Dombai Réka vezetésével nyerte a rangadót a Vasas

Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: először győzött a Dávid Kornél KA és a ZTE II, a Vasas Akadémia rangadót nyert a BKG ellen.

A Vasas nyerte a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjának múlt hét végi rangadóját, 2 ponttal felülmúlva a BKG csapatát. A Csata is nagy csatában tudott nyerni, a végén Mányoky Réka két triplájával fordítva a DEAC otthonában. A TF simán verte a diósgyőri fiatalokat, a Dávid Kornél KA pedig a Nyíregyházát két vállra fektetve szerezte meg első győzelmét. A zöld csoportban a nyeretlenek találkozóján a ZTE II jobb hajrájával verte az ELTE-Fortist. Bár nagyot hajrázott, alulmaradt a Kanizsai Vadmacskák a Kiss Lenke KA ellen. A Győr a Baját, az MTK pedig a Szombathelyt verte fölényesen.

Piros csoport

TFSE - Aluinvent DVTK Miskolc U23 76-45
Az utánpótlás-válogatott centerük, Vég-Dudás Anna nélkül felállva a diósgyőri fiatalok némi túlzással "lepattantak" a TF-ről. A hazaiak bár távolról (3/20, 15%) és a büntetővonalról (11/23, 48,2%) is igen gyengén dobtak elsősorban Németh Alma (14 pont, 4 lepattanó) és a roppant sokoldalúan kosarazó Fuisz Viktória (11 pont, 12 lepattanó, 5 gólpassz) találataira, valamint a fölényesen, 61-35-re megnyert lepattanóharcra alapozva fölényesen verték a diósgyőri fiatalokat, akik közül egyedül Szegeczki Nóra (16/6 pont) jelentett érdemi veszélyt a vendéglátók kosarára.

Vasas Akadémia - BKG DSE Szigetszentmiklós 56-54
Igazi kemény, küzdelmes rangadót nyert meg a Vasas a Dombai Réka (19/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 3 gólpassz)-Heljic Sara (13 pont, 12 lepattanó, 4-4 szerzett labda és blokk) duó vezérletével. A 3. negyed után még 9 ponttal vezettek a pasaréti fiatalok, ám a befejező 10 percben úgy tűnt, ahogy az előző évadban sok ellenfelével tette, a hajrára a Vasast is "bedarálja" a BKG. Bár a záró etap a 4-ből 3 büntetőt értékesítő Heljic révén hazai pontokkal kezdődött, s 12 egységnyire nőtt a Vasas előnye, ezt követően azonban 3 akcióját is triplával fejezte be a BKG, amely legeredményesebb játékosa, Aldazabal Laura (19 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) pontjaival még megfejelve a rohamot egy 13-0-s "száguldással" fordított. A szakasz közepe Dombai és Aldazabal pontpárbajának jegyében telt, váltott vezetéssel haladtak a felek. Dombai hármasa, majd Heljic duplája után 4 ponttal megugrott a Vasas, majd a BKG másik legjobbjának Lakatos Dórának a triplája fokozta az izgalmakat. Az utolsó másfél percben a hazaiak úgy is "révbe értek", hogy 8 büntetőből "csak" ötöt értékesítettek, de végül ez is elég volt nekik a győzelemhez.

Kecskeméti KC - Tatabányai KC 54-61
Az első félidőben a Doktor Anna (18/3 pont, 9 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda)-Csicsai Kata (14 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) kettős vezetésével 7 pontos előnyt szerzett a lepattanóharcot végül 37-28-ra megnyerő Tatabánya. A második félidő Doktor jóvoltából vendég duplával indult, ám erre egy 6-0-lal válaszolva a 24. percben 3 pontra felzárkózott az elsősorban Schlégl Odett (13/3 pont) és Burján Laura (12 pont, 7 lepattanó) eredményességére, valamint Kálló Dóra (8/3 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) mezőnymunkájára építő Kecskemét. A hazaiak azonban nem tudtak ennél közelebb férkőzni ellenfelükhöz. A záró etap közepén rövid ideig 10 pont fölötti előnye is volt a Tatabányának, amely összességében szinte végig kézben tartva nyerte meg a találkozót.

