóját szedő Zurowska révén még volt pár másodperce támadásba lendülnie a hazaiaknak, 55-58-nál. De Mondta pedig, aki addig összesen 2 pontot szerzett, elvállalt egy trojkát, ami bezúgott. 58-58, hosszabbítás!

HOSSZABBÍTÁS

Itt Zurowska talált be megint először, de a győriek megemberelték magukat és 62-66-ra "elléptek" a lengyelektől. Időt kért a hazaiak mestere, de nem tudott mit kezdeni a sikert nagyon akaró magyar csapattal.

Nagy gratuláció győri lányok! Remek volt!

A Győr második győzelmét szerezte, és 100%-os eddig az Euroligában!