Bejutott a legjobb nyolc közé az Európa Kupában a Szekszárd

A DVTK viszont kiesett.

fotó: fiba.basketball

Női Európa Kupa, nyolcaddöntő

Atomerőmű KSC Szekszárd - Saint Amand Hainaut Basket 66-53 (13-15, 15-11, 14-13, 24-14)

Kayseri városában játszotta le az Európa Kupa nyolcaddöntőjét a Szekszárd, amely a gyengébb rajt után egy komolyabb, 17-2-es futást bemutatva, illetve kiemelkedő záró etapot összerakva legyőzte ellenfelét, ezzel bejutott a sorozat legjobb nyolc csapata közé. A magyar alakulatnál a bemutatkozó Bonner (26 pont, 7/15 mezőnyből), McCall (13 pont, 21 lepattanó), valamint Goree (10 pont, 11 lepattanó) is nagyszerűen játszott, a hajrában pedig már nem is forgott veszélyben a KSC sikere, az utolsó percekben tartotta a tíz pont körüli/feletti fórját Zseljko Djokics alakulata. A szekszárdiak ellenfele a négy közé jutásért az Elazig lesz majd csütörtökön.

A Szekszárd legjobb dobói: Bonner 26/12, McCall 13, Goree 10

Valencia Basket Club SAD - Aluinvent-DVTK Miskolc 80-57 (21-10, 15-20, 19-12, 25-15)

A DVTK-nak nem volt reális esélye ezen a mérkőzésen, a miskolciak már az első negyedben tíz pont feletti hátrányba kerültek, majd bár utána felszívták magukat és közelítettek, de végül tulajdonképpen egyértelmű vereséget szenvedtek. A második félidő már mindenképpen a Valenciáé volt, úgyhogy hiába Medgyessy Dóra 17 pontja, vagy Keyona Hayes jó játéka, itt ért véget a széria a Miskolc számára.

A DVTK legjobb dobói: Medgyessy 17/3, Hayes 15, Mokango 10/3