Dávid Kornél KA - Nyíregyházi Kosársuli 82-67
Parádés második negyedére, valamint főként Nagy Annamária (31/12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Fekete Csilla (17/3 pont), Szabó Eszter (12 pont - 14 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Ehmann Dalma (10 pont, 5 lepattanó, 2 blokk) eredményességére építve szerezte meg első győzelmét a fehérvári együttes. A lepattanózást amúgy 42-29-re megnyerő nyíregyháziaktól Farkasinszki Orsolya (20/3 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz) játéka kiemelkedett, rajta kívül még Bíró Petra (11 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda) jutott 10 pont fölé a vendégektől. Ami még fontos tényező volt a fehérváriak magabiztos sikerében, hogy amíg a hazaiak csupán 10, addig a nyíregyháziak 20 alkalommal adták el a labdát.

ELTE-BEAC Újbuda - PINKK SE 74-60
A veretlen BEAC minden negyedet megnyerve az élvonalban is jól teljesítő Mérész Beatrix (26 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), valamint Vincze Virág (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és a dupla-duplát elérő Angyal Nikolett (10 pont - 15 mezőnykísérlet - 12 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) ponterősségére építve győzte le a helyenként ügyesen játszó PINKK-et. A baranyaiaktól elsősorban a jó dobóformát kifogó Molitor Dorottya (23/15 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda), továbbá Vári Zita (13/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Séra Nikolett (11 pont, 4 lepattanó, 7 eladott labda) próbálta megnehezíteni a hazaiak dolgát. Hogy ez nem igazán sikerült, abban közrejátszott a vendégek által eladott szinte "kereskedelmi mennyiségű" 31 labda. Érdekesség, hogy a BEAC, ahogy a pontok, úgy a lepattanók tekintetében is 14-gyel (55-41) múlta felül riválisát. A vendégek viszont kétszer olyan hatékonyak voltak a hárompontos köríven kívülről (8/22, 36,36%, mint a hazaiak (2/11, 18,18%).

DEAC-DSI - Csata DSE 61-64
Végig kiélezett, szoros, remek mérkőzésen hiába nyerte meg 42-34-re a lepattanó harcot, s hiába vezetett még 3 ponttal 2 és fél perccel a befejezés előtt a két dupla-duplát elérő centere, Foltin Blanka (14 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda) és Földvári Andrea (12 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz), valamint Gál Annamária (11 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda) és Mezei Dóra (10 pont, 4 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda) pontjaira építő debreceni együttes, a végjátékban a Csata Mányoky Réka (16/12 pont - 4/5 tripla - 7 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) két triplájával a maga javára fordította a találkozót. A fővárosi együttes makulátlan mérlegének nehezen kivívott megőrzéséért Mányoky mellett még Horváth Fruzsina (15 pont, 4 szerzett labda) és Radócz Fanni (12 pont, 3 lepattanó) eredményességben, Solymosi Noémi (6 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) pedig mezőnymunkában tett sokat. A vendégek sikerében jelentős szerepe volt annak. hogy a Csata játékosai 23 labda eladásába "hajszolta bele" a debreceni lányokat, míg a fővárosiak csupán 15 alkalommal adták, veszítették el a játékszert.

Zöld csoport:

Széchenyi KA Győr - Bajai NKK 82-44
A győri együttes végig rákényszerítve akaratát a bajai hölgyekre a 40-es teljesítményindexet elérő Nagy Rebeka (26/9 pont, 15 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint a nagyon hasznosan játszó Keita Aya (18/6 pont, 5 szerzett labda, 6 gólpassz) és a Nagyhoz hasonlóan "izmos" dupla-duplával kirukkoló Biczó Laura (15 pont, 16 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével a lepattanózást 61-40-re nyerve közel 40 ponttal verte a Sugovica-parti együttest. A centerüket, Mojzes Ginát ezúttal nélkülöző vendégek bajaiaktól egyedül Hilcz Alexa (13/6 pont, 7-7 lepattanó és eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Szegedi KE - Szolnoki MÁV SE 59-46
Küzdelmes "Tisza-parti partin" elsősorban a 41-23-ra nyert lepattanózásának, azon belül két dupla-duplát elérő játékosa Kecskés Fanny (24 pont, 10 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) és Horváth Zsanett (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet - 12 lepattanó, 3 eladott labda) hatékony, valamint Kőházi Fanni (13/6 pont, 4 szerzett, 7 eladott labda, 5 gólpassz) és Zsíros Liza (12 pont, 4 eladott labda) eredményes játékának köszönhetően a Szeged kerekedett felül a jól küzdő, s jelentős ellenállást kifejtő szolnokiakkal szemben. A vendégek elsősorban Munkácsi Enikő (18 pont, 5 lepattanó) és Baczuk Virág (16/3 pont - 20 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda) révén nehezítették meg a szegedi lányok dolgát.

Kanizsai Vadmacskák KE - Kiss Lenke KA 70-73
Az első három negyedben pontosabban játszó, csapatként "több lábon álló" Kiss Lenke KA a Mészáros Anna (20 pont, 4-4 lepattanó, gólpassz és eladott, 5 szerzett labda)-Opitz Petra (16 pont, 4 lepattanó)-Nagy Andrea (14 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda) trió tagjainak ponterős játékára alapozva 14 pontos előnyt szerzett s záró etap előtt. A befejező 10 percben a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Zsámár Lili (32/9 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 10 eladott labda), valamint Kovács Rebeka (14 pont, 3 lepattanó, 6 szerzett, 4 eladott labda) vezetésével hatalmas hajrába kezdtek a hazaiak, de csak szorossá tudták tenni a találkozót, fordítaniuk nem sikerült. Abban, hogy ez végül elmaradt, az is közrejátszott, hogy a szemben a KLKA jónak mondható (14/20, 70%) büntetőzésével Kanizsai Vadmacskák játékosai 15 büntetőt (23/38, 60,5%) hagytak ki.

ZTE NKK II - ELTE Fortis 70-63
Három negyeden át szoros, kiegyenlített volt a nyeretlen csapatok csatája. A záró etapban a Horváth-ikrek, Fanni (14 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Fruzsina (13 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz). az ezúttal "bevetett" tapasztalt, dupla-duplával záró Hersics Adrienn (12 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Kovács Cintia (11/3 pont - 2/2 dupla. 1/1 tripla. 4/4 büntető - 4 lepattanó, 5 eladott labda) és Preisinger Boglárka (10/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 8 eladott labda) vezette hazaiak kerekedtek felül. A gyenge dobóformát kifogó vendégek hiába hajszolták bele - szemben saját 12 elveszített labdájukkal - 24 labda eladásába a zalaiakat s volt összesen 18-cal több mezőnykísérletük, mint ellenfelüknek, a Vágvölgyi Fanni (12/3 pont - 15 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Varga Anna (11/3 pont - 19 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 3 szerzett labda)-Kenyeres Anett (10 pont, 3 lepattanó, 7 szerzett labda) trió nem tudta győzelemre vezetni őket.

MTK Budapest II - Szombathelyi Egyetem 102-49
A Szabó-Haklits Zsuzsanna (19/6 pont - 27 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda)-Jakubovics Dóra (12/9 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 4 gólpassz)-Plózer Petra (9 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) trió vezette vendég szombathelyi együttes csupán az első negyedben tudott egyenrangú ellenfele lenni a hazai csapatnak. A második szakasztól nyomasztó fölénybe kerültek az MTK fiataljai, akik Schiroky Szonja (19 pont, 8 lepattanó, 7 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Gróf Tímea (17/3 pont, 5 lepattanó), Budai Zsófia (14/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Halmosi Anna (10 pont - 12 mezőnykísérlet - 5-5 lepattanó és gólpassz. 3-3 blokk és szerzett labda) hatékony játékára építve könnyed, fölényes győzelmet arattak. A vendégek 31, míg a hazaiak csupán 14 labdát adtak el, s az MTK II sokkal jobb csapatjátékot játszott. gólpasszok tekintetében 27-13-ra múlták fölül a szombathelyieket. Ezen túlmenően a hazaiak egészen kiválóan, 70%-os (7/10) "találati aránnyal" dobták a triplákat